» Poradna » Mobily

Jak zrychlit smartphone (android)?

Mohli byste mi prosím poradit jak bezpečně zrychlit můj smartphone? HTC Desire Z (android 2.3.3). Jsem běžný uživatel, takže bych potřeboval podrobnější návod.

Odpovědi na otázku

Root -> 4ext recovery -> na droid backup -> android 4.2.2http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php

Neřekl bych, že přechodem na 4.2.2 se mu smartphone zrychli...Sice bude mit pristupnych 640MB pameti misto 570, ale o to vic mu sezere system, takze ve vysledku na tom bude hur.

Opatrne odstranis nalepku "HTC Desire Z" zo svojho mobilu.Kupis novy a rychlejsi mobil a nan nalepku prilepis.Rychlost (vykon) mobilu robi procesor, pamati atd..Vazne si myslis, ze staci nekam kliknut a "je to" ? Keby to jednoducho slo, tak to robi rovno vyrobca (konkurencia je velka).

Takové "rady" si prosím radši nechejte příště pro sebe. A ano, myslím si, že telefon lze zrychlit. Nemyslím zrychlení, které ani není možné (HW), ale takové, které by mi telefon vrátilo do "původního stavu - rychlosti", tak jak byl při zakoupení.

do původního stavu to vrátíš v menu androiduzrychlit to můžeš jen vlastním přičiněním a vyčištěním toho co nepotřebuješnevím, co jiného si pod zrychlením představuješ

Tak to jedině obnovení továrního nastavení. Je to v menu. Pokud chceš rychlejší, musíš koupit rychlejší telefon.

Je vidět že jsi hoooodně naivní - navíc i drzý.... Proč máš takovou plečku? Kup si něco pořádného a bude to i rychlejší...

nevím kdo tady je drzý

Ale on MÁ PRAVDU! "Chci zrychlit trabanta aby jel 200km/h, který šroubek mám prosáím dotáhnout?", asi tak nějak. Žádný počítač prostě nezrychlíš! Jak kolega říkal, rychlost je daná procesorem, pamětí a všemi těmi integráky okolo.p.s.: Myslet si můžeš co chceš, třeba že jde mávnutím mutýlích křídel zastavit rotace Země, ale když o tom nic nevíš, tak se uklidni a nebuď drzý. Můžeš tak max. systém vyčistit od balastu, nic víc.

Vy jste ale banda čůráků. Samozřejmě že lze telefon zrychlit (aby fungoval "lépe") než v továrním nastavení. Co třeba cyanogem mod? A přetaktovánní procesoru, potažmo s upraveným kernelem i grafický čip? Vyjádři se "odborníku"

Tak ti doma říkají??? Tak to sedí !

to jsou skutečně vhodné postupy pro někoho kdo píše že je "běžný uživatel" tomu se dá doporučit opravdu jen factory reset nebo nákup nového telefonu. U všeho ostatního je větší šance že skončí s bricknutým nebo totálně rozhašeným telefonem, ale rychlost stejně nezlepší.

Nehádejte se prosím,vždyť nejde o život !!!

Ano jsou. Tady na tom fóru nemá smysl nic řešit většina těch uživatelů jsou arogantní namyšlení blbečci co všechny posílaj dopryč když něco neví přitom tohle je poradna tady se maj lidi radit. Nemá smysl se hádat

Root telefonu a následná instalace custom ROM není věc pro „běžného uživatele“, jak se tazatel sám označil. Jasně že jde u sportovního auta ještě více potunit výkon motoru a další věci ale určitě to nezvládne každý jen s pomocí jednoduchého manuálu vytištěného z webu. Zejména pokud novopečený fanoušek tuningu o motoru téměř nic neví.

Tak si to srovnej, když třeba - Koupíš super výkonej počítač, zapíná se ti 10 sekund a vše běží perfektně. Nastahuješ a nainstaluješ do něj potřebný věci a taky bude běžet pomalejc...

Kdažý OS zrychlis!!! Stačí přetaktovat procesor...

Je to poradna nebo klub hádavců,třeba i já nevím,jak se přetaktuje procesor,i když PC mám i smartphone,a potřebuji poradit a nepotřebuju poslouchat v poradně,že jsem DRZÝ,i když je to myšlený jenom ze srandy.Nikdo neví všechno,ani já ne.

A to co chceš není žádné zrychlení, ale přeinstalace, návrat systému do původního stavu, což z tebe i nakonec vypadlo. Příště si nepleť pojmy s dojmy hned od začátku a nebuď drzý!

Nebuď drzý nebo to řeknu tatínkovi a ten vám vyhlásí válku Lidstvo se řítí do záhuby a degeneruje.

