Jaká je správná teplota procesoru?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaká by měla být správná teplota procesoru a jak poznám, jestli není větráček vadný a jede naplno? Mám při nezatížení 58 C a při zatížení až 80C. Když pustím náročnější program, tak se mi spustí alarm. Chlazení jsem vyčistil, ale nepomohlo to. PC mám 3 roky a nikdy to nedělalo. Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Musíš taky napsat co máš za processor, každej topí jinak. Můj má 38° v klidu a při plné zátěži 46°, tvoje teploty jsou vysoké, ale opravdu záleží jakej máš processor, jestli není taktovanej atd ......

To zni jako by se Ti topori procesor!

Můj procesor má pořád 80 stupňů celsia, je to hrůza, nemůže hrát ani hry jako je mafia 2, protože se mi vždycky vypne komp.

sice neskoro to tu pisem asi si na to prisiel uz sam ale maz velmi slaby chladic alebo to mas zle napastovane

jj presne ak mas pocitac viac ako 3 roky tak mozes rozmyslat o prepastovani znizi ti tie teploty znamenitelne a stoji to tak do 5e alebo kupit rovno novy chladic a tie uz maju aj v sebe rovno tu pastu

Ja mam 101?? bo nemam chladic procesoru

Ahoj chtěl bych se zeptat zda je normální mít v procesoru 55stupnu když hraju a 60stupnu v grafice díky za odpověd :)

Tak to mas uplne super teplotu :)

Tss.... Já máma stálých 39 stupňů někdy 40

Jinak správná je ta nejnižší!

To neni pravda. Spravna je cca okolni teplota + 20 stupnu.
Ale zalezi co je to za procesor a jestli je v notebooku nebo desktopu.

Kdyz procesor a obecne jakykoli tranzistor podchladis na priliz nizkou teplotu tak prestava fungovat. Takze ani -250 stupnu pro nej neni doba teplota.

no a proč se tedy při přetaktování procesory podchlazují na extrémně nízké teploty? ;) aby hůř fungovaly? jasně že cpu mají různé cold-bugy, ale ta tvoje ideální teplota je vycucaná z prstu..

Ono je to malinko jinak. Ty procesory se nepodchlazují, ale udržují se na provozní teplotě masivním odvodem přebytečného tepla.

Dle mého osobního názoru je ideální teplota CPU mezi 15°C a 35°C. V praxi je pak člověk rád, když se teplota zatíženého procesoru pohybuje do 60°C (osobně jsem kdysi s P4 dosahoval 55°C a to se tvrdilo, že P4 jsou kamínka). S GPU je to pak složitější. Tam se při zátěži teplota obvykle pohybuje na úrovni 80°C. Je nutné si uvědomit, že i když křemík (včetně drahých kovů) vydrží hodně, vše se odehrává v nano-rozměrech a procesor s vyšší teplotou rychleji stárne a zvyšuje se pravděpodobnost trvalého průrazu na nějakém tom vnitřním tranzistoru.

Vravi ti nieco ako optimalna teplota pre chod polovodicov? Cim chladnejsi polovodic, tym horsia vodivost el. prudu.Idealne by bolo, keby sa polovodice nemuseli chladit vobe kvoli supravodivosti. Lenze to by na druhu stranu ten material nezvladol a zhorel.

Není to náhodou přesně opačně? Když se dosáhne absolutní 0 tak polovodič strácí odpor a tak nejlépe vede proud!

Přesně tak, s rostoucí teplotou odpor polovodičů roste. Ale možná je to na Slovensku jinak ;)
Pro zajímavost uvádím citaci z wiki: "In June 2006, IBM and Georgia Institute of Technology jointly announced a new record in silicon-based chip clock rate above 500 GHz, which was done by cooling the chip to 4.5 K (-268.7 °C; -451.6 °F) using liquid helium." (http://en.wikipedia.org/wiki/Overclocking)....

S rostoucí teplotou odpor polovodiče klesá. http://cs.wikipedia.org/wiki/Polovodi%C4%8D...

To, že sa niekto pomýli a napíše blbosť neznamená, že musíš rýpať do celého národa..... vychytralko

Si volaaky chytlavy.

vyfič čobole !!!!!!!§

hh

U nekterych polovodicu vodivost s teplotou fakt roste rychleji, nez roste ohmicky odpor, takze se ta vodivost zlepsuje. Ale ze by to byl pripad toho, co se pouziva v elektronice bych nerekl.

