» Poradna » Notebooky

Jaká je cena staršího notebooku Acer?

Dobrý den,potřeboval bych poradit, za kolik nabídnout na internetu svůj notebook.Jedná se o notebook Acer Aspire V17 Nitro, zakoupen 1.6.2015 zde: https://www.czc.cz/acer-aspire-v17-nitro-vn7... Tenkrát byla jeho cena i s DPH okolo 25000 KčVím, že je notebook už dost starý, nicméně slouží stále velmi dobře, jediná vada na kráse je odlomený kus plastu zespoda pod kloubem (kloub je v pořádku), který se nevyplatí měnit, protože by se musela měnit celá spodní deska za více než 3000 Kč.Notebook budu prodávat, protože od příštího měsíce budu více cestovat a na to potřebuji něco menšího.

Odpovědi na otázku

Dat na Aukro od 1,- Kč ..... tam se ukážá reálná cena

Tak takhle odvážný opravdu nejsem

Co čekáš za sumu? Starý a ještě rozbitý. Do 3k.

A proč ne? Já tam běžně dávám od korunky. Poptávka tam je a prodat za reálnou cenu přece není idea úplně mimo.

a přoč? když to tam skončí za 1000 tak asi nikdo nebude ochotný dát víc jak tisíc, když to tam dáte za 5000 tak to neprodáte.Aukce od koruny skutečně fungují, leckdy dostanete i víc než byste si sám řekl, tedy v případě kdy jste prodejce který si uvědomuje reálnou hodnotu toho zboží na trhu a neřídí se svou představou.Jak vám řekne každý zkušený pordejce staršího zboží... jedna věc je prodávat za nějakou cenu, druhá věc je prodat za nějakou cenu.Já třeba prodával 1,5 roku starý notebook s původní cenou 40 tisíc za 9,5... nikdo na aukru nenabídl více, a bylo to i blízko mého očekávní, byť jsem myslel že by to mohlo být 10 tisíc...Naopak prodával jsem sběrateli vyhledávanou knížku jejíž původní cena byla 89 korur, na aukru se běžně dražila za 2-2.5 tisíce a mě se ji od koruny podařilo prodat za 3400 protože se prostě v danou chvíli našel sběratel co byl ochotný tolik dát.

Já nikdy starý notebook neprodával a tak jsem se radši zeptal nejdříve tady. Jde o to, že pokud bude příliš nízká částka, tak si ho raději nechám doma do rezervy.

tak to chcete prodat nebo ne? když nechcete prodat, neprodávejte. chcete prodat prodávejte.Tohle uvažování vůbec nechápu

Chci si koupit koupit nový o podobných parametrech, ale menší, kvůli častějšímu cestování. Prodejem tohohle bych si na něj rád něco "vydělal", ale pokud to mají být, jak píšete níže, 2000 Kč, tak je pro mě výhodnější si ho nechat doma, kdyby se mi něco stalo s novým. Proto jsem se tu ptal, abych si zjistil, zda se mi to vůbec vyplatí prodávat. Každopádně díky za rady.

Ale tady jsi nic nezjistil. Pokud nedáš inzerát,tak se to nedovíš.

To je právě to, co jsem tu zjistil

Acer se prodává špatně. Má špatnou pověst a tvé mechanické poškození to bohužel potvrzuje.

Myslím, že tipů se tu sešlo dost. Zaměř se na komentáře, které odpovídají na tvou otázku. Zeptal ses naprosto konkrétně a jasně, zasloužíš si proto jasnou a konkrétní odpověď.Tenhle web je magnet pro "chytráky", co mají nutkání se veřejně projevit, přestože odpověď na otázku neznají a pomoct nedokážou.Nelze přehlédnout, že odpovědi typu "ptáte se blbě", "jste hlupák, že se na to ptáte" a "proč to chceš opravit, kup si radši nový", tvoří 2/3 obsahu zdejších diskusí, tak to prosím nepřiživuj tím, že na to budeš reagovat. Ono to pak bují a bují...

... Zeptal ses naprosto konkrétně a jasně, zasloužíš si proto jasnou a konkrétní odpověď. .... tak proč mu neodpovíš a spamuješ tu ?

Protože už jsem mu dávno jasně odpověděl níže, mistře.

Cca 7-8 tisíc Kč. Záleží dost na té "vadě na kráse". Notebooky si dost kupují ženský a ty holt dost dají na vzhled.Nevím, proč by se měla menit celá spodní deska. Notebook rozebrat a zevnitř tu odlomeninu slepit, popř. posychrovat kusem ABS desky.

Je to odlomený cca 1 cm lišty ze spodní strany, nic strašného. Díky za odhad.

jinak pro hodně rychlé určení ceny, najděte podobné zboží, v tomto případě ne podobný nový notebook, v podobné konfiguraci ale s podobným výkonem a parametry, vezměte jeho cenu.Tu cenu vydělte dvěma.Jestli je tam mechanické poškození tak už je to složitější. Ta vada na kráse sice nemusí vadit užívání ale svědčí to že se s tím asi nejednalo nejlépe, záleží na povaze, může to být důsledek pádu třeba, a pak sice vidím nezajímavé poškození, ale co když je poškozeno něco co nevidím, v tom případě bych tu cenu podělil dvěma ještě jednou. Na to aby ho člověk potom mohl používat znamená že musí koupit SSD, případně si to nechat opravit = náklady navíc o které bude kupující ochoten platit méně.Já bych vám za to nedal nic, to poškození je červená. kdyby ne, tak problém = absence SSD disku, velký 17" noterbook, těžký, nevýkonný,..cpu je +- stejně výkonné jako i3-8130U, což je kategorie kolem 12 tisíc. ve 12 tisících můžete mít SSD a celkově je to novější a rychlejší platfroma. Takže.. když vezmu že půla ceny za bazar bez záruky, je tu 6 tisíc, poškození... 3 tisíce... absence SSD 2 tisíce...