Pokud chces rychlej telefon zapomen na Android a kup si cokoliv s WP8. I ten nejvetsi smejd s WP8 je rychlejsi nez nejrychlejsi telefon s Androidem.

Akorát testuji novou "osekanou" verzi Androida pro Desire Z. Je to verze Slim Rom, více zde - http://www.desire.tode.cz/

nainstaluj ZDBox:https://play.google.com/store/apps/detailsa používej Task Killer - ukončí nepotřebné běžící aplikace obrázek zde:https://lh6.ggpht.com/KU5wnGlUh8S2l8Lds4lpsJvct...

Ukonci sice aplikace, ktere jsou v pameti, ale ty se vzpeti spusti znovu. Navic k tomu bude v pameti ZDBox, takze to zrychleni bude sporadicke.Resenim je odinstalovat nepotrebne aplikace, pripadne rootnout mobil a úpozakazovat spousteni aplikaci a sluzeb, ktere nejsou treba.

tak jasně že root, jen jsem si nebyl jist, jak bude rootovat mobil, když tomu nerozumí - ledaže by se našel ochotný kamarád a ani tehdy bych neodemykal bootloader.ZDbox používám kvůli widgetům na bezdrát a na další věci, tak běží stejně. Task Killer použiju tehdy, když je systém líný a chci si třeba zahrát nebo pustit video - ono se to zase až tak hned všechno nespustí...

Místo Task Killeru doporučuju aplikaci Greenify Zvolené aplikace zhibernuje a nedovolí bez Vašeho zvolení spustit https://play.google.com/store/apps/detailshttp://www.desire.tode.cz/jak-zrychlit-opravdu-andr...

Takovych aplikaci existuje vic - treba takovy ES Task manager, ktery taky obsahuje spoustu funkci - task killer, zakazovani aplikaci, cisteni cache, ...

pokud to má být bezpečně, tak jedině factory reset (navrácení do továrního nastavení) a po něm neinstalovat každou pitomost..

Mám Samsung Galaxy Ace tzn. největší šunt s architekturou ARMv6 takže pořádná břečka. Nicméně, přeinstaluj si Android (né přes vrátit do původního stavu), udělej ROOT, stáhni si utilitku "SetCPU" umožní ti taktovat procesor. Já jsem jej nechal pracovat na základní 800Mhz (zjistil jsem totiž že procesor přepíná mezi frekvencemi a tak šetří baterku ale to je úplně k .....

Tak tohle jsem snad ještě nezažil. Každej "odborník" tady mele hovadiny o tom, jak si má chudák koupit novej telefon - takovoudle radu si můžete strčit "nad svý nohy" ... kdyby na něj asi měl prachy, tak ho dávno má, nemyslíte???Teď konečně k věci. Pokud neumíš udělat ROOT, tovární nastavení je nejlepším řešením, nicméně musíš počítat s tím, že přijdeš o veškerá data! Navíc u HTC je root opravdu problém, jelikož je třeba počítač s LinuxOS ... snad jedině zkusit někde sehnat HTC QuickRoot, které slibovalo root každého HTC, ale nemám zkušenost, takže nevím.SW zrychlení telefonu je možné např. programem CleanMaster, který sice také otravuje reklamou, nicméně dokáže divy. Dalším dobrým SW je ROM ToolBox, který dokáže odinstalovat apps z výroby, které vždy zabírají zbytečné místo a hlavně jich je spousta na houby! Oba tyto programy ale potřebují právě ten ROOT, aby dělaly maximum (CM asi spustíš i bez rootu, ale omezeně).Pokud Ti ROOT půjde, nainstaluj si CyanogenMOD rom, který je bez balastu a bleskově rychlá! Takové ty rady o přetaktování procesoru po ROOTu, to ani nečti, protože to jednoduše NEJDE! Abys mohl přetaktovat procesor, musíš mít KERNEL, který to podporuje, a to je už zase trochu složitější. Nicméně Cyanogen pro Tvůj telefon JE! JayM

Je jasný,že když se zaseká smartphone nebo PC aplikacemi,tak je zpomalenej,to ví i malý dítě.Kdo tohle nechápe,ať se vrátí do mateřský školky.

Dobrý den,Telefon se dá samozřejmě zrychlit i různými programi např. DU Speed booster nebo Clean master. Tyto aplikace ale nezrychlí telefon úplně jen trochu! Můj telefon se tímto dal trochu zrychlit a pokud jak říkáte jste běžný uživatel, myslím, že toto telefon zrychlí. Pomůže i tovární nastavení.