Jinak absolutni 0 se dosahnout (aspon podle soucasnych teorii) neda, supravodivost se projevuje u nekterych latek u teplot blizkych nule, u nekterych i u trochu vyssich teplot (treba 100 K).

Polovodiče lze použít i jako náhradu vodičů. Je k tomu potřeba dodržování zásady oživlého dřeva. Alespoň v Paraguayi.PS: A to víte, že jmelí je cizopasník?

Proč sem píšeš po devíti letech? Jinak první polovinu jsem nepochopil, PS se píše až za podpisem a jmelí je poloparazitický keřík.

Teoreticky ano, ale co lidstvo jeste nikdy nedokazalo tak to dosahnout ABSOLUTNI nuly je to nemozne.(zatim)

jenom pro informaci ty trotle,nejdřív se nauč psát,potom číst a nakonec i něco přečíst a zajímat se o to o čem chceš diskutovat, nechápu proč vůbec slováci mají právo mluvit,co čtu blogy tak co slovák to dement.. O elektrotechnice včetně odborné elektronice tento blb nemá ani ponětí. Supravodivost? ty trotle to se ještě ani pořádně při tak nízké teplotě nedokázalo na naší planetě vytvořit,zatím je to iluze,ty blbe.

Prosím ťa neurážaj Slovákov nadávať si môžme iba na hokeji :D

zajimave, ze pri teplote 0F jsou vodive i plasty

Dovolím si nesouhlasit pojem supravodivost asi neznáš co?

Supravodivost ti nic neříká?

záleží na procesoru, u starsich Athlonu by měla být provozní teplota pri plné zátěži max. 60 stupňů, Athlon XP 64 zhruba do 45 s pasivním chlazením a nejnovější Athlony do 35 stupnů. Intely jsem už dlouho neviděl tam nemůžu sloužit. Zkontroluj si zda máš danou pastu mezi chladičem a procesorem.

Jo správná je ta nejnižší, to je pravda. Mám už pátým rokem AMD Athlon 1700+ - 1.47 GHz, jádro Palomino, chladič box, obě bočnice odendané, žádné přídavné chlazení a při zátěži má 50 - 54 stupňů, ale těch 54 už je opravdu extrém, více jsem nikdy nedal. V klidovém stavu tak 49 stupňů.Těch tvých 80 je opravdu moc, napiš v jakém programu to měříš. Já měřím ve FuzzyLogic 4 a v Everest Home Edition. Na průmyslovce teď brali jak v BIOSu nastavit maximální teplotu pro CPU (po překročení se PC vypne) a nastavili 81 stupňů, odpojili větrák a PC stabilně běželo až do těch 80, pak se vyplo. Jestli máš CPU od Intelu, nemělo by hrozit větší nebezpečí, že CPU shoří, ale nižší teplota by byla určitě lepší.

u intelu by mu určitě nehrozilo že by cpu nevydrželo, díky bezpečnostním prvkům a everest není zrovna nejobjektivnější na měření teplot.

Kamaráde já mám přetaktovaný Sempron 2800+ z 1.6Ghz sem udělal 1.8Ghz a teplota je při max. zátěži 43 CPU a jádro 47..
jako mýt na procesoru 80°C to je fakt tak možná na smažení vajíček!

Sempron 2800+ je v klidu :) taky ho mám, a v klidu 25°C bez přetaktování podle BIOSu což se mu už zdá trošku moc málo natož že je tam pouze jen box, ale budiž... na druhém PC je Barton a to je šílený topení, s největším chladičem co jsem na Socket A sehnal je na něm 45-49°C v Idle a 50-54°C při zátěži záleží jaká je teplota v mísntosti :)

Na vajíčka ti stačí 42 stupňů Celsia

ještě na něm kromě smažení i něco umývat!

49 v klidu? to je docela dost

Já ted u kámoše řeším podobný problém...dostal jsem se na 40-50°C v klidu (dle BIOSu), docela se děsim zátěže...

1. Nic takoveho jako "spravna teplota procesoru" neexistuje. Vyrobci udavaji pouze maximalni pripustne teploty. Idealni je samozrejme co nejnizsi teplota, protoze provozovani CPU blizko horni meze pripustnych teplot nebude mit na jeho zivotnost prilis pozitivni vliv. Viz amd.com / intel.com .2. "Jestli není větráček vadný a jede naplno" zjistite snadno. Otevrete case a pouzijete dva vysoce sofistikovane senzory - Oko(tm) a Ucho(tm) - a vysledky vyhodnotite s pouzitim superpocitace Mozek(tm). Bez tohoto vybaveni byste se musel spolehnout na sluzby odbornych servisu nebo nejakeho znameho, ktery temito nastroji disponuje a v idealnim pripade se alespon trochu vyzna v pocitacovem hardwaru.3. Prestoze neuvadite typ CPU (coz je pro posouzeni teplot obvykle zasadni informace), 80C je tolik, ze zadny bezne pouzivany desktopovy procesor by nemel takove hodnoty dosahovat!!! (Na nepretaktovany procesor by bylo hodne i 58C v klidu..)

