Jaké je optimální umístění HDD v rámci case?

Mám HDD s aktivním chlazením (Titan TTC-HD11) a v bočnici dva větráky. Kam přibližně umístit disk, aby byl optimální účinek chlazení? Já osobně bych ho nejraději dal úplně dolů v rámci skříně, protože nebude až tak úplně překážet pokud se budu hrabat v PC. Lze?

Odpovědi na otázku

Osobně mám také co nejníže ve 2 pc.Teploty obou disků cca 29 až 33 i při velké zátěži.

Výrobci case jsou evidentně troubové, protože dávají klece na HDD tam kam je dávají ...

Teda, tvoje starosti bych chtěl mít...

Ta otázka je poměrně zásadní a zásadním způsobem také ovlivní životnost HDD. ☺

Nejlepší je ho narvat mezi koš na disky a přední ventilátor, tam nebude zavazet vůbec a bude chlazený. Titána můžeš darovat ségře.