» Poradna » Notebooky

Jaké hry na notebook s HD graphics a Bay Trail CPU?

Dobrý den . Mám notebook ASUS x553ma ( 4gb ram , 512hdd , intel n2830 2.4ghz , intel hd graphics 2000 mobile) a chtěl bych na tom rozjet nějaké hry , jaké by jste mi doporučili ? popř jak zvýšit výkon u tohoto notebooku ?//titulek doplněn//

Odpovědi na otázku

Přestaň myslet na blbosti.. Buď rád, že na tom notebooku spustíš YouTube ..

Zvýšit výkon? -Pche! na téhle plečce těžko zvýšíš výkon. už tohle je vykopávka a vzhledem k tomu kdy se tyhle Celerony řady Bay Trail-M vyráběly, tak tohle už dávno po záruce fungovat nemá.Pokud jsi powerpointový masochista, rozjedeš na tom prakticky cokoliv.Pokud chceš aby ti hry "jeli" plynule, stáhni si nějaký emulátor na konzolové hry 90.let ....

1. Čekal jsem něco ve stylu tuto hru a tuto hru by jste měl rozjet 2. By mě zajímalo proč by po záruce neměli tyto procesory fungovat 3. Pardón že jsem internátník a je složitý si na nějaký notebook vydělatprosím alespoň o odpovědi :)

Ok:ad 1) Jak zmiňuje kolega - Piškvorky a Solitaire to jistíad 2) Protože tomu tak už jsem měl v rukách hodně pleček "N" takže vim jak to chodí, jediný co tak ještě mi žije je Celeron D. já bych osobně pokud už bych si to "Nko" měl koupit tak pod N5000 nejdu.ad 3) circa tyto specifikace s W10 stály tak 8000, a v těhletěch cenových relacích i při navýšení i hloupého "Litru" můžete dostat dvojnásobný výkon.

chápu rozdíl mezi cenami v těch letech a těchto ale něco to musí rozjet alespoň na tých 30 fps

Takže ještě takhle: zapni si počítačzapni si internetový vyhledáváčnajeď si sem https://www.google.com/a laskavě si prosím vyhledej ty hry sám, tady ti NIKDO vypisovat tunu her nebude.

zajímavá stránka na té jsem hledal asi měsíc

Tak jestli jsi na tom tak špatně:Mafia 1VietcongHidden and DangerousFaces of WarSoldiers: Heroes of World War IIPanzer Elite Special Edition 1999The Stalin SubwayCounter Strike Half-lifePiškvorkyVíc ti neporadim na hry moc nejsem a skončil jsem u tohohle a když mi tohle utáhlo i X let starý Pentium M, ak ti ta N2930 MUSÍ

Nebo jak to dělám já, když se mi nechce sedět u stolního PC, tak vezmu malý slabý netbook (s AMD C-70), na kterém žádné současné hry nespustím, ale na něm mám pod W10 emulátor DOSu a na tom mi jedou i staré pecky, jako Wolf3D, DOOM, Quarantine, Need for speed (1), Flashback atd. ale to samozřejmě zaujme jen pamětníka, který ty hry zažil v době jejich největší slávy a má na ně nostalgické vzpomínky :)

Nebo si tam dát steam a hry si streamovat, C-70 to zvládá (vyzkoušeno)

Mam to uplne stejne NFS1 DukeNukem 3D Atomic, Doom, Wolfenstein 3D, Settlers2 Warcraft, MortalCombat.

Piškvorky to jistí. Na tomhle nic zajímavého nepojede.

V lednu jsem měl něco podobného v nemocnici (s N3710) a dá se na tom hrát třeba Duna 2000, nebo Tiberian Sun (ale nejít do vysokých rozlišení - max 800x600).

to si mylsis, ze se tady vsichni zblazni z toho, ze chces hrat na takove sunce, na to nikdo nema cas, najdi si to na youtube nebo to vyzkouset paneboze

Tady máš výsledky z her na této Intel GPU.https://www.notebookcheck.com/Intel-HD-Graphics-2000-10... Samozřejmě dost záleží na okolnostech jako jestli máš obsazené oba RAM sloty do dualchannel, pak se dá navýšit výkon integrované GPU o 50%.Jak vidíš sám, nějaké hry to rozjede plynule na velmi nízké rozlišení a minimální detaily...jaké to bude ale pokoukáníčko, musíš zjistit sám

Mejsem si jistý jaký je tam shader model, měl jsem HD3000 a v roce 2009 jsem narazil na problém, že mi nějaká hra nechtěla běžet právě kvůli požadavku na vyšší shadery. Tzn počítám že ta grafika v ideálním případě zvládne tituly řádově do roku 2005-2008.