Jake AMD

Zdar, vybírám komponenty na stavbu herního PC tak do 30000. Zatím na Ryzenu, do půl roku snad 3060 nebo 3070. Váhám mezi 5600g a 5700g. Má cenu dražší cpu pro čisté herní PC?

Odpovědi na otázku

Nema

https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-... tu mas pekny test, ked uz si nerozumies s googlom, rozhodni sa sam. Ak si ho chces nechat pocas celej zivotnosti PC, ber 5700G, ked ho vymenis v case prechodu na dedikovanu grafiku, tak lahsie predas lacnejsi 5600G

Jak už bylo řečeno, jestli pak nechceš měnit to CPU, společně s přidáním té grafiky, tak ber 5700G, je to o něco výkonnější CPU a vychází i lépe než kombinace i5 11400f a GT 1030

pro herní PC potřebuješ hlavně single core vykon jader neni zas tolik potřeba. takze mi nedava smysl kupovat do herniho PC amd kdyz intel ma single core vykon vyssi...tahle tabulka je pro herni processory asi nejzajimavesi:https://www.cpubenchmark.net/singleThread.htmltak a ted me fanousci amd muzou zacit hejtit

to ale za urcitych podmienok plati necely mesiac. A cena za to je 2nasobna spotreba a podstatne vyssia cena za platformu. Nie, dnes sa intel oplati len do kancelPC a aj to iba preto, ze niesu lacne "G" ryzeny.

Já tě hejtit nebudu, třeba 12 gen intelu, vypadá opravdu dobře, ovšem cena za platformu je vyšší o proti AMD a jestli dál intel pojede svoji politiku, že CPU příští generace zase nepůjdou do desek generace letošní, tak je to zase další velký mínus. Jinak dneska už dávno neplatí, že je důležitý single core výkon, nový hry už jsou dělaný na moderní CPU, co mají hodně jader, protože u těch starých her zase díky intelu, kterej do 7 generace uváděl i5ku jen 4 jádra a 4 vlákna tak to vývojáři netlačili na výkon více jader, ale dneska už je fakt ta situace jiná a intel se vyplatí jen v low endu, nějaká třeba i5 11400f nebo 10400f, jinak to nemá prostě smysl, víc hřeje, má větší spotřebu a ve výsledku jen o pár % lepší herní výkon, jinak ve všem mu namaže AMD zadek (nepočítám do toho 12 gen, tam se čeká co ukáže amd v 6 gen. )

Jenze cena za maly rozdil ve vykonu je pomerne znacna. Plus s tim spojene technicke nevyhody.. Timhle smerem se vydaji skutecne jen extremiste.

Dnes ani nemá , ale vieš čo bude z 2-3 roky ? Aby si ho nepredával zo stratou a 5700g nebola o 20-30% drahšia . Asi si sa nepoučil pri GK ? Pred 2-3 rokmi by iba blázon trvdil , že koľko dens budú stáť GK . A že nebudú ani čipy do áut , by bolo sci-fi. Samozrejme nebudú sa stačiť vyrábať , lebo výroba stále rastie ....

A hlavně nás ani nečeká nějaká hezká budoucnost, tím, že prostě nejsou čipy a karty, tak se odkládá vydání nových karet a čipů, takže prostě jestli tazateli finanční limit dovolí 5700g, tak proč ho nevzít, když je to aktuálně to nejlepší s IGPU, co může mít.

Vzal bych i5 10400F a k tomu bazar 1060 3G.. vyjde to myslím dost podobně, bude mít daleko víc výkonu než pořídí novou grafiku, pak na tom bude stejně co do CPU herního výkonu, k tomu ještě prodá tu 1060...

https://pc.bazos.sk/inzerat/131350156/gtx-106... dalej sa mi nechce hladat :) vzdy som tuzil dat 400€ za kartu, ktora sa moze o tyzden pokazit :) Rovnaku som predaval 03.2021 za 250€, takze ceny isli hore.

To je 6GB, na té se dá stále celkem slušně těžit. Mrkni se na 3GB verze, o ty zájem pro těžbu už není.

pointa bola, ze nebudem kupovat bazarove veci bez zaruky za "vela penazi", radsej kupim slabsiu novu vec so zarukou. 3GB som nasiel za 175€. Tolko stala nova 1050ti so zarukou, ked bola aktualna

Chápu, grafiky bez záruky také nemusím. Ale ukaž mi novou grafiku s podobným výkonem, která se dá sehnat a nestojí nesmysl. A dají se sehnat už okolo 100€.

neexistuje, preto ten 5700G. Ano ma to nizsi graficky vykon, ale mas zaruku a procesorovy vykon je 2x i5_10400

Já to nijak nerozporuji, já reagoval jen na cenu 3 vs 6 GB.

V hernim PC urcite ne, ukaz mi 2x vyssi fps, tazatel stavi ciste herni PC

To uz si musi kazdy rozmyslet, bud dam 2.5k za kartu z bazaru bez zaruky, nebo 7k za novou stejne vykonou 1050Ti, stale lepsi nez igpu za kterou si priplati taky kolem tech 2k u predrazenyho G CPU.

Psal o 3g ktera se da sehnat se stestim za 100€:https://aukro.cz/graficka-karta-asus-vga-n... 6g berou tezari, pokazit se muze vsechno, taky mam rad zaruku a 1060 6GB letos prodal.

Nač zbytečně drahý Gčkový ryzen když to bude s grafikou?Jako že teď tam nebude grafika? Pak bych koupil cokoli za pár šupů a pak to vyhodil nebo prodal

Aktuálně jsou Gčkové Ryzeny nejlevnější co se dají koupit.