Jaká je průměrná fyzická životnost tabletu ?

Tahle nová technologie se mí líbí, jako doplněk k desktopu na cesty je dobrá věc. Jezdím i k rodičům a často jim potřebu ukázat nějaké webové stránky, informace, fotky a videa a ukázat jim to na tabletu by bylo ideální, weby a videa na malém 2 palcovém smartphonu prd vidějí. Musejí si na můj maličký smarthpnone brát 12cm filatelistickou lupu. Potřeboval bych ale vědět kolik roků mi fyzicky ten tablet vydrží, za předpokladu, že s ním budu zacházet slušně pochopitelně. Můj desktop spokojeně vrní už 11 let - vydrží i ten tablet, aniž by uvnitř něco udešlo ? Jaká je životnost tabletu ? Požaduji minimálně aby 10 let vydržel, když už tolik peněz do něj dám !

Odpovědi na otázku

2-3 roky, pokud se zahy neodporouci kvalitni cinska baterie.

no to je málo, to je potom pouťové zboží

Možná iPady jsou kvalitní, ale za tu cenu by měly vydržet aspoň 15 let provozu jako desktopy.

I ty humoristo ;). Mimochodem iPady tady jsou dva a půl roku, takže ti těžko někdo řekne, jestli je to schopné vydržet déle než tuto dobu.

Mám tablet apple starý 7 let a pořád šlape akorát baterka už vydrží asi jen dvě hodiny a některé věci už to nechroupe jelikož je to ios 5.1 ale pujdu zase do apple ale tak ios 9. Myslím že co se týká životnosti tak nemá konkurenci. Známí co mají všelijaké huaveje prestiga a lenova leckdy za značné sumy tak dva tři max čtyři roky a je po nich jk po žabě. Sám jsem měl tablet colorovo a ten se spomaloval spomaloval až se zastavil takže jsem ho vyhodil funkční ale tak pomalý že s ním nešlo pracovat. Kmeť Roman.

Za tu cenu by asi mohly. Jenze ta baterka je uplne stejna jako v jinych zarizenich, i v tech za tretinovou cenu.

požadovat můžeš co chceš ale 10 let ti negarantuje ani Jablko. Ani notes ti nemusí vydržet víc jak 5 let při slušném zacházení. Je sice fakt, že na tabletu nejsou rizikové pohyblivé části, ale to ti stejně nezaručuje, že se po čase nepodělá nějaká součást na základní desce, neodhnije baterka nebo nezoxiduje, případně neupadne uvnitř nějaký kontakt.Mimochodem, kdyby měli rodiče TV s HDMI, tak si můžeš mnohý telefon připojit přes kabel a prohlížet vše na velké obrazovce - sám to tak občas dělám - koukali jsme na nějaké filmy a zkoušeli i pár her.

To je dobrý nápad ! ale ještě nemají moderní TV s HDMI

tak jim ji kup jako dárek k vánocům, určitě to ocení - dneska to stojí do 15 táců a 26 palcové se daj koupit snad i do 8 tisíc. Navíc hodně jich už umí prohlížet fotky nebo videa z flash disku (zkoušel jsem připojit i zrcadlovku přes kabel a pokud to umí mass storage, tak to jede).

Je fakt, že novou TV budou v nejbližší době potřebovat , mají ještě staré CRT-éčko, takže vezmu v potaz, co jste mi radil. Děkuji.

Kup si MS Surface za 4000kc Pavelko, snad tam pude vymenit baterka.http://technet.idnes.cz/microsoft-surface-cena-20...

Ukazovanie fotiek ma neocenitelne kuzlo ak su fotografie na klasickom fotografickom papieri. Taka fotka vydrzi aj viac ako 100 rokov, netreba ju zalohovat, netreba sa starat o baterie, netreba riesit spolahlivost a pod.

Ze svých skušeností musím dodat jen jednu věc, když jsem před 10ti lety dovezl poprvé fotky na CD disku na oslavu narozenin tak jsem byl po cca 10ti fotkách sám co se na ně koukal.Bejvalka se sebou vzala aji zásobník s klasickými fotkamy a hm čuměly na to všeci a já jsem byl za magora s noťasem.

zajímavé. U nás se na alba s fotkami práší a nikdo do nich nekouká. Ale když jsme prarodičům jednou půjčili digi fotorámeček s výběrem fotek, tak to mělo úspěch - dalo se to prý snadno vzít do kabelky a ukázat na nějakém "babinci".A třeba u mne je mnohem větší šance, že se během práce na kompu podívám v záchvatu nostalgie i na fotky, které tam mám alespoň ve zmenšené verzi uložené. Fotopapír taky umí pěkně degradovat a když to nedejbože navlhne, tak jsou v háji i negativy.