spravna teplota neexistuje, to jo, ale je dost jednoduchy rict ze nejlepsi je co nejnizsi, jednak uz kvuli ruznem odporum(viz pouziti supravodicu) a jednak taky kvuli zminenymu 'tuhnuti' procaku pri moc nizke teplote. Rozhodne je ale nesmyslny hnat se za co nejnizsi teplotou. Jednak je to zbytecne financne narocny, neefektivni a nepohodlny met na procaku teploty pod nulou, v domacich beznech podminkach, a za druhy je to hlavne akorat mozna tak 'cool' vec na diskuzi, v praxi je to prd. Stejne tak tvrdit ze vysoka teplota snizuje zivotnost cipu ... je to pravda, ale kolik z vas lidi videlo procesory, ktery by odesly do kremikovyho nebe nasledkem stari? Predpokladam ze tak par lidi z tisice. Zivotnost zkracena z 50 na 20 let ... to neni zadna ztrata. Z teho vseho plyne ze pokud clovek taktuje a taktuje rozumne a teploty se pohybuji dejme temu v klidu na 45°C a v zatezi nad 60, tak se vubec nic nedeje ;) hauk

Omlouvám se za pozdní odpověď, ale mám Intel Pentium 2,93 GHz. Jak tedy nejlépe snížit teplotu?

takze hadam, ze je to Prescott, ty bohuzel topily hodne ...
Pokud je to verze do 775 tak bych se podival na uchyceni chladice. Mam zkusenost
s tim, ze BOXovane chladice pro 775 maji tendenci se "povolovat" a nesedi tedy napasovane na CPU spravne.

Pripadne zkusit na omak teplotu chladice, muze se stat, ze teplotni cidlo ukazuje spatne (ikdyz s timto problemem sem se setkal naposledy u desky pro PIII s370)

vytopi vam to aspon pokoj kde berete takove hodnoty probuh... me jede core 2 duo 2,4ghz mezi 36 - 42 stupni, 42 pri max. zatezi

Jó teplo to je , ale pískání mi vadí. Měřím to v SpeedFanu.

Zaujala mne ta Tvoje zmínka o pískání. To jako když jede větrák tak píská? Pokud jo, tak je poničené ložisko větráku, větrák vibruje a píská a nemá ty správné otáčky - prostě jede pomalu. V tom případě koupit nový větrák. A samozřejmě taky vše ostatní vyčistit, nová pasta atd. - viz další příspěvky.

I když procesor moc netopí (v případě Northwooda, Prescot to je trochu jiná), po třech letech bývá tepelná pasta mezi procesorem a chladičem pouze černým uhlikovým zapečencem, který je poměrně slušným izolantem. Hlavně když se jedná o pastu, která byla na boxovaném chladiči. Výsledek je ten, že větrák se točí jak splašenej, chladič je relativně chladný a procák je přehřátý. A také po třech letech je pod rámečkem větráku zachyceno slušné množství prachu, které není vidět dřív, než sundáš sponu co drží větrák a chladič na procáku.Buď to odnes do servisu, nebo si kup teplovodivou pastu (a třeba i nový chladič, nic extra +- za tři kila stačí), odepni sponu (4 packy zaháknuté v rozích upinácí základny, jestli jsi to ještě nedělal trochu pošpekuluj), sundej větrák a chladič, zvedni páčku zajišťující procák, vyndej procák (nedotýkat se kontaktů, nepokládat na koberec, držet za okraje jak CD), očisti chladič a die na procáku od spečence, jde to dobře technickým benzínem a jemnějším hadříkem, vymeť pořádně chladič, tam to uvidíš sám, na procák nanes TROCHU pasty, rozetři kreditkou na tenkou vrstvičku po celém die, vlož SPRÁVNĚ do soketu, zajisti páčkou, nasaď chladič s ventilátorem a s rozumem nasaď sponu, zkus trochu pohýbat chladičem aby si lépe sednul. ZAPOJ!!! ventilátor. ZKONTROLUJ. Pusť PC najeď do biosu a v PC Healt status posleduj teplotu a otáčky, samo to můžeš sledovat okem, uchem a dotekem na chladič i v kejsu.Jestli bude všechno v pořádku, najeď do vidlí a zkus to otestovat zatěžovým testem.Za případne škody si můžeš sám, ale není to nic složitého, jestli jsi levej tak platí ten servis.No! B-)

