Jaké komponenty zvolit pro hraní her? max 5000Kč

Technické parametryGenerace procesoru: Ivy Bridge - 3. generaceVelikost operační paměti [GB]: 4Grafická karta: Intel HD GraphicsOperační systém: Windows 8.1 BingTyp pevného disku: HDDInterní paměť [GB]: 500Specifikace výrobceProcesorGenerace procesoru: Ivy Bridge - 3. generaceModel procesoru: G1620(2.7GHz 2jádra/2vlákna)PaměťVelikost operační paměti [GB]: 4Typ paměti: DDR3 DIMM (slot)ÚložištěOptická mechanika: DVDPočet pevných disků: 1Typ pevného disku: HDDOt./min pevného disku: 7 200Zobrazení a grafikaGrafická karta: Intel HD Graphics

Odpovědi na otázku

Doporučuji žádné a ušetříš 5 tisíc. Na šuntu za 5 tisíc si stejně nic nezahraješ a budeš na to jen nadávat.

Já bych to tak černě neviděl.. Do 5000 Kč se dá sehnat plno dílů, ze kterých se herní počítač poskládat dá. Akorát těch 5000 bude za každý jednotlivě. CPU - 5000GPU - 5000MB + RAM - 5000SSD+ Case + Zdroj - 5000

Nikde neuvádíš přesný typ zdroje. Do toho maximálně tak koupit levně z bazaru nějakou GTX1050Ti, tu by teoreticky utáhnul slušný slabší zdroj. A z bazaru doplnit RAM. Nové věci nemá smysl do toho kupovat.

G1620 je superlowend megastary CPU dnes prakticky nevhodny aj na kancelariu. Kupovat ktomu hocico za 5000 je vyhodenie 5000 von oknom

Problémů je tam příliš na to, aby to zachránilo pouhých 5000,-1. - Slabý procesor - výměna za nový znamená i novou desku, protože do tvé se už nic neprodává a paměť (DDR4), protože nové procesory a desky už DDR3 neberou. Další možnost je, že koupíš nějaký starý, ale lepší CPU (i5/i7 do 1155), ale tam to může být konečná pro starou jistě tragickou desku (pod G1620 nikdo dobré desky nedával) a může ji výkonnější a tedy i žravější CPU zabít. Přeci jen už má svá léta za sebou.2. - Absence herní grafiky. Jde sice jednoduše doplnit nějaká lepší, ale klidně se vsadím, že na ni nebudeš mít vhodný zdroj a pomalý G1620 ti její výkon ve hrách stejně spolehlivě zabije. 3. Málo RAM. Samotné dokoupení DDR3 nic nevyřeší a v případě výměny i CPU, se stejně musí koupit DDR4.4. Starý a nejspíš i mizerný zdroj byl již zmíněn.5. Absence SSD. Samotné přidání SSD, ze kterého pojede systém, programy, hry a ideálně i data, sice dost oživí staré PC pro běžné používání, ale ve hrách ti to samo o sobě nijak nepomůže.6. Pravděpodobně i bedna nebude ideální pro herní PC a pro výkonnější HW nemusí stačit kvůli nedostatečnému chlazení. Samostatně ty jednotlivé body nic nevyřeší a dohromady to znamená jedno - celé nové PC a na to ti 5000,- nestačí ani omylem.

K tomuhle leda dokoupit grafickou kartu GTX1050, pak se na tom nějaké jednodušší hraní s nízkými detaily bude dát provozovat. Ale opravdu jen nějaké starší hry (tak 5 a více let), protože tam máš jen 4GB RAM a to není žádná hitparáda. Ale za 5000 z toho herní počítač fakt neuděláš Možná by bylo lepší variantou koupit bazarovou GTX 960 + dokoupit ty 4GB RAM. S tím se do 5000 vlezeš v pohodě a trochu to ožije.