» Poradna » Programy

Jaká windows byste nainstalovali do této sestavy?

Ahoj, mám novou sestavu ale uvažuji jestli mám do ní nainstalovat Windows xp nebo Vista.
Sestava je nasledujíci:
Intel Core2 Duo E 4600 2.41 Ghz, 2GB Ram dual chanel,Ati Radeon HD 4850,HDD 400GB,mechanika.
Jde mi hlavně o to že nevím zda bude stačit vistam 2 GB i na dnešní a budouci hry bez nějakého propadu výkonu ve hrách

Odpovědi na otázku

xp.

Pokud nic nemáš a budeš OS kupovat, tak už do nového PC kup nový OS.

Ale zvaž i to, že neexistuje nic, co by ti v XP nechodilo.

2 GB paměti je hodně paměti.

Zkus a kdyby ti to nevyhovovalo, přikoupit můžeš vždycky.

Stejně bude pro hry rozhodující grafická karta.

Nainstaloval bych tam XP, ale jestli plánuješ kupovat windows, tak si kup 64bitové Visty.

Pokud budeš pořizovat originál systém tak určitě 64bit Visty. Nebál bych se přikoupit při dnešních cenách ještě další 2GB Ram aspoň bys měl do budoucna vystaráno.

No ja mám pravě doma oem windows xp (ale neměl jsem ho kupovaný k minulýmu pc ani k jinému hradwaru ale jenom tak samostatně ) tak by neměl byt problém ho nainstalovat i na nové pc.
Stou paměti se to má tak že vic než 2 GB moje základni deska nepodporuje ale rači se podívejte kdo tomu více rozumíte www.gigabyte.com.tw ... .

To je blbost aby nepodporovala víc jak 2GB RAM (je to novej HW, todle by bylo u starších desek)-jestlis to někde zahlídl tak je to možná že ti to bere jen 2GB moduly (jestli máš 4 sloty tak 4x2GB což je 8GB).

No právě že nevím jestli je to blbost když to je přímo napsane na oficiálnich stránkach ( viz odkaz co sem dával výš) dále to píšou i tady www.czechcomputer.cz ...

a sloty sou taky jenom dva www.czechcomputer.cz ...

Aha ale tadle deska je nějaká stará, myslel sem že se jedná o novější. Zde lze opravdu osadit max 2GB RAM (ale divim se že k takovýmu PC takovouhle starou desku-popřemejšlel bych o výměně desky).

Tak neutrácej za OS a dej tam ty XP.

Paměti sice deska podporuje jen 667 MHz-ové, ale klidně kup kit 2x1GB A-DATA Vitesta 800+.

Pokud přetaktuješ procesor, dostaneš se na těch 800 MHz taky.

A jestli nebudeš taktovat, tak když paměti umí 800 MHz a CL4, bude pro ně těch 667 MHz naprosto bez problémů.