Jaké herni pc je lepší? prosím je to naléhavé a pro syna děkuji

Dobrý den mohl by jsem se zeptat co je lepší počítač? Typ sestavyHerníŘada procesoruIntel Core i5Model procesoruIntel Core i5 8400 Coffee LakeFrekvence procesoru2,8 GHz (2 800 MHz)Počet jader procesoruCache procesoru9 MBCore Boost Frekvence4 GHz (4 000 MHz)Max TDP65 WPaměť grafické karty6 144 MBPočet stream procesorů1 280×Model grafické kartyNVIDIA GeForce GTX 1060Speciální funkce grafické kartyGeForce VR-ReadyIntel OptaneAno - 16 GBVelikost operační paměti RAM16 GBOperační paměť12 GB a víceFrekvence paměti2 400 MHzTyp pamětiDDR4Typ úložištěHDD + SSDKapacita1 až 1,5 TBKapacita disku1 250 GB (1,25 TB)SocketIntel 1151 Coffee LakeBarvaČernáVelikost skříněMini TowerZdroj500 WOperační systémWindows 10 Homenebo Počítač - Intel Core i7-7700K (4,20 - 4,50GHz), 16GB RAM DDR4, 1TB HDD + 256GB SSD, Intel HD Graphics 630 + NVIDIA GeForce GTX 1070 - 8GB GDDR5, HDMI, LAN, 3x DisplayPort, DVI, USB 3.0, WiFi, Bluetooth, DVD-RW, Windows 10 Home

Odpovědi na otázku

Varianta 2) je o dost lepší :)

Dobrý den děkuji za odpověď jenom mě znepokojuje že první verze je intel 8generace a druhý je intel 7generace

i7 7. generace (a jeste k tomu K verze) ma o dost vetsi vykon nez i5 8. generace. Tudiz na tom neni vubec nic znepokojiveho.

Sice je o generaci starší (minimální rozdíl), zato je to o kategorii vyšší procesor. Takže není co řešit :)

To chcete dite odlozit k pocitaci aby jste se mu nemusel osobne venovat? Kam ten svet speje...

ono to už ani dítě tak není bude mu 16 a bude to překvapení. pomůžete mi co je lepší?

Procesory mají podobný výkon a v té druhé variantě je o dost silnější grafika, což je na hry to nejdůležitější.

Bohužel, to co jste poslal nejde posoudit. Jedná se zřejmě o nějaké "hotové" sestavy nějakého prodejce, který ale o nich neposkytuje praktický žádné informace. Aby to bylo možné posoudit, musel byste znát z jakých komponent je počítač přesně složen, tedy u každé komponety přesně výrobce a model. Protože takhle není jasné, jestli třeba MB či zdroj je totálně ojebaná šitka nebo slušný výrobek. Takže bohužel, jedině požádat prodejce aby odhalil, z čeho to skládá (což většinou nechtějí).

MB to na sebe vykecá při zapnutí, ale zdroj, ten ne, ten dá znamení až lupnutím, bleskem a kouřem.

Vykecá, ale to už je pozdě, to už sis to koupil.

Martina, zastav se na chvilku, a řekni nám víc - co kluk rád hraje, kolik na to máš peněz, jakej k tomu máš monitor a další vybavení a tak dále, určitě ti poradíme aby si dostal nejlepší poměr cena / výkon.

takže děkuju moc se v tom nevyznám kluk ale hraje Pubg , Rainbow 6 , finance mám 36tisic ale musí ti být počítat monitor a klávesnice... do teď měl notebook

a zřejmě chceš koupit nějakou hotovou sestavu ... u nich je potíž, že nevíš, co je tam přesně za komponenty a vem jed na to, že to šiděj, kde se dá ... nejlepší je nechat si PC sestavit rovnou z komponentTady to máš za 33 tisíc i s monitorem a herní klávesnicí, na uvedené hry to stačí až až - https://www.czc.cz/234012,223206,187659,2397...

zvládne alza game box hry 1060 144hz monitor? kdybych jel všechno na max detaily třeba v pubg ?

Ani nick nedokážeš udržet?!Nepřipomíná ta historka (počítač pro (údajného) syna ihned a spěchá (!)) něco? Že by už to tu bylo? A že tu byl monitor 144 Hz a ta dementní hra? ZP! a ZS!