Dva roky + provozní tolerance nastavená na kurvítku.

Koukám, že jste stále nepochopil, že běžné věci typu PC, tablet, telefon, jsou již brány jako spotřební zboží 10 let vám tablet nevydrží minimálně odejde baterka co je uvnitř.reálně o vidím 2-3 roky možná nakousnutý jabo do těch 5ti let maxCo by jste taky chtěl při cenách těch zařízení že?

Když budeš co dva roky měnit celej vozovej park tak to přijde docela draho. A to nemluvím o ekologii, sice nejsem eko-něco ale tohle už považuji za prasárnu.

Nikdo nemluvil o autech, ale fajn, vezmu to takhle, někdo má jedno auto na celej život, s tím že s ním jezdí jednou za čas na větší nákup a pak v létě na chatu, v zimě stojí buď před barákem nebo v garáži.Takovému člověku to stačí, vrazí do něj ročně jen za pojistku, benzín, nějaká ta provozní kapalina , jednou za rok údržba (možná) a pak co dva roky technická.Jiný ale používá auto denno deně (firma), najede ročně desetitisíce km a po 4 a více letech se už téměř nevyplatí auto provozovat, jelikož se na něm logicky prodražuje údržba. Tam pak je logická výměna za nové a nebo operativní leasing. Mimochodem ten operák jde i u IT, běžně se dnes pronajímají velké kopírovací stroje (taková barevná A3 pro větší zátěž pořád stojí jako menší zánovní auto) a pokud to firma chce, může si pronajmout i celé PC.Dnes to ale spěje ke cloudu a pronájmu datových úložišť, v podstatě se vracíme do doby 70-80 let kdy ve firmě byl jeden velkej sálovej server a uživatelé měli jen teké klienty - terminály.

Celé to je o prioritách, pokud PC někomu slouží x-let, jen dobře, pak se ale nemůže divit že mu na tom nefungují nové věci a musí investovat do celého nového PCMimochodem pokud dnes za mnou někdo přijde že chce vyloženě PC na hry, pošlu ho koupit Xbox, PS3, nebo Wii, protože vím, že u PC bude každou chvíli bojovat s výkonem upgradem grafiky pamětí a pod.....Pokud bude chtít nový PC na běžnou práci, doporučím mu takovou konfiguraci, aby mu s klidem vydržela 2-3 roky a i po této době se dala rozšiřovat (progresivní CPU socket, RAMky ...)

Vozovým parkem jsem samozřejmě myslel digitální techniku, nejsme na automobilovém fóru. A neznám nikoho kdo by měnil všecko po dvou letech, ono se to nezdá ale je to hodně věcí a pak to přijde docela draho.Když vezmu v potaz že věc je na dva roky a pak se neprodá (nebo jen za zlomek původní ceny) protože je beznadějně morálně zastaralá, taky to můžu brát jen jako půčku věci, pak zjistím že měsíční "nájem" veškeré digitální techniky vyjde na docela dost (i bez spotřebního materiálu).Ale na to lidi časem přijdou, už nyní se dá dokoupit prodloužená záruka (mimochodem docela mastná) na další 2-5 roků. Je jen otázka času než se taková záruka uzákoní, ukazuje se totiž že minimální zákonná záruka je zároveň maximální životností výrobku (plánovaná/projektovaná životnost už z výroby).

V tom zase vidím trochu problém, když zůstanem u aut, korejci, přišli se zárukou x let a postupně se přidali i další výrobci s prodlouženou zárukou (samozřejmě při určitém počtu km atd.) No a dnes se výrobci aut diví, že nová auta nikdo nekupuje, pak logicky své zisky dohánějí na servisní síti a když si dneska jedete do autorizáku měnit olej pomalu tam necháte celou výplatu.Takže ona ta moc dlouhá záruka taky není všelék.Prostě holt jsme si zvykli být konzumní společností a pokud mám možnost koupit levnou tiskárnu někde v hypermarketu za pár šupů, tak proč jí nekoupím že? To že náklady na výrobu a hlavně dopravu a skladování horko těžko pokryje prodejní cena už je věc jiná. pak se jen uživatel diví že sada náplní ho stojí to samé co ta tiskárna...

