Jaká je lepší grafická karta?

Jaká je lepší grafická karta při rozlišení 1920x1200?https://www.czc.cz/msi-r9-280-gaming-3g/1482... vshttps://www.czc.cz/asus-strix-gtx960-dc2oc-4... Sestava: Win 10 Pro 64, procesor Intel Core i5-4690, základovka GIGABYTE GA-B85M-D3H - Intel B85, ramky Kingston HyperX Genesis 8GB (2x4GB) DDR3 1866 XMP, zdroj 500W.

Odpovědi na otázku

Nová? Počkej 14 dní a bude to RX 480 s výkonem mezi R9 390/GTX 970 a R9 390X/GTX 980.Pokud chceš jen porovnat tyto dvě, tak je to +-buřt.

A nechceš počkat měsíc na AMD.. zrovna dneska vyšel článek, jak hi-end karty od AMD padají s cenou a počítám, že i do měsíce padne mid-end, protože 480... Takže koupit teď znamená vyhodit tisíc korun do kanálu za méně výkonu...

Já měl dřív tu R9 280, měl jsem s ní problémy a musel jsem jí 3 krát reklamovat, abych dostal peníze zpět. Byl jsem 2 a půl měsíce bez GK.Reinstaloval jsem PC a koupil si tu GTX 960. Zaklínače 3 jsem hrál na ultra detaily v pohodě, ale s tou GTX 960 to na ultra nejede moc dobře. :/Tu GTX 960 mám možnost do pondělí vrátit v rámci tý lhůty 14 dnů od koupi.

Zaklínač s gtx 960 sice jede na ultra (fHD) ale slabě ořezanej (AA) a bez hairworks - odzkoušeno na 960 a 970...Já bych aktuálně za 960ku peníze fakt nedal, nebo teda dal v případě, že to bude tak 3000,- +/- Ale i tak... stejně bych počkal...

Já bych jí určitě vrátil. Tolik peněz za ni už nikdy nedostaneš a za pár týdnů bude úplně mimo.

Právě... do měsíce padne s cenou na 3500 a tazatel se bude bít do hlavy... A dát třeba 5700,- za ni - šílenství...(kolega nedávno kupoval gtx 960 za 3500,- -> delší historie jak se k tomu dostal, ale obchody se toho zbavují - protože za chvíli to bude neprodejné)

A co si případně koupit za tu GTX 960?

Aby mi to pak nebrzdil procák?

Počkat na RX 480 (vyjde 29.6, reálná dostupnost příští měsíc). i5-4690 na ni stačí s přehledem.

Poslední dvě moje GK byly AMD. Za obě mi vraceli peníze. Jedna se přehřívala a u druhé mi padaly ovladače. Takže jsem si řekl, že AMD už ne. Určitě AMD nechci urážet, ale snad každý pochopí, že po takovéhle zkušenosti za ní peníze dávat nechci.

Pak máš dvě (vlastně tři) možnosti :- Koupit silně nevýhodné a s cenou padající gtx 950/960/970 - Počkat na 1060 která bude (možná) koncem roku- Koupit 1070/1080 za 14 000 a 22 000Víc nevím co k tomu říct... Já bych prostě skoro 6000 za gtx 960 nedal ani smykem (půl roku nazpět ok, dnes určitě ne) - protože s cenou budou už jen padat a padat a padata a padat... myslím, že gtx 970 šla o 100$ dolů v doporučené cenně, dneska sem ten článek četl... navíc si toho nejde nevšimnout...

A pak ma jeste treti moznost, ktera je podle mne nejlepsi: Koupit GTX960 az za novou cenu, ktera bude jiste priznivejsi. ;o)

Což je stále varianta "počkat" a nekupovat aktuálně nic...

Aktuálně neexistuje grafika která by se vyplatila koupit, jde buď počkat, nebo koupit grafiku na které silně proděláš... (pokud se bavíme o mid-endu)

Asi si nechám tu 960... až vyjde ta 1060, tak 960 prodám (bohužel se ztrátou) a koupim 1060... ty 1070 jsou předražený no :)

a nevíte někdo cenu té RX 480?https://www.alza.cz/radeon-rx/18859405.htm

Alza měla ceny chvilku vidět:https://goo.gl/wQY4ceAle předpokládám, že půjdou dolů. Stejně jako u GTX 1070 / 1080 (už se dají objednat od 12,5k / 19k, před týdnem stály nejlevnější o dva litry více).

