» Poradna » TV, audio a video

Jaká hlasitá sluchátka pro seniora k TV?

Dobrý den potřeboval bych poradit s výběrem sluchátek s mošlema s mostem přes hlavu pro starší osobu (důchodce) potřebuju sluchátka (možná lepší bezdrátová ,pohodlná výdrž kolem 8 hodin) k televizi co jsou opravdu hlasitá nebo snad by bylo lepší použít nějaký zesilovač přes který by se to zapojilo? //upraven název dotazu z vágního "Dotaz (sluchátka)". Admin//

Odpovědi na otázku

jestli řešíš sluchátka pro nedoslýchavé, doporučuju tyhle:https://slysetvic.cz/cs/home/292-bezdratova-ze... jsou vyzkoušené u několika seniorů v okolí a všichni si je chválí. Používají je právě k televizi, normálně měli TV tak nahlas, že se s nimi nedalo vydržet ve stejném pokoji, takhle se mohou dívat s ostatními, nikoho neruší a chválí si, že dobře slyší TV.Navíc jdou používat i jako naslouchátka.

"..Zapojení sluchátek do televize nevypne zvuk televize..."Jestli to je klasický 3.5 mm tak to snad záleží na TV, jestli ten zvuk vypne v TV nebo ne..?

Tak jasně, uvědom si ale, pro jakou cílovou skupinu je to určené - tihle lidé často neví, že to jde zařídit i s jinými sluchátky... Tady jim řekneš TV a oni ti přesně poradí (a snad i všechno k tomu dodají) co koupit a jak to zapojit. Což nějaká ztrhaná matka od rodiny, co se ještě stará o nedoslýchavou babičku, nemá čas ani energii řešit sama.Tam kde to jde se to zapojí např. do SCARTu, nebo jiného audio výstupu, aby vestavěné repro fungovalo dál. Podstatnější je, že ta sluchátka mají nějaké "selektivní zesílení" (filtr?) nebo něco podobného, protože nedoslýchavý to nepotřebuje jenom "víc nahlas" a tady tomu skutečně bylo líp rozumět.

Myslím, že jde o toto: Když strčíš do sluchátkového výstupu sluchátka s impedancí 32 ohmů nebo tak nějak, tak to některé TV detekují a automaticky vypnou zvuk do reproduktorů. Tady u těch sluchátek je vysokoohmový vstup (jak do zesilovače), takže TV nedetekuje připojení tohoto zařízení a zvuk do repro se nesnaží vypnout.

Já měl za to, že ten 3.5 konektor je konstruován tak, že se přeruší kontakt přímo v něm..?

Zdravím a podobná sluchátka doporučuji. Koupil jsem si sluchátka Auna stereoskop funk-funkkopfhörer. Mám ale problém,když po zasunutí džeka do TV Sharp LC-40FG3242E (sluchátka Auna stereoskop funk-funkkopfhörer) se asi po 3-4 min zvuk odpojí. Po opětovném vytažení a zasunutí džeka se vypnutí zvuku opakuje. Po zapojení v TV Panasonic u známého problém není. Raději poslouchám TV přepnutím na naslouchadlo ,kde již zvuk je rušen venkovním zvukem. Je mě 77 let a kdyby někdo věděl,jak odstranit závadu,byl bych rád.

Vypínání vestavěných repro při zapojení sluchátek je naprosto běžná funkce spousty zařízení.Jestli Rusáci nekecaj, tak podle téhle fotky:https://next24.ru/upload/iblock/175/1001838... má TV spoustu konektorů - mrknul bych do návodu - jestli to jsou výstupy zvuku pro repro, tak by sluchátka mělo jít zapojit do konektorů R a L za pomoci jednoduchého kabelu 2x CINCH na 3.5 mm stereo jack.