Hele chce to poradnej chladic,ja mam semprona am2 3000+ 1,6Ghz 64W s boxovanym chladicem mel kolem 27,nedavno jsem si poridil AC freezer 64 pro a jede mi to na 17,je dobrej,mozna to bude taky tim ze mas treba spatne chlazenej case,ja si je delam sam,tak treba dnes rano pri dokorad otevrenem okne jsem nameril ve speedfanu proc.7,chipset 16,HDD 15,grafika integrovana,hele radim chce to poradnej case,silny vetraky,dobry chladice a ses zavodou.

to tibis - nepiš sem nesmysly , pokud je pokojová teplota 25 st nemůže při vzduchovém chlazení / pokud je vzduch odebírán z okolí / mít CPU 17st. Nemáš ani potuchy o fyz. zákonitostech tak si ty bláboly nech pro sebe.

Procesor 7stC? HDD 15stC? Chipset 16stC? Tak to buď máš v pokoji skoro mráz nebo ti to špatně ukazuje. Teplota ničeho nemůže být nižší, než teplota okolí. To by ty integráky musely chladit, ne se ohřívat a můžeš mít sebelepší kus hlíníku a sebelepší ventilátor. Jedině že bys to chladil něčím, co se nesnaží pouze vyrovnat teplotu chlazeného s teplotou okolí, ale přímo odebírá (peltierovy články nebo kompresor-princip lednice), což podle tvého příspěvku nemáš. Proč si myslíš, že do lednice dávají ten kompresor, výměník a jiné zbytečnosti?

...ale teplo přímo odebírá...
Vypadlo mi jedno slovo.

Ty a ten expert nad tebou neumíte číst. I když je to prasácky napsané bez čárek a háčků, tak jasně píše, že ráno měl okno dokořán, takže tam ten mráz mohl mít, je-li z vyšších poloh.

Jo a u PC sedi v beranici

LOL,LOL...

Dobrý návod, buď rád, že Ti ho pán napsal. Člověk kolikrát čte nesmyslné hádky o teoretické životnosti polovodičů a nejnižší teplotě (dát komp na zimu na balkón sice zrychlí hru, ale všechno výkyvama teplot rychleji odejde, disk, paměti, deska apod.) a kuk tady je jeden z mála nejlepších příspěvků - návodů jak vyčistit procesor a dát pastu, montáž atd.. Takže dávám dobrýho laika a poděkování... kéž by takových příspěvků bylo více...

noo panovee ja mam athlon amd 64 a teplota mi porad lita nekde u 70-80° ale taky že se mi porad přehříva nahonvno u notesu to je docela problem

Rozebrat, sundat chladič, sundat "koberec" za větrákem, namazat kvalitní pastou, seskupit a "poslouchat klid".

V případě potřeby jsem ochoten toto provést...

Správná teplota procesoru je ta kterou udává výrobce v technické specifikaci.

Je to rozpětí hodnost od do v pracovním režimu, druhá udává skladovací teploty.

samotné překročení ( lehké ) neznamená ihned zničení CPU, ale minimálně snížení životnosti, či nestabilitu.

Jinak z hledista elektrotechniky a materiálu , není absolutně pravda že čím nižší tím lepší. Problémem je tepelná roztažnost materiálu a kondezace vlhkosti..

80°C je pre CPU neprijateľné. Prezrieť chladenie, prípadné taktovanie . . .

Případně teplotu opravdu správně změřit.

Jasneze je to prijatelne(zvlast u Pentia 4, co ma tazatel), nevim co plasite.

To je i pro P4 dost, já mam CeleronD (Prescott) přetočenej z 2.53 na 3.2 GHz teplote bez záteže okolo 45C v zátěži 55-60C. Jediný co jsem pro něj udělal, že jsem sundal chladič a vysál ho (Intel BOX), jinak pasta vypadá fakt uboze, asi koupím novou.

Jestli tazatel vlastni jadro Prescott revize1, teplote se vubec nedivim. Stejne ale pomuze pouziti lepsiho chladice a prepastovani. V sve dobe byla 1. revize Prescottu topidlo jaxsvina, spouste pocitacu jsem menil boxovany chladic za jiny, protoze majitele uz to doma nemohli vydrzet kvuli tomu vrtulniku v bedne.