A pokud jsi R9 280 reklamoval kvůli přehřívání, tak u RX 480 by ten problém už být neměl. AMD by totiž konečně mělo přestat vyrábět přímotopy a díky novému 14nm procesu začít dělat efektivní karty. Takže zatímco R9 280 měla TDP 250W, tak RX 480 má mít jen 150W (= v referenčním provedení bude mít 6pin, to mělo AMD v mainstreamu naposledy v řadě HD 6000).

U R9 280 jsem měl problém, že mi padaly ovladače. Ale jen u nějakých her: csgo, fallout 4... Ale třeba u Battlefieldu 3,4 nebo Zaklínače 3, Far Cry 4 problém nebyl

Je to tvoje věc a tvoje peníze. Obavy chápu. Ale co to udělat tak, že využiješ 14 denní lhůty a RX 480 jen zkusíš? Vrátit se dá vždycky. Klidně ji pak můžeš vrátit a vzít ve výprodeji GTX 970. Už teď začínají na cca 7,5k a jistě ještě půjdou dolů.Já bych tedy GTX 960 vrátil, počkal na RX 480, zkusil ji a pak buď vyměnil za GTX 970 nebo si ji nechal (pokud se povede, bude citelně lepší než GTX 970, pokud ne, vrátíš jí).

A aby to stálo za to, tak do vydání RX 480, si můžeš na 14 dní koupit třeba R9 380

Zajímavý nástin cen je zde: http://www.cnews.cz/obchod-ukazal-ceny-radeon...

Rada: 960 si nenechávej, je to asi ta nejhorší věc, kterou můžeš v tuto chvíli udělat Máš právo ji vrátit, nemusíš se cítit nijak provinile.

jj vrátim :) ... počkám na tu RX a případně investuji do 1070, snad by se tato investice do budocna vyplatila

Jen malá korekce - do PC se nedá "investovat", čistě z finančního hlediska jsou to hrubě vyhozený prachy Těžko říct, i s tím, jak 1070 pomalu klesá na ceně, se zatím nevyplatí... RX 480 s výkonem balancujícím kolem či nad GTX 980 a velkou rezervou pro OC, a s nějakými 60% ceny 1070, bude trhák vyšší střední třídy. Dlužno dodat, že 1070 bude pro Full HD (resp. 1200p) neskutečný overkill.

Tak určitě jsem jí nechtěl koupit a pak jí prodat za víc. Tenhle typ investice se ti vrátí v podobě užitku z hraní. :)

Když jsem jí koupil 6. 6. 2016, tak jí mohu vrátit do 19. nebo 20. 6. 2016?

Některé obchodu umožňují podat žádost o vrácení online. Takže klidně o víkendu a tím lhůtu splníš určitě. V pondělí jen kartu přineseš na pobočku nebo pošleš poštou.Ale logicky. Pokud by byla lhůta jeden den, bude do 7.6. (6+1=7). Takže 14 dní by mělo být do 20.6. (6+14=20).

A ještě jedna věc hraje ve tvůj prospěch:"Lhůta na rozmyšlenou končí 14 dnů od dne, kdy jste zboží převzali. Pokud by konec lhůty připadl na den pracovního klidu, lhůta se automaticky prodlužuje o další pracovní den."Viz.http://europa.eu/youreurope/citizens/consu...

V pondělí tam zajdu osobně. :)

Tak karta vrácena :) ... díky za rady :)

Netreba mesiac. Predaj začína 29.6.2016

Co is kefalin predstavujete pod pojmem "mid-end"?Zadny mid-end totiz neexistuje, to je nesmysl joudu, kteri neumi anglicky. Existuje low-end, high-end a mezi tim je mid-range, ale zadny mid-end.

Když vezmeš tu řadu low-end - hi-end a přestřihneš ji v půlce, tak tam hned máš hned dva mid-endy;)

end = koniec a tie sú len 2, takže niečo medzi by ozaj nemalo byť niečo-end. Ale čo má byť to "niečo", netuším.

Nevím, co je mid-range.Já znám pouze mainstream .

Zbytečné slovíčkaření, mid-range je zcela běžný pojem...

960 ani nahodou počkej si až vyjde 480 a vykon bude uplně jinde za SKORO stejne penize