» Poradna » Ostatní

Jaká z těchto čtyř herních židlí je podle Vás nejlepší?

Která je podle vás nejlepší k sezení u PC převážně na hraní? =) mám teď kancelářskou židli za 3500 už asi 2 roky, problém je že postupem času se zadní opěr židle tak moc zdeformoval že místo sezení spíš na ni teď ležím.... jde mi hlavně o to abych měl záda rovně, docela na ně trpím.Děkuji za rady, popřípadě kdybyste našli lepší v podobné cenové relaci, byl bych vděčný =)https://www.czc.cz/itek-taurus-e1-cerna-bila... https://www.czc.cz/silentiumpc-gear-sr300-gy... https://www.czc.cz/cougar-armor-one-cerna-or... https://www.czc.cz/cougar-armor-cerna-oranzo...

Odpovědi na otázku

V jakékoliv cenové relaci si lepší musíš najít sám, zvlášť když na záda docela trpíš. Tady nikdo neví, kolik vážíš, kolik měříš, jak jsi hrbatý nebo jaký problém se zády vlastně máš. Zapomeň na obrázky, na židli se musíš sám posadit a vyzkoušet. Docela trpíš na záda a sedíš u PC převážně na hraní? =)

Proč je to herní? To tu židli nemůžu použít třeba k psacímu stolu? Nebo nemůžu na počítači dělat něco jiného, delší dobu v kuse? Prostě pořádná ergonomická židle. Každá "blbost" je dnes herní, je to "in".

Už brzy bude in i diagnóza - herní záda, podobně jako C-posture (hrb na krční páteři od neustálého zírání dolů na mobil).

Označení herní se vžilo proto, že doma největší část času u počítače jsou hráči

Nevím, mě se ty židle zdají stejné. Jen se tam liší materiál a popisek, jinak ten základní design je všude stejný.

Jak psali ostatní, je to hlavně o tom jak se na tom bude cítit uživatel židle.Pokud není v místě užívání klimatizace, tak bych se osobně vyvaroval koženkovým sedačkám a šel do látkového potahu. Sám jsem asi před měsícem kupoval nové křeslo k počítači a šel jsem do ověřené značky - DXRacer a nesnažil se experimentovat. Volil jsem řadu King OH/KS11, jednak je to jeden z mála modelů co má látkový potah, tak je zároveň k dostání v čistě černé barvě (až na logo), takže žádné křiklavé barevné kombinace. Za 20 letou historii s PC to byl ten nejlepší upgrade "počítače" jaký jsem kdy udělal

Za pořádnou židli, ze které vás nebude bolet zadek ani záda, dáte násobně víc než 6.000, spíš tak 15-20.Ale aby vás nebolela záda, je lepší nedřepět u her tak dlouho v kuse a třeba si chvíli zacvičit nebo se projet na kole, proběhnout ... Život není jen o dřepění a zírání na monitor.

Nebo když už, tak na tom počítači dělat něco užitečného, prospěšného pro sebe, kamarády a jiné...ale i tak to chce aspoň občas se třeba někam projít, provětrat se čerstvým vzduchem a po procházce propláchnout mozek třeba pivem

Tak, správně

židle je třeba vyzkoušet. Našel jsem si na internetu jednu, která podle recenzí, zkušeností a všech ukazatelů měla být perfektní. Našel jsem si krám a když jsem tam přišel, jednoduše se mi na ní blbě sedělo. Koupil jsem jinou, kterou moc nechválili, mimochodem stála půlku a sedí se na ní perfektně a jsem naprosto spokojen. S tímhle se moc radit nedá, každý máme tu zadel trochu jinou.

Takhle, buď chceš herní židli, která s nějakým zdravým posedem nemá nic společného a je to jen trapná napodobenina sedačky z auta (ano, včetně těch průvleků na pásy)NEBOchceš opravdu židli co je "zdravotní" atd. ale to počítej od 10-15k nahoru a bude vypadat uplně jinak... (tzn. jako židle, ne jako sedačka do auta)

Pokud trpíš na záda tak se vykašli na židli. Pořiď si takovou tu klečku co tě donutí na ní sedět správně a rovně jinak z ní totiž spadneš a nebo takovej ten nafukovací balón. Na tom se taky musí sedět rovně jinak se překulíš.Naučíš se sedět rovně a když k tomu přidáš nějaké to cvičení na posílení přišních svalů tak máš po problémech se zády.