Kdo zas vykopal tady tu mrtvolu?

ty

Mrtvola,ale pořád aktuální-tohle se může opakovat kdykoli,komukoli

Hod si tam vole vajicko a mas veceri

Správnou provozní a skladovací teplotu si najdete podle specifikace toho daného procesoru v dokumentaci od výrobce, nečekaně na stránkách výrobce toho CPU.

Zdravim
bios a programy muzou ukazat treba i 124 C neni pravda staci mit na prumerny pocitac predni vetrak nafukovani vzduchu a zadni vetrak vyfukoval staci 80mm vetraky nejlepsi ceny/vykon je artic cooling a co tice processoru tak zase od artic cooling za 2kila uchladi a pomerne tichy je to chladic + pastu novou koupit artic cooling mx2 nebo mx3 podle uvazeni.ja treba mam to trochu prehnane 40cm bocni vetrakem nafukovani a 2ks 12cm vetraky na vyfukovani

Na to je zde celé téma: http://forum.zive.cz/viewtopic.php...

No v praci mame starej server, na kterem jsem si prevadel videa a teplota neprekrocila 50 stupnu v zatezi...

procak je P4 630
http://www.cpu-world.com/sspec/SL/SL7Z9.html...

A ma pouzitej originalni box chladic a pastu MX2, otacky vetraku jsou 2500tis... teplota v idle ukazuje 40 stupnu (bios) a 30 stupnu speedfan (tak si vyber...) a v zatezi je to o 10 posunuty nahoru. Kazdy pulrok ho cistim kompresorem, takze vyfoukat co se da, odmontovat vertak, poradne vzit zebra, vetrak taky profouknout, ale drzet... poradne ocistit detskejma ubrouskama a jede se dalsi pulrok. A kazdy 2-3 roky vymenit pastu.

Takze ani P4 se nemusi prehrejvat, clovek se o ni musi je starat. Kazdopadne otacky nejsou regulovany, pac je to server, ty se chladej na maximum.

Já včera taktoval mého Opterona, z 1.8 GHz jede na 2.5 GHz, teplota v klidu je pořád stejná, možná o stupeň větší. V zátěži nejvíce 54,5 C. Na 2.5 GHz to nechám měsíc a pak uvidím, možná to ještě trochu zvednu.

Každopádně 58 C je dost v klidu :).

Ne že bych se v teplotách procesoru nějak vyznal ale nefunguje to tak že čim blíž se teplota blíží k absolutní nule tim víc by se vodiče měly chovat jako supravodiče a tim by měly bejt extrémě rychlý přenosy napětí? vzhledem k tomu že celej počítač je hromada vodičů tak by hodně nízká teplota neměla bejt špatná, ne?

Idealne pc vyfoukat kompresorema a zbavit ho tak veskereho prachu (hlavne chladic CPU), sundat chladic, ocistit h ospolu s CPU a dat novou pastu. Pokud je to opravdu Prescott tak ty opravdu jely na vyssich teplotach (s originalnim chladicem mely bezne kolem sedesati stupnu).
Pokud nepomuze vyse popsane tak dat novy chladic (davali jsme Arctic cooling) s velkym chladicem.

a v roku 2013 nezabudnite znovu tuto temu vyhrabat

Já mám Atoma, otevřenou skříň a foukám na to orig větrákem. Je to deska Zotac A-E. Teplota v biosu ukazuje 70 stupňů. Když jsem na to kouknul prvně, tak v uzavřené skříni v everestu mi to ukázalo 117°C
Je možné, že je blbě přilepený chladič? No asi jo.

Ja mám 24 v kľude. V zátaži max 45. Athlon 64 X2 4800+

U mého ntb se zapne větrák, když teplota procesoru přesáhne 60°C a nevypne se dokud neklesne pod 40°C, mám Intel Pentium M 520 @ 1600 MHz jednojádro. Jedou se mi ho podařilo zahřát i na 75°C a to jsem se pěkně vylekal.

Dobry den, mam dotaz. Pred chvilkou se mi kvuli teplote vypnul notebook, proto jsem ted tady. Stahnul jsem si portable programek HWMonitor a ten mi ukazuje teplotu jednoho jadra 74°C a druhyho 61°C, Je normalni takovy rozdil? Neodchazi mi procesor? Dekuju moc! Nenadavejte mi do lam :))

no muj notak ma v klidu 79°C .... pri zatizeni neco prez 90 .... a pri plnym vykonu jsem dosahl 100 :D to se ale na nej neda sahnout ... tuhle jsem si oparil ruku o krytku CPU :D procesor je netaktovany .... je to Intel Core 2 Duo - jedno jádro 1,88Ghz ..... jinak otacky vetracku se mi pohybuji neco okolo 5500-6500 RPM coz je docela hlucna zalezitost a urprostred hodiny ve skole to neni nic peknyho :D notas je kupovanej za 70.000 pred peti lety takze uz ma neco za sebou ... myslim ze se svoji teplotou muzes byt v klidu ........

