» Poradna » Web a internet

Jaké je to být Web Developer?

Dobrý den, poslední dobou mě docela chytla tvorba webových stránek (HTML, CSS, JS atd.). Chtěl bych se zeptat jestli tady není někdo kdo se tímto živí, nebo kdo s tím má nějaké zkušenosti. Jaké to je být Web Developer, co to obnáší, jestli vás to pořád baví, jestli je poptávka, pracovní uplatnění atd. Přemýšlím, že bych se do toho pustil naplno - knížky, kurzy atd., jen mi vrtá hlavou zda je toto dobrá cesta, nebo toho litujete, že jste šli tímto směrem. Budu velmi rád za každý komentář a za každý názor :)

Odpovědi na otázku

Názor je ten, že to je čistě subjektivní záležitost. Takže zkušenost ostatních ti moc nepomůže, budeš se muset rozhodnout sám ;)

Přesně tak.A aby to nebylo jednoduché, nezáleží jen na osobní natuře, ale i na konkrétní firmě, jak ti sedne. Jak ti sedne nadřízený a celková kultura firmy.O dotačních pračkách, přeplněných nedostudovanými, přelevněnými teenagery, ani nemluvě. Tam je člověk po 30 roce a i slušnost vzácností.

To je ten největší problém. A hlavně taky, že jim pak neplatí, ani když mají nějakou úroveň znalostí. Pořád mají 150-200 Kč na hodinu, přitom by mohli mít klidně 2-3x tolik.

Nechci se opakovat, ale přesně tak.Dál bych to i rozvedl, ale jsem na tabletu a špatně se mi píše.

něco mi to připomnělo https://i.redd.it/t7l9g0d7fo711.jpgJinak myslím, že HTML klasického typu je už kapku mimo, dneska jede PHP a všechny ty dynamické věci, Node.js apod.

Pořád se to jede. HTML5, CSS3, Javascript je front-end, bez toho by byl back-end (PHP) k ničemu. PHP je hlavně serverový jazyk. Node.js je engine pro javascript.Co je teda hodně žádaný je Javascript, konkrétně React.js. Pokud v tom umíš, tak ti firmy utrhnou ruce a budou tě hodně dobře platit (150 tisíc měsíčně žádný problém). Té ceně také odpovídá náročnost. Nemůže v tom dělat každý.

jasně, HTML5 - vím. Spíš jsem to myslel tak, že takové to statické HTML co si lidi dřív patlali ve Frontpage 2000 už je jako "out"

Hele, je to super. Práce lehká, máš spoustu peněz a hrozně na to letěj baby, zvlášť ty s velýma prsama!

Pracovní uplatnění určitě je - pořád je poptávka po IT pracovnících. Jestli to baví záleží asi na tom co děláš a jakou máš od zaměstnavatele volnost (možnost vlastního řešení -vs- dělat přesně podle požadavku analytiků apd.). Pak taky kolik času na to máš... až to bude tak to bude -vs- zítra ráno to musí být i kdyby se muselo dělat celou noc! Některá práce může být dost stresující a jiná celkem pohodová... záleží hlavně na zaměstnavateli a druhu projektu. Taky si rozmysli jestli děláš radši sám nebo v týmu. Pokud děláš sám, můžeš si dovolit klidně něco později úplně překopat a nikdo ti nadávat nebude, ale nikdo ti s tím ani nepomůže pokud někde budeš tápat... jedině snad google a řešení dohledat. V menší firmě klidně můžeš mít na starost vše sám (analýzu požadavků, návrh řešení, správu databáze, programování, testování, nasazení do provozu, atd...). Ve velké firmě nejspíš dostaneš přiřazenou jen jednu specifickou pozici v celém řetězci. Výběr pozice záleží na tobě, vše má svá pro i proti.

Zajímavé peníze, většinou super kolektiv v týmu, firmy mívají většinou páteční homeoffice, můžeš pracovat klidně i vleže na gauči s macbookem :)

Je to asi jako být na dovolené s partou Němců.

Priaznivec Cerveneho Trpaslika ?

Pracujete někdo na pozici php developera? poradíte mi, kde platí dobře? a kde se dá naučit něco nového? a nedělá se pořád to stejné dokola?

Také jsem to řešil, chtěl jsem si najít lepší práci, kde bych si dost vydělal za normální pracovní dobu, narazil jsem v Praze na agenturu, která se soustředí pouze na IT pozice.

A tam jste tedy našel dobrou práci? jak dlouho to trvalo? Která agentura v Praze to je prosím? kde má sídlo?

Ano přes agenturu coolpeople, jsem si v Praze našel opravdu dobrou práci, doporučuji prostudovat trochu jejich stránky, když jsem tam volal, tak jsem si i domluvil informativní schůzku v kanceláří, kde Vám vše vysvětlí v případě zájmu, jinak se dá vše řešit online.