» Poradna » Ostatní

Jaké jsou TECHNICKÉ možnosti zabezpečení soukromých zařízeních,aby se neohrozila firemní síť ?

Přečtěte si článek a pusťte si rozhovor na zpravodajském kanále a portále ČT24 naší veřejnoprávní České televizi: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/211055-fir... Jaké jsou TECHNICKÉ možnosti zabezpečení soukromých zařízeních,aby se neohrozila firemní síť ?Dost fascinuje mě tento odstavec:"Obvykle pracovní smlouva a další směrnice, kterými se musí řídit, neobsahují dodatky, jimiž by bylo zakázáno chování typu, že zaměstnanec doma zařízení půjčí dětem," vysvětlil Binder."Pokud je to zařízení firemní tak si to dokážu představit po právní stránce. U soukromého už těžko.A ještě jak to fyzicky zajistit, to fakt nejde. Tatínek bude něco dělat na notebooku, máma ho zavolá do kuchyně, táta odběhne, nestačí anio dát zkratku Win+L a hned si na notebook sedne syn/dceraA to ještě neřešíme problém že děti jsou technicky zdatnější než rodiče a teď "babo raď co s tím".

Odpovědi na otázku

Michal, mas zbytocne obavy. Tebe nikdo neda sluzobny notebook na pouzivane doma. A keby aj, tak "hned si na notebook sedne syn/dcera" Ti rozhodne nehrozi.Takze kludne spavaj.

Tady si někdo zase zapomněl vzít prášky, tak co Koleso už budeš "chtít" podnikat, když zaměstnat tě nikdo nechce. Někdy nevím zda nemůžeš být v kolektivu nebo se spíš štítíš lidí jako takových. Nebo se dále necháš vydržovat ostatními, co na tebe musí platit? A co jazyky, jak ti jde učení, snad se zase neflákáš!

Existuju, ale to treba mat spravne nastavenu politiku podlozenu smernicami.Pracoval som na sieti, kde si nikto nepripojil ziadne svoje sukromne zariadenie do siete.Skoncilo to hned na prvom Cisco switchi s reportom adminovi.

Vsechno se da natrenovat. Nez se zvednu od PC, automaticky ho zamykam. A to i doma. Je to proste zvyk.

Nestane se nic. Instalace čehokoli jsou zakázané. Jestli si dítko napíše ročníkovku nebo podívá na počasí, tak je to každému jedno.

a co portable aplikace www.portableapps.com ?

A portable aplikace co jako? Ba ne, dneska si tenhle pokec o ničem odpustím. Jdu do bazénu, třeba tam ještě stihnu nějakou plavkyni.

Jsou - spíš takové ty venkovské - drogerie, kde mají laciné mýdlo (i s "jelenem")

Často to jednoduché řešení je to nejlepší.Zakázat odnášet firemní zařízení z firmy. A nedovolit připojovat soukromé zařízení do firemní sítě.Jednoduché jak facka a určitě to vyřeší problém.

U cesťáků s jejich nb to není řešení.

Přesně tak, cesťák (manager) připojen přes VPN do firmy, otevřená složka na FileServeru, nezamkne při odchodu (na zachod...) PC, dítě sadá a hraje si s klavesou DEL. Takový případ by mohl nastat.... A zakázat mu přístup do sítě? Řediteli? To nejde...A soukromé PC v práci? Soukromý NB, před zapojením do sítě, clone MAC? Neprojde toto v síti?Bony

Laptopy dostavaji zamestnanci obvykle prave proto, aby je z firmy vynaseli. Jsou cestaci, pracuji (castecne) z domova, maji pohotovosti,.. Vetsinou to tedy takhle jednoduse resit nelze.

V mnoha případech už se takhle používají lepší mobily.