Jo ja mam notase a procesor je AMD Athlon X2 QL-60 1,90Ghz a teplotu podle programu CoreTemp 1.0 mam kolem 90°C a dokonce i az 107°C a pak uz se vypina...

Doporučuji Ti stáhnout si program Speed Fan, který sám načte informace o teplotách tvé základní desky.Zobrazí ti, zdali se pohybuješ v nebezpečných teplotách.Je úplně jedno jak staré je tvé pc, pokud nechladí tak jak má, je zle!Jestli že se ozve BIOS je to hodně velký problém.On sám se snaží ochránit a tak raději nouzově vypne tvé pc a chladí se dokud není pod kritickou hladinou pro běh procesoru.Dost by pomohlo, kdyby jsi napsal, jaký tip procesoru, popřípadě i ID základní desky.Každý procesor má jinou provozní teplotu, kterou snese.Může se pohybovat od 40°C až do 95°C při 100 už většinou bios vypne pc.Doporučuji ti nalézt informace o tvém cpu na googlu a kouknout se, jaké má min a max °C Po té zakoupit nové chlazení, doporučuji Arctic Cool, ale možná by pomohla jen vodící pasta, pokud je větráček v pořádku a procesor nebyl taktován.

TAK JAKO DOBRÝ, MOJE TEPLOTA PC V KLIDU JE OKOLO 80°c TAK RADŠI ANI NECHCI VĚDĚT KOLIK MÁ PŘI ZÁTĚŽI. (JE TO UŽ STAREJ ŠMEJD TAK BRZO PŮJDE DO KELU)

Já si taktoval Athlon II X3 z 2.5Ghz na 3Ghz a v klidu mi frčí na 36 stupních. Ještě jsem nezkoušel pořádnou zátěž, ale chystám se na to . Jinak jsem taktoval přes jakejsi program od Asus (mám od nich základovku). Kompl jsem si stavěl, a jsem spokojenej .

Tady je můj procák

http://www.vos.cz/lampa_soft/uploads/FAIL20... ...

Správná teplota procesorů je okolo 35 - 40°C. Já osobně se svym 6ti jádrovym phoenomem II mám přetaktováno a tudíž topí max. 72°C (pak ventilátor točí na max. ot. a víc se nezahřeje). Je to dost, ale výrobce udává, že teplota až 68°C je jeho bezpečná provozní teplota souvislá s uvedenou hranicí max. přetaktování (4 GHz). Samozřejmě zkus kouknout do BIOSu a zkoukni, jestli nemáš přetaktováno náhodou případně ubrat i Volty... Pokud ne, je dobrý taky občas nanést novou teplovodivou pastu mezi CPU a chladič.

taky mám Phenom II x4 965 3400 MHz, v klidu 40-45 °C při zátěži 55-60 °C, ale mám měněný boxový chladič kvůli hlučnosti, tak těžko říct, kolik by topil s původním origo chladičem

Tak, mám Asus M51Va, duo 2.4GHz, Ati HD 3650, a teď mi to ukazuje při spušteném Wowku:Temp1 - 71 °CCore 0 - 63 °CCore 1 - 63 °CCPU Fan - 4980 RPMDost často mam Blue Death,... :D :(((( pište i na meil.. :)

pobavilo:DD

ČauteMám stejný problém jako zakladatel. Mám notebook Dell Vostro, který má Intel(R) Core(TM) i7 CPU Q 720 @ 1.60GHz takovýhle procesor...moc se nevyznám co bych měl dělat, tak se ptám. Teplota při práci - otevřený internet, někdy nějaký dokument je 76 C, a při hraní hry - GTA4, DeadIsland a různých takových, notebook jede tak 10 min a potom se vypne. Na speedFanu mi to ukazuje ohínky :D...tak nvm co s tím, větráček jede v pořádku, ani to moc nehučí ten počítač :D, ale topí jak ruské kamna... bojím se aby mi něco neshořelo, GPU teplota se pohybuje kolem 60...kdyžtak na mail nebo tady :)

Hele já mám teplotu v klidu 8 cm a když mi teplota houpne mám mám 20 cm.