Já jsem mamince pořídil Sennheiser set 880, stačil by ale asi i set 860. Proti levnější variantě, kterou nabízí Albert Winter, má několik předdefinovaných profilů zvuku a režim zvýšení srozumitelnosti mluveného slova, připojit k TV jdou i pomocí optického kabelu.Pokud nedoslýchavé osobě pořídíš obyčejná sluchátka, která nejsou určena pro neslyšící, je možné, že daná osoba bude ohlušena basy a srozumitelnost řeči tím bude zhoršena. Záleží na tom, jaké je postižení sluchu, jestli stačí jenom zesílit všechny frekvence, nebo jestli jde třeba o selektivní ztrátu citlivosti uchy na výšky. Máte u lékaře natočený audiogram?

Jo a pokud bys uvažoval této značce, doporučuji zkusit to u pantershop.cz, podívej se na rozbalená sluchátka (výrazná sleva), popřípadě to zkus koupit prostřednictvím někoho s ISIC kartou, tam je sleva ještě vyšší, tuším 20 procent (ale na rozbalené zboží se už nevztahuje). Ceny s ISIC kartou zjistíš až po vytvoření registrace se zadáním ISIC karty.

jen pro info, jak se to dá řešit SPRÁVNĚ: existují televize, které umí nezávisle regulovat hlasitost do repro a do sluchátkového výstupu, popř. určit zda sluchátkový výstup bude s proměnnou hlasitostí nebo bude linkový, pro připojení následného zesilovače; opět pochopitelně nezávisle na repro v TV. Potíž ale je, že při nákupu TV na takové použití nikdo nemyslí. A až to potřebuje, zjistí, že má TV "jen pro jednoho diváka", která zasunutím jacku vypne repro v TV, což je dost hloupé. A přichází ke slovu různé záplaty a náhražky.Jinak seniorovi bych bezdrátová sluchátka nedoporučoval (z četných zkušeností). Senior obtížně uhlídá včasné nabíjení. Kabel je jistota a pro seniora snadno pochopitelný. Nebo snad jen taková, která se dokují a nabíjí trvale v klidové poloze, na stojánku.

U seniora je často problém s pohybem - zapomene na kabel, někde s ním zachytí a vytrhne ho, nebo něco shodí... Takže za mne spíš bezdrát.Pokud jsou sluchátka s kolébkou, dá se to naučit, stejně jako se babička naučila dávat seniorský mobil do kolébky (naštěstí někteří výrobci pochopili, že mikroUSB není pro tyto účely optimální a zavedli znovu kolébky s nabíjecími kontakty).Jo a jak píšu výše, samotná regulace hlasitosti u nedoslýchavého nestačí.

Přesně tak, taky doporučuji bezdrátová. Maminka s těmi sluchátky přechází z obýváku do kuchyně nebo na toaletu a nebyl problém, aby se naučila, že na noc je musí položit na základnu, aby se nabily.Jenom je někdy v té kuchyni nebo někde jinde v bytě odloží a pak je hledáme

Jaké možnosti připojení má ta televize? Aby se jednalo o sluchátka s mušlema s mostem přes hlavu je zásadní podmínka? Ta osoba je jen starší, nebo má určitou vadu sluchu?

pokud nema nejakou vyraznou vadu sluchu zltyhle sony jsou ok. https://www.alza.cz/sony-mdr-rf895rk-d4846691...

vydrz kolem 20 hodin. jako nouzovka se daji pouzit i dve AAA baterky. ovladani hlasitosti na sluchatkach. do vysilaci stanice jde kladicky jack.

ale koukam sly cenou nahoru. ja kupoval za 2 tisice a shodou okolnosti je po roce prodavam. mel jsem to k odposlechu z goxlr kde neni BT a po zpetnem odposlechu skrz BT v pocitaci dochazelo k velke latenci. presel jsem na mac kde go xlr nefunguje takze pozbyly vyznamu a lezi ladem

Ono hlavně bude při výběru záležet na tom jestli jdou bluetooth sluchátka napřímo propojit s jeho tv. U některých to nejde a pak se to řeší například přes optický výstup.

doporucuju sluchatka s baterii na 4 hodiny a 4 hodiny se seniorovii venovat... treba vzit na prechazku