» Poradna » Programy

Jaké audio formáty ?

Ahoj. Mám na disku audio soubory ve FLACu.Chci je vypálit na DVD, abych je mohl přehávat na DVD přehrávači ( CA 650 ).Formát FLAC mi nejde přehrát.
Nechci je ale kvůli kvalitě komprimovat do MP3 apod. Prosím , do jakých tvarů je mám přeformátovat, resp. jaké nekomprimují muziku ? Díky Zdenek.

Odpovědi na otázku

Začni tím, že si zjistíš, jaké formáty tvoje DVD podporuje. Hoď sem jejich seznam a pomůžeme ti s výběrem.

co takhle wav? Ale fakt se musíš mrknout do manuálu, nebo na stránky výrobce - z uvedeného typu toho moc nezjistím, ani nevím, jaká to je značka..

Nebo mozna i DVD Audio, ale fakt buh vi co mu to zarizeni prehrava.

Pokud nema doma slusny prehravac (pripadne reciever/zesilovac/zvukovku) se slusnyma bednama, tak mu bohate staci i slusne nastavene a udelana MP3'ky.

čo mu stačí sa dozvieme až povie konkrétne zariadenie,mnoho superlacných dvd prehrávačov aj mp3 prehráva len v 64/128 kbps,takže v konečnom dôsledku mu možno bude stačiť aj priemerne nastavené mp3....

Díky za zájem a tak doplním info.Mám Integr. zesil.Cambr. Audio (CA) azur 550/650A a k tomu CA
Blue Ray přehr.azur 650BD.repro - sloupy Acoust. Energy Radiance 3.V návodu přehr. jsou sice uvedeny formáty disků, které nepodporuje, ale jako laik jsem z toho mimo ?Prostě tomu moc nerozumím a tak jsem se obrátil o radu sem.Zatím muziku přehrávám z PC přes Foobar2000 přímo do zesilovače pomocí kablu.Chtěl jsem zkusit použít Format Faktory a vypálit to na CD a pak pustit na tom přehrávači.Ale pokud možno nekomprimovat.

Kdyz nekomprimovat, tak audio CD.

Ze specifikaci prehravace:

"Audio decoding - DTS HD Master Audio, DTS HD High Resolution, DTS
Dolby True HD, Dolby Digital Plus, Dolby Digital
LPCM, WMA, WMA Pro, MP3"

Ještě doplním - zkouším disk DVD+RW a zatím jem zjistil, že mi to nepřehraje ani WAV ani AAc ( přes Format Fakt. ).

S bezeztratovou kompresi by Vas prehravac mel umet Super Audio CD nebo Audio DVD.
Bohuzel nemam zadne zkusenosti s jejich tvorbou, ale muzete vyzkouset treba s pomoci trial verzi nektereho z techto programu:
DVD-Audio Solo
http://cirlinca.com/products.htm...
Audio DVD Creator
http://www.audio-dvd-creator.com/...

Díky za odpověď. Zkusil jsem oba tral softy, ale bohužel, opět mi odmítly soubory Flac vzít. Možná jsem něco dělal blbě.

Atak si to vypal jako audio cd.. co řešíš to je bezztrátové..jen těch placek budeš mít hodně ...

Audio DVD creator umi jen z CD, MP3 nebo WAV. WAV je bezeztratovy a flacy do nej muzete prevezt, ja na prevody mezi audio formaty pouzivam xrecode II.
http://xrecode.com/...

DVD-Audio Solo by mel take fungovat s WAVem

jako, že ti ten soft neakceptoval FLAC jako vstup? No, pak by to mohlo jít oklikou přes WAV. Použij wav (sám jsi říkal, žes ho už zkoušel) a nacpi ho jako zdrojový soubor pro tvorbu toho audio dvd apod. (viz výše)

Primo z flacu do audia umel palit Nero (s pluginem?) a tusim to zvladaji i dalsi programy.