Ja mám ten istý problém! Pri zaťažení dáva základová 85°C a CPU 88°C!! A to viem že je to príliš.

de uz 58c to je vela ja mam 22c a ked ho zatazim tak 34c a ni 80c to uz mozete nanom vajička piect heh to vam zhory zachvilu pri takej teplote

Zdravím a prosím o pomoc s PC,které mi často vypíná PC . Teplota procesoru vykazuje 8O st.C.Koupil jsem větší ventilátor,výkonější a mám za to že se přhřívá procesor a dochází tak k vypínání PC.Nevím si s tím rdy pomozte. Díky.

Zdravím.Tuto debatu jsem si prohlédl, jelikož jsem hledal odpověď na otázku ideální teploty procesoru a žasnul jsem nad tím, jaké všemožné urážky a zbytečné debaty "o nesmrtelnosti chrousta"(v tomto případě o supravodivosti a absolutní nule) jsem zde našel... Lidi probůh mluvte k věci! Já mám AMD Phenom 9550 Quad-Core přetaktovaný z 2,2GHz na 2,64(vyšší již nestabilní kvůli dopadům na nekvalitní RAM, ale bohatě dostačující) a tak bylo nejjednodušší řešení název procesoru společně s anglickým temperature zadat do googlu a hned první odkaz byla souhrnná tabulka parametrů procesoru, mimo jiné i maximální provozní teplota(maximum operating temperature) s hodnotou 55-70°C. V BIOSu je větrák procesoru nastaven tak, že při trochu náročnějším úkonu se rozběhne naplno(hučí nepříjemně nahlas) neboť teplot vystoupí nad 50°C - během max 1 minuty opet sníží otáčky a do další 1min. je opět navýší, a tak stále dokola(což je ještě nepříjemnější, než když by permanentně držel vysoké otáčky a myslím si, že na životnosti ventilátoru to také nepřidává...). Dokázal by mi někdo tedy poradit, jestli mám nastavení změnit tak, aby se chladilo více, nebo stačí, když budu procesor udržovat na vyšší teplotě(nebylo by tak časté navyšování a opětovné snižování otáček ventilátoru)?Předem děkuji za názory slušné a věcné.

Zdravím mám problém s teplotou procesoru. Mám téměř nový procák Intel(R) Core(TM) i5-3570 CPU @ 3.40GHz turbo 3.80 a v OC ma 4.00GHz. Teploty pri nicnedělání jsou 48 -50 a kdyz jedu na full třeba dirty tak mám až 55+ a už ukazuje že to hoří :D. Je to OK? Za Vaše názory dík

Dočetl jsem se že Q: What is a safe temperate for the i5-3570K processor?A: The maximum CPU temperature is 72°C - 75°C, but it is recommended to keep it below 70°C at all times.

Většina PC je konstruována tak, aby pracovala v optimálním teplotním režimu, pokud se do něj nevhodně nezasáhne, nebo se něco neposype. Čím nižší teplota procesoru, tím pomalejší jsou v něm difusní procesy a tím delší je jeho životnost, podle mých zkušeností je to interval 37 až 44°C. S tou horní hranicí moc nenaděláme, záleží, jaký program je spuštěn. Třeba Quik Basic 4.5 v DOSu na PC286 běží v pohodě, ale na notebooku Asus je procesor přetížen a objevují se varovná hlášení.. Horní hranice teploty závisí také na délce zatížení a pokud je to krátkodobě, 80°C nevadí. Pokud jde o to přehřívání, mám vlastní zkušenost - ďábelsky skrytá závada větráčku, která se projevuje, když se na něj nedíváme, ale odhalí to jednoduchý prográmek, který monitoruje jeho otáčky. Druhá možnost je lajdácky provedený pastový kontakt mezi chladičem a CPU, přímo od výrobce, nebo jeho zhoršení nekvalitní stříbrnou pastou nebo mechanická závada na pérovém držáku spojení chladiče s procesorem , to se projeduje obvykle až po delší době. Pokud jde o chlazení typu pipeline únik chladícího média z trubic nějakou mikroskopickou trhlinkou, k těm je měď vysoce náchylná. Za třicet let, co používám různá PC jsem se s jinými přirozenými závadami, kromě poškození z hlouposti nesetkal. Asi moje rady moc nepomohou, ale jiné možnosti asi nejsou.

