» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zvětšit oddíl na HDD?

Dobry den chci se zeptat zda jde přidělit discu místo aniž bych musel reinstelovat pc mam disc c plny a E mam trošku a f mam uplně volny potřebuju dát něco na c diky //Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

Tak prostě z toho plného něco přesuň na ten prázdný.

jo to by bylo fajn ale nevím zda jen tak mužu přesunout system na jiný disc

No ale ty samozřejmě nepřesouvej systém, ale nějaká data. Podívej, co ti je zabírá a pokud to jsou dokumenty, videa, stažené soubory, cokoliv podobného, prostě to přesuň. Nejspíš ti to nezaplnil systém (ne že by se roztahovat neuměl), ale něco tebou nastahovaného, vytvořeného apod.

mam tam jenom system

Zkus se podívat do složky dokumentů, do složky stahování, do složky videí v dokumentech a podobně, dost možná tam najdeš věci, o kterých ani netušíš, že sis je tam naukládal a žerou ti místo.

a sú to vôbec oddiely jedného fyzického disku alebo nie?miesto z konca disku na začiatok nepresunieš. teda presunieš ale treba k tomu vhodný software a hodne času kedy bude pc presúvať dáta

Zajeď si do správy disků, maximalizuj okno a poté klepni na klávesu PrintScreenPoté otevři tento tento odkaz: https://ctrlv.cz/-> na té webové stránce -> podrž klávesu "CTRL" + klepni na klávesu "V"Nad obrázkem zkopíruj adresu a vlož ji do dalšího komentáře..

A víš že česky je disk, ne disc?

Asi byl na disco party s partou

a není to jedno ?

neni to jedno milý Poman, neni

Místo mezi odíly na disku si přerozdělit můžeš - ovšem musíš to umět + použít vhodný nástroj. Samozřejmě z boot media (=mimo běžící systém).https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.htmlhttp://dl2.acronis.com/s/ADD12_cs-CZ.iso