» Poradna » Programy

Jak zrušit služby?

V logu hijackthis se mi opakovaně, po odstranění služeb ty samé objeví opět.
Jak je možné se jich zbavit nadobro?
Hlavně se jedná o tuneup ut., nebo různé google updatery, nebo bonjour services...
Ovládá se to ještě odjinud?
Dá se někde najít seznam služeb, které nejsou nutné pro chod systému?
díky za radu
Petr
_____

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4
Scan saved at 8:45:31, on 21.2.2011
Platform: Windows XP SP3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Unable to get Internet Explorer version!
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Avast5\AvastSvc.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\Avast5\avastUI.exe
C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Tools\HijackThis\Trend Micro\HiJackThis\HiJackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer = http=127.0.0.1:60970
F3 - REG:win.ini: load=C:\DOCUME~1\ADMINI~1\LOCALS~1\Temp\csrss.exe
O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll
O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll
O4 - HKLM\..\Run: [avast5] "C:\Program Files\Avast5\avastUI.exe" /nogui
O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [DWQueuedReporting] "c:\PROGRA~1\COMMON~1\MICROS~1\DW\dwtrig20.exe" -t (User 'SYSTEM')
O4 Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Ale to vůbec nejsou služby. Pouze svinstvo, které sis tam DOBROVOLNĚ a VLASTNÍM přičiněním natahal. Nemáš uložený čistý klon tvého OS, který by neobsahoval tohle smetí? Nemáš. Tak to je ta největší chyba, nikoliv ta, žes to tam natahal.

Existuje takový kouzelný prográmek od Sysinternals a jmenuje se Autoruns. Ten ti ukáže nejen odkud a čím se ty tvoje nežádoucí aplikace spouštějí, ale i příslušné hodnoty v registru. Pak je i můžeš zrušit.

Doporucuji zkusit Comodo Personal Firewall. Mimo Firewallu jeste poskytuje sluzbu Defense + kde ti zobrazuje ktery program co spousti. Je to docela iritujici neustale odklikavat pokud zadny problem neni, ale vyplati se pri hledani problemu ci programu ktery nechcete spoustet.
Je mozne ze program ktery jste nainstaloval je zavirovany.

hlