» Poradna » Ostatní

Jaka je kvalita a možnosti ATI Rage 128pro VIVO.

Začínám z videem na PC a mám v úmyslu pořídit si grafiku ATI Rage 128pro VIVO. Jde mi o to jestli zvládne nahrávání cca 1-2 hod. z videa do PC a zpět v kvalitě VHS tj v rozlišení 384x288 v bitrate 600kb/s. Jsem si vědom, že nemá hw kompresní čip a asi ani podporu režimu Bus-Master, takže celý grab potáhne hlavní CPU. Momentálně mám celera 300@450 a board MSI BX Master, ale bylo-li by to nezbytné investuji do rychlejšího CPU a vhodné redukce.Také jsem zaslechl, že uvedená karta má výbornou kvalitu v 2D (nejlepší po Matroxu G400)Díky za každý názor!

Odpovědi na otázku

predem pripominam,ze hodlate-li se zabyvat videem,nechte ATI,jakykoliv ASUS se vstupem a vystupem jej da do kapsy(TNT2 chipy). Za to zlobeni s ovladaci a se zvukem to nestoji. Z Webu ATI:Q4: Does the ATI-TV WONDER family support .AVI, MPEG-1 & MPEG-2 capture formats? A4: The TV Wonder VE supports .AVI capture only. The ATI-TV Wonder supports both .AVI and MPEG-1 capture. MPEG-2 capture is not supported.Q5: If there is no MPEG-1 compression, is there a real-time compression available for the TV WONDER VE?A5: Yes, the TV WONDER VE supports ATI's proprietary VCR-1 codec that compresses files in a proprietary AVI format. Q6: What is ATI-TV WONDER Family's still capture resolution & what are the formats? A6: ATI-TV WONDER Family's still capture resolutions are up to 1024x768 and formats are standard, including BMP, JPEG and TIFF. Q7: What audio formats are supported during capture? A7: Supported audio formats range from 11.025KHz, 8-bit mono to 44.1KHz 16-bit stereo (The TV Wonder VE can only capture TV in mono). The audio capture can vary depending on the video captured. Q8: When the close captioning feature is turned on, does the text get "overlayed" over the video? A8: You have 2 choices on how the close captioned text is displayed. It can be "overlayed" over the video like on a TV, or in a separate window. Q9: Can I capture the Closed Caption text? A9: Yes. You can capture the text only, or select "Video Magazine" option that also captures stills at a set interval for creation of a "Video Magazine". Q10: Can I use the ATI-TV WONDER or TV WONDER VE board together with RAGE FURY PRO VIVO board? A10: Yes. Q11: Can I capture with both products? If not which one? A11: No. You can capture with ATI-TV WONDER or TV WONDER VE Ve FAQ je odpoved na prevaznou vetsinu otazek,busmastering pochopitelne podporuje,to je princip prace se sbernici tohoto typu a grafikou.MPEG-2 nee,jen ten jejich divny format.Samozrejme AVI Vam vytvori,to se da priblizne srovnat s kvalitou Ukázat celý příspěvek

ZdravimAti je velmi kvalitni hw, ovsem dodavany s vysoce nekvalitnim sw Jsem vlastnikem Ati All-In-Winder Pro AGP a Voodoo2 SLI. Prave Ati pouzivam pro praci s videem. S ovladaci 2560 pro Rage Pro jsem schopen realtime komprese 1) do DivX (mpeg4) max 400x300 pri 25 fps pri 90 % zatizeni CPU2) do MJPEG (MainConcept) pri 640x480 pri 25 fps pri 30 % zatizeni cpu (kvalita komprese nastavena na 75%)3) do mpeg1 (640x480)Vse beze ztraty frejmu na mem Celeronu 1 500-566 Mhz (75 fsb)Pokud jde o prehravani dvd, diky tomu, ze Ati od cipu Rage Pro pouziva jako jedna z mala hw implementovanou fci Motion Compensation, jde mi plynule dekodovani mpeg2 (tj. dvd) i pri rozliseni videa 1024x768 pri cca 50% zatizeni cpu. Napr ani voodoo3 3500 nema motion c. implementovano hw!Za cenu 3000 Kc s dph neni o cem premyslet - doporucuji jit do Ati !

Děkuji vám za odpovědi i připomínky.To Honza Ptáček: Možná teď kecám (nemám po ruce aktuální ceník), ale ASUS video IN/OUT s čipem TNT2 by mě přišel asi dost více než mnou uváděná karta (3500 kč bez DPH).No a s tím busmasteringem bych si také nebyl tak jistý. To co píšete je texturování přes AGP, což není busmastering v pravém smyslu slova. To má význam při tvorbě 3D scény, ale pro realtime grabování mě to moc platné není.Ještě jednou díky!

. . Jinak vítám i další názory, týkající se přímo %SUBJ%.