Jake kSSD

Ahoj všem, hledám nové SSD do notebooku a nevím, který je lepší z hlediska životnosti a výkonu. Mám v hledáčku Crucial MX500 nebo WD Blue nebo Samsung 860 Evo. Notebook mám na kancl a hry. Najde se tu někdo, kdo tomu rozumí a uměl by poradit? Předem dík za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Je to prakticky jedno. Ta ssd jsou si hodně podobná výkonem. Délku záruky mají stejnou.

Dnes je to v podstate jedno. Pokial si nechceš kúpiť nejakú exotickú značku s exotickou cenou. Pre 3 rokmi by to bola možno aj téma na debatu.

Tak bezkešovým je dobré se stále vyhnout. Snad vyjma bezkešových NVMe, protože u těch nejnovějších si SSD alokuje cache přímo z RAM a komunikuje s ní po PCIe, takže je to stejné, jako SATA SSD s cache.

Takže, jestli to chápu správně, tak je úplně jedno, kterej z těch mnou vybraných koupím. Takže si s klidem můžu pořídit ten, kterej z nich bude nejlevnější?

Ano.

"vsechno zdelano v taiwanu" bud chytis dobry kus alebo nie

Crucial MX500 se dělá v Mexiku.

Podle použití. Samsung Evo je z této trojice nejvýkonnější a umí šifrování. Akorát za příplatek 10 % ceny získáš jen 5 % výkonu navíc.

Ok. Díky všem za rady.

Ty rozdíly v ceně jsou větší. Záleží na kapacitě, ale u 1TB je třeba rozdíl mezi Samsungem a Crucialem 1000Kčhttps://www.czc.cz/229267,229474,228285/poro... To je 25%!!! Přitom výkon je skoro stejný. Samsung není zase o tolik lepší.U 500GB je rozdíl asi 200Kč a proti WD jsou to asi 300Kč. Tam už lze příplatek akceptovat. Nicméně ani tak si nemyslím, že běžnému uživateli přinesou ty 3 stovky navíc nějaký benefit kromě toho, že bude moci říci, že má ten dobrý Samsung, který je ve všech recenzích brán jako etalon (sice právem, ale ostatní výrobci ho už srovnávají).

Přesně tak, vybírá se to podle ceny, nebo třeba jestli se líbí víc