» Poradna » Mobily

Jak zvětšit klávesnici v Xiaomi mi 10 t pro

Dobrý den používám telefon Xiaomi mi 10t pro. Ale kvůli svému zaměstnání mám aplikace ve které je nutné psát na klávesnici. Ale je tu problém. Mám klávesnici google gboard a ta klávesnice je v aplikacích uprostřed obrazovky a je strašně malá. Ani si nedokážete představit jak mě to štve. Protože stačí jedno kliknutí jinam a ta klávesnice zmizí a můžu celý text psát o začátku a ještě jak je to malé tak já jako člověk který má velký prsty tak mi dělá sakra velké problémy se vůbec trefit na nějaké písmeno. Existuje nějaký způsob jak tu klávesnici v aplikacích zvětšit? Protože brzy ten telefon asi hodím o zem... Předem dík za odpovědi

Odpovědi na otázku

"Ale kvůli svému zaměstnání mám aplikace ve které je nutné psát na klávesnic" kup si 10-13" tablet

To sis tam něco blbě nastavil, protože klávesnice rozhodně nemá být uprostřed, ale má být napevno v dolní části obrazovky od kraje ke kraji a na výšku minimálně celou třetinu obrazovky. A jestli by ti to tak nestačilo, tak si povol otáčení obrazovky a telefon si dej na šířku. Tím se ti zvětší klávesnice téměř na celou obrazovku.

Zaměstnavatelé asi brzy budou muset zavést kurzy Pracujeme s mobilem.

Asi by měli Strčit do ruky někomu smartphone jen tak, evidentně moc nefunguje

Gboard nepoužívám, ale myslím, že v nastavení nabízí možnosti výšky od velmi nízké po velmi vysokou. Jestli máš opravdu abnormálně veké prsty, zapni si hlasové zadávání.

Ono to navíc umožnuje klávesnici odepnout z pevného umístění dole, přičemž se z ní stane plovoucí (a menší) a uživatel si s ní může volně posouvat po displeji. To se mu nejspíš nějakým zmateným klikáním podařilo udělat, takže musí najít tu správnou ikonu, kterou zase klávesnici vrátí zpět napevno na dolní třetinu obrazovky (potom jak píšeš, dá se i výška ještě přizpůsobit, jak je potřeba).

Hlasové ovládání nerozumí ani slovo

Jestli máš nastavený správný jazyk, pak máš asi těžkou vadu řeči.

Hlasové ovládání funguje velmi dobře a pokud mluvíš aspoň trochu normálně, tak se úspěšnost rozeznávání slov blíží 100%. Pokud nerozumí nic, máš zjevně nastavené zadávání hlasem v angličtině nebo jiném jazyku. Doporučuji obrátit se na šikovnějšího kolegu, ať ti s telefonem poradí a nebo na zaměstnavatele, ať tě přeřadí na jinou práci, kde nebudeš muset smartphone používat, protože s tím budeš bojovat asi pořád.

Zaměstnavatel nejspíš ani netuší, do koho investoval pár tisíc za mobil. Možná by dal klíčky od služebního auta i někomu bez ŘP.

koupit bluetooth klavesnici a pripojit si ji k mobilu, nebo pres usb adapter si pripojit klasickou pc klavesnici

Tak to si může rovnou sednout k počítači, nemyslíš? Smartphone je asi k tomu, aby ho mohl mít pořád u sebe kdekoliv a těžko bude mít v kapse ještě klávesnici

Nevím, jak je to u Gboard, ale u SwiftKey si můžu velikost klávesnice zvolit asi ze šesti možností a taky mám nastavenou větší, protože mám klobásoidní prsty. Vyzkoušej, třeba ti bude taky vyhovovat.

Asi si len omylom zmensil klavesnicu na "ovladanie jednou rukou". Mam ten isty telefon. Podrz "," a zobrazia sa moznosti pre nastavenie velkosti.

V Nastavení - Aplikace vymaž data a mezipamět u té klávesnice, měla by se vrátit do výchozího stavu.