Jaka levnejsi inkoustova tiskarna ma nejlevnejsi provoz?

Ahoj, chtel bych si koupit novou inkoustovku, a tak by mne (a myslim, ze nejen mne) zajimalo, ktera barevna inkoustova tiskarna rekneme do 3-4000 korun ma nejlevnejsi provoz. Zaroven bych rad naplne kupoval, at uz originalni nebo neoriginalni, ale rozhodne nechci po vecer napichovat dosle cartridge injekcema s inkoustem. V soucasnosti pouzivam HP DJ640C, kazety si nechavam renovovat v www.ecotoner.cz (coz je casove narocne, musi se tam chodit, nebo to posilat), kde renovace cerne kazety (davaji tam 40 ml, coz staci cca na 300-500 cernych stran pri 5% pokryti) stoji asi 500,- Kc, Takze bych ty naklady rad mel obdobne.

Odpovědi na otázku

HP je už mínus. Epsonům se zdaleka vyhýbám(zkušenost). Takže asi Canon - ale slyšel jsem, že pro tiskárny s oddělenejma crtg vymysleli fintu, že je prodávaj jen dohromady. Kámoš do oddělenejch crtg Canona pumpuje obyč inkoust - lahvička za 10 v papírnictví. Ale prej se blbě shání žlutá a výsledky jsem neviděl. Jo synku, ušetříš na tiskárně, zaplatíš na spotřebáku. No vem si - v Makru koupíš HP DJ za 2K, s crtg černá -1k, barevná 1k, zdroj cca 0,6k, krabice,CD,manuál dyť ti tu tiskárnu vlastně dali zadarmiko! Ale vážně- HP je opravdu mínus, mám jich několik. Lasery řady P jsou špica (nedejbože, aby se ti roztrh papír vevnitř u 5L), plotr DesingJet A0 taky ale levné DJ stojí za velké H...... (leží mi tu i DJ 2000 Professional, stála 24K - 2x vyměněná v záruce) Zkus fotky, budeš se divit až to spočítáš! Opravdu se vyplatí chodit s digifotkama do LabStudia.Při 5% bych ti doporučil Canona s inkoustem z papírnictví. Zdař Bůh!

Jen malicka poznamka, ja kupuji do Canona naplne jak potrebuji, jakou barvu chci tu mi prodaji, cena je kolem 200 Kc jedna barva a asi 240 Kc cernobila.

Já taky, není pravda, že to prodávají dohromady. Navíc - teď kupuju refill od firmy Inktec, mají ISO 9001, barvy jsou úplně stejné jako originál, cena jednoho refillu je jako za cartridge, přitom s refillem naplním původní cartridge tak 2x černou a 5x barevné. Cannon je nejlepší, co se týče nákladů. Mám BJC-3000 (teď se to jmenuje S400)