» Poradna » Programy

Jaka je nejspolehlivejsi IM sluzba a jaky IM klient?

Zdravim vsechny. Zajima mne jake mate zkusenosti s Instant Messaging sluzbami a jaky nejspolehlivejsi klient pouzivate. U klienta mne zejmena zajima funkcnost/podpora/spolehlivost sluzeb jako prenos souboru, historie, hlasova komunikace,prijem i tech zprav co byly zaslany, kdyz jsem nebyl online a podpora proxy, nezajimaji mne skiny a podobne...<br><br>Melo by to bezet na notebooku s WXPpro nekdy pres WLAN Hot Spots (hotely letiste), jindy pres analog modem nebo GPRS (zejmena podle ceny roamingu).<br><br> Takze kterou ze sluzeb? ICQ,MSN,AIM,YAHOO!,JABBER,...?<br>A co klient? Trillian,Miranda,nektera verze ICQ,MSN,Odigo,...?<br>Zdaleka nemusi byt free, muze jit o komercni verzi/plug-in.<br><br>A co NetMeeting v kombinaci s nekterou IM sluzbou? To by mohla byt cesta?<br><br>Diky za vase nazory.<br>Zilvar

Odpovědi na otázku

Vy snad nikdo nepouzivate tyto sluzby? Nechci po vas preci vase icq number Presli jste od jedne sluzby ke druhe? Proc? Jste nyni spokojeni, nebo jste se vratili? Tak se pls podelte o sve zkusenosti Zilvar

Miranda

Nevim, zda Miranda splnuje prenos souboru a prenos hlasu

Prenos hlasu mozna ne, ale na soubory by se nejakej plugin snad nasel.

Prenos souboru splnuje ve vychozi instalaci tedy bez pluginu. Pomoci pluginu pak muze Miranda dokoce fungovat jako HTTP Download server :)) A na mluveni Plugin take je myslim ze se jmenuje MirandaCommPrxRST();

Já používám klasické ICQ. Pokud chceš, aby klient podporoval všechny služby, asi si budeš muset stáhnout klienta té dané služby. Jak uvedl pan Fiala - třeba Miranda nepodporuje některé služby (jistě má zase jiné výhody, ale třeba úřenos hlasu tam asi nepoběží). z mých zkušeností např. Trillianu taky chybí některé funkce. Většina Čechů používá ICQ, takže pokud můžu doporučit SLUŽBU, pak je to ICQ, ale výběr klienta nechám na tobě podle tvých požadavků.Jo a malá poznámka: přenos hlasu přes GPRS?

No myslel jsem, kdyz budu v cizine naroamovanej pres GPRS, tak ze by se dalo pripadne pouzit? Nebo to je technicky nemozne? Nemuze to v nekterych lokalitach vyjit levneji nez klasicky hovor?Zilvar

No, nevím, jestli ti rychlost připojení GPRS bude stačit na uskutečnění hlasovýho hovoru

Myslím tím taková rychlost, aby ti ten druhej na druhé straně aspoň trochu rozuměl

Ja jsem lama Neuvedomil jsem si, ze pro odesilani muzu pouzit max. 2 timesloty takze to je asi opravdu nepouzitelne.xMario, diky za upozorneni.Zilvar

pri beznem hovoru je snad pouzit kazdym smerem jeden timeslot, ne?

Pouzivam MSN verze 6.1 v pohode hlas i webkamera,

A protejsek pouziva taky MSN 6.1? A jak jsi pripojenej? Mas s tim dobrou zkusenost i pres analog?Zilvar

na msn a gprs zapomen, aspon co se tyce hlasu a obrazu. soro bych rek ze ti ho zahlti jen reklama co tem MS nacpal

GPRS na MSN asi nepujde. Mam normalni pripojeni pres WIFI 64kbps. Pripojenou webkameru a mikrofon do zvukovky. Protejsek samozrejme je taky pripojen pres MSN MESSENGER a funguje to v pohode a bez reklam. Kdyz tak jukni na http://messenger.msn.com/

ja mam taky wifi (nahodou taky 64kbps :o) bez reklam mi to jede taky, ale jen diky pomoci astalavista.box.sk :) Ono mu to imho pojede i pres ten gprs, ale jen zpravy, zvuk, natoz obraz asi opravdu ne. psal jsem to s lehkou nadsazkou :)

A co msn jen jako sluzba s pouzitim jineho klienta?Zilvar