Jaké komponenty ke CPU

ZdravímChtěl bych se zeptat jakou základní desku a paměti k procesoru AMD Ryzen 7 3700X, grafika je msi 2070 superram bych si představoval 16 GB min. 3200 MHzdeska stačí s chipsetem B450?nepotřebuju světýlka a nic předraženého. Něco tak akorát. Děkuji za tipy.

Odpovědi na otázku

Ještě bych chtěl doporučit nějaký chladič na cpu, nebo stačí box.?

Box stačí aby to fungovalo, ale jen na základních taktech. Lepší chlazení je logicky výhodou. Vyšší takty a větší tichost.Když už utrácíte tolik peněz, tak už bych tam dal X570. Asi by se našla B450, kterou by šlo použít, ale pro 8jader/16vláken nikdy nebyly navržené. Chtělo by to tedy něco se slušnou napájecí kaskádou. Případně pak X470, ale to už vyjde na skoro podobné peníze a než si dělat zle s biosem atd..., tak bych šel do X570.A pokud půjdete do X570, tak bacha na "levné" MSI desky. Jejich napájecí kaskáda není z nejlepších. Prémiové X570 už jsou OK, ale v ceně okolo 5000Kč jsou rozhodně nejhorší možnost.