Mam starý Intel Core Duo 2 2,66Ghz. mě to valí v klidu na 28-32 C a v zátěži 40-50C. Ik dyž jednou při čištění pc jsem zapoměl zapojit vetrák na chladiči a v klidu valil na 40-50 C a najednou vyšplhala teplota na 60 C. Ještě , že jsem si toho všimnul.

prostě, pokud to máš v PC, máš možnost vyměnit ventilátor za výkonnější na větší pasiv. Pokud to máš s noťasem, máš možností opět více - chladící podložka, možnost vyčištění chladiče a vzduchových cest (nejlépe ti to udělají v servisu).Já mam stejný problém, a budu si kupovat chladící podložku, bo jsem se vyšplhal na 105°C obou jader co mám a ochrana mi vypla PC. To jsem ale pařil UT3 na tom svym krámu .dle mého názoru je nejlepší držet teplotu pod 50°C, u Notebooků, do 60°C :)

Zdravím já mám stejný problém mám procesor Intel (R) Core(TM) 6300 2x jádro 1.86Ghz , při spuštění trochu lepší hry jako je Mafia II mi každé jádro v procesoru jede na 60 C a mam tam plamínek :)..po náké době mi zamrzne a hodí me to modrou obrazovku s fyzickou pametí...také mam plamínek u tem 3 coz mi jede na 70 c predpokladám ze je to fyzická pamet grafický karty ... Nvidia Geforce GT 240 (1GB)... no a vlastně směřuji k tomu jak docilit aby se mi to nepřehřívalo :)..prosím vsechny rady beru ..sem s toho v .........

Zdravím, potřeboval bych také pomoc. V notebooku mám procesor Intel Celeron B800.Při minimální zátěži (max. 10%) mám normálně teploty 50-60 °C. Když spustím např. i jen nějaké video, hned vyskočí skoro na 70°C a o hrách, to už radši ani nebudu mluvit. Nevíte někdo, co by se s tím dalo udělat?

Podle procesoru... Spíš je to podle toho jaký máš ale studenější je ždycky lepší.. Poradím ti stáhni si aplikace : MSI afterburner (aplikace) pro přetaktování procesoru/GPU/CPU apod.. Pro tebe radím spíš vyžší výkon a dokoupit větrák... Speedfan (aplikace) Kontroluješ rychlost větráků , a vidíš teplotu GPU/CPU/PROCESURU/HDD apod.. Obě aplikace používám.. Jsou dobré...

Já ma na deskopu 43-45 a při zatížení 55-69

Spravna teplota v mem nb s AMD CPU Athlon X2 QL-60 tj. bezna teplota je cca. do 60stupnu bez velkeho zatizeni a pri max. vytizeni Crysis je 83stupnu a to je vycisteno chlazeni. No jeste topi ATI grafika a pridava na teplote chladicu.Jen pro informaci dle netu je jeho provozni max. teplota 100stupnu. Takze kdo mate max. 95stupnu na CPU tak se nelekejte a varte dal. :) Notas se hodi v zime jako topeni pac v mistnosti zvedne teplotu o 2stupne a v lete je to na kratasy a bez tricka. Varime s AMD.

Můj procesor má 108°C v biosu ve windowsu se bojim kouknout

Já nevím, vlastně bych se chtěl taky zeptat.Mám procesor: Intel i7 4720hqV klidu mám 50°-58° v zátěži 63°-71°.Při přetaktování z 2.6 GHz na 3.6 GHz (mám to nepřetaktované, za rok co ten notebook mám, jsem ho nikdy nepřetaktoval na víc jak 10 minut.)To v klidu dá kolem 62°-65° a při asi 80% zátěži to je kolem 83°-89°.Tak mi když tak, prosím napište, jestli by jsem s tím měl něco dělat, protože když vidím jak tu někdo píše že má teplotu kolem 30° tak chytám docela strach

No ja mam vzdy po zapnuti pc asi 35 stupnu.Pri hrani maafia 2 (40 stupnu) euro truck simulator 2 (37 stupnu)GTA 5 neco okolo (45 stupnu)Procesor Intel core i2 2,66 GHZ 4 jádra

Dobry den, ja mam tento notebook ASUS GL720VSK (kupeny pred dvoma rokmi) a zacal som pocitat vedecke prace na BOINC. Zatial ziadne zavady niesu, ani vypinania a pod. Zatial cez CPU, pouzivam OPEN HARDWARE MONITOR kde mi ukazuje teplotu procesoru 88°C. Je to pre moj notas este v norme? Niesom odbornik na servis PC, tak sa rad necham poucit, dakujem!

teplota mého cpu je standardně na 90 stupních, asi brzo bouchne

Jak psal kolega 5 let zpět. Snad už jste ten problém po 16 letech vyřešil