Za 2000 by šmahem prodal jenom ty samotné vnitřnosti (2 x 4GB DDR3 = 700, Kč, 1TB SSHD = 700kč, procesor = 600kč. Minimálně 3000kč za to dostane hladce.

Já bych si ten procesor vzal ... vystřihnete mi ho, prosím, i s kusem základní desky?Tahle úvaha je mimo - jedná se o NTB - HDD může být poškozený pádem...

Já myslim, že vám ho, milá edno, klidně vyseká sekerou, když za něj zaplatíte. Ale doporučuju to vzít i s mateřskou deskou, jestli o něj fakt stojíte. S tím poškozením...to je fakt a ramka by mohla být vlastně taky poškozená, třeba šroubovákem...anebo ji mohl přejet traktor, kdo ví...V podstatě celej Bazoš, Aukro i Ebay jsou úplně mimo, mě tak napadá.Pokud si autor otázky uvědomí bazarovou cenu jednotlivých komponent, snáz se dobere odhadu bazarové ceny celého stroje. Mně zas, mistře, přijdou v této poradně mimo takové komentáře a úvahy, které nijak neodpovídají na položenou otázku a jejichž jediným motivem je snaha přechytračit ostatní diskutující. Žel jsou jich tu často dvě třetiny.

1TB SSHD za 700? Jsem zvyklý kupovat staré HDD 1TB za 200-300 korun a to už jsem si řekl že na to kašlu protože jsou to pomalé potvory a nový disk aktuálních revizí bude o dost rychlejší... nicméně pro sebe už jiný než SSD disk kupovat nebudu.Jestli to prodá hladce za 3 je možné, třeba to prodá i dráž

SSHD není HDD a možná víte, kde dobře nakoupit. Stávající bazošová cena je vskutku cca 700.

Jasne ze nie, ved je to predsa vrtulnik. Hybridny hard disk je pomaly disk a tvoj nazor skutocnost nezmeni.

Odkud znáš můj názor na hybridní disk? O tom jsem nikde nepsal. Osobně si myslím, že je v době SSD k ničemu, ale to je můj osobní dojem a nemám potřebu ho cpát ostatním. Psal jsem o ceně, za kterou se tenhle typ disku prodával na bazoši - a tu cenu zjistíš tak, že se na ten bazoš během 30 vteřin podíváš a ne tak, že si na uděláš "vlastní názor" na cenu SSHD disků na bazoši...tak šup na bazoš, ty chytráku s osobním názorem na všechno (za tenhle výpad si zasloužím aspoň 5 kliků na "nesouhlasím").

6900 pokud je ten plast jedina vada. Ale je to Acer, takze spis pro nejakyho sberatele Aceru...

realisticky víc než pět tisíc bych nečekal. Haswell pořád ujde ale je to jen dvoujádro a navíc ten odlouplý plast svědčí že se s přístrojem zrovna v bavlnce nezacházelo.

Za 3000Kč to bude na Bazoši či aukru rychlý prodej.Za 5000Kč pomalejší, s rizikem, že vám zůstane.Můžete zkusit začít na 5000Kč a když to do měsíce nikdo nevezme, snižte cenu.

zhruba ve stejné době jsem koupil z druhé ruky Lenovo s lepším procesorem, více RAM a SSD diskem za 15k. Původní cenu neznám, ntb byl pořízen v USA.Dnes bych za něj dostal sotva polovinu toho, co jsem dal já, a to ještě s těží.Osobně, kdybych takový ntb chtěl koupit (což nechci), nedal bych víc jak 5k.Problém není určit cenu starého ntb, ale najít kupce. Lepší se pozeptat ve svém okolí, kdo by to koupil a pak teprve domlouvat cenu (případně protislužbu, drogy, apod.).

Na původní ceně ale vůbec nezáleží, to se snaží jen prodejce zdůraznit kolik toho utratil v době koupě. Mám v počítači například 3 SSD, stály mě v součtu 15 tisíc a mají v součtu 1.75TB kapacitu, Prodal bych dnes za polovinu - 7,5 tisíce 1.75TB SSD? Ani náhodou za tu cenu mám 2TB SSD, fungl nové. Takže bych musel s cenou dolů tak na cca polovinu, takže něco jako 3.5-4 tisíce. Co naplat že jsem před tím dal 15... Je třeba brát aktuální cenu nového, srovnatelného zboží a vycházet z ní

Cena je taková, kolik bude někdo ochoten dát. Žádná jiná hodnota neexistuje. Notebooků je takové množství hardwarových konfigurací a takové množství kvalitativních kategorií, že není šance zjistit nějaké smysluplné číslo, kolik si za to můžeš říct. Výsledná částka bude záležet čistě na tom, jak se zrovna náhodou setká nabídka s poptávkou. Takže nejlépe to udělat tak, že to dáš na Aukro od minimální částky, za kterou jsi ochoten prodat. Buď dojde k tomu, že se pár zájemců bude přehazovat a dostaneš víc a nebo to naopak neprodáš ani za tu minimální cenu.

Vlastním bez poruchy - SONY VAVIO zánovní - reinstalace W.10 nová verzeNa osobní mail - JaroslavHerak8@gmail.com

Nechápu tuhle zbytečnou diskusi. Klidně si řekni o dvacítku, když neuspěješ sniž cenu až do výše, která je pro tebe únosná. Jinak si ho nech, nebo vyhoď z okna. Nic víc, nic míň.