Mimochodem to je přesně to co mě štve třeba na potravinách, jakto že se obchodním řetezcům vyplatí dovážet základní potraviny ze zahraničí?A nebo jinak, jak to že čeští producenti potravin mají na domácí půdě tak těžkou pozici, že radši dobytek do německa nebo rakouska, tam ho porazí, a hezky naporcovaný vrátí zpět k nám do obchodů?

Jedna zahraniční společnost v našem moravském kraji odkoupila cukrovary s dlouhou tradicí a pak je zavřela, zbourala (aby je náhodou někdo neobnovil) a pak cukr v obchodech vyletěl z 15 Kč na 35Kč ... Prostě taktika jak zničit konkurenci, to samé s dovozem potravin. Až místní zemědělci vychcípou zvedne se cena dovozů tak, že se nám z cen v obchodech budou dělat mžitky před očima. Tady tihleti prevíti pracují se strageií na 5 a více roků. Možná by více napověděla vlastnická struktura...

Výrobci budou řvát vždycky, to řvali i u prodloužení z jednoho na dva roky, samozřejmě, protože se prodlužuje cyklus obměny. Spotřební elektronika se po záruce neopravuje, nevyplatí se to. V záruce je to jasné, i proto výrobci řvou ale nic jim nebrání projektovat životnost delší - kromě honby za krátkým cyklem a vyššíma ziskama. Garančku nebo výměnu oleje jsem ještě u digitální techniky neviděl, nové ovladače a firmware jsou zdarma.

A tiskárny ty jsou kapitola sama pro sebe, dopracovali to tak daleko že je pro zákazníka ekonomicky lepší po vypotřebování inkoustu tiskárnu vyhodit a koupit novou. Tohle bych chtěl vidět u aut, auto které po spotřebování obsahu nádrže vyhodíte a koupíte nové protože to vyjde levněji než natankovat

Jo je to šílené. A u levných lasrovek je to stejné...

Nehledě k tomu, že za tři roky to bude morálně zastaralá hračka, válející se na dně šuplíku. Kdo ví, co bude za tři roky v módě.

a tak nemusí. Kámoš ještě donedávna (než si koupil E-Ink čtečku) používal stařičký černobílý Palm na AAA baterie. Četlo se na to fakt líp než na telefonu, zvláště za deního světla - porovnávali jsme to.

Jeden takovej Palm M125-mám ještě v šuplíku a vyhazovat ho nebudu

Jako že když to nebude v módě, tak to nesmím používat? Spíš bych se bál toho, že prostě nebude stíhat HW, i když jinak bude vše fungovat. Už teď je první verze iPadu mnohem hůře použitelná než další verze a polovinu aplikací si na tom člověk nespustí vůbec nebo je to používání za trest.

Nebudeš, protože si koupíš jinou novou hračku, která bude cool a ten tablet bude za tři roky obrovská tlustá obluda, kterou nebude nikdo tahat

Já ti nevím, ale první iPhone po třech letech taky není tlustá obluda, kterou by s sebou kvůli této obludnosti nikdo netahal. Spíš to netahají, jak jsem psal, kvůli HW zaostalosti. U tabletů to bude podobné.

Jde o nároky, pokud budou stejné, zařízení bude stačit i po letech. Nebo to se odnaučí prohlížet obrázky ? Ne. Možná se změní nároky (retina a tomu odpovídající rozlišení obrázků) a pak je třeba nový železo.

Jo, souhlasím, snad jen s jednou čestnou výjimkou a tou je web — nemusí se mi změnit nárok „prohlížení webu”, ale přesto už to za pár let na stejném zařízení nemusí být ono, protože i obyčejné webové stránky jsou kvůli tunám JS a flashovým reklamám (nebo HTML5 canvas reklamám) stále náročnější. Jeden můj deset starý desktop ještě běží u bratrance a prohlížet si na něm dnešní web je celkem šílená zkušenost. Před deseti lety to žádný problém nebyl…

Já bych to viděl s popularitou jako kdysi u netbooků. Tablety nahradí mobil s nějakým pružným zobrazovačem, který složím pod kryt (v tom horším případě).

To bych označil jako vynucenou změnu nároků - z venčí

Jako u každé hračky, něž ji děti rozbijí ... což je u řemeslného zpracování těchto podivných zařízení doba velmi krátká ...

Neviem o aku statistiku sa pokusas.Ale ked dodas (dany) tablet mojej milovanej manzelke, tak si statistiku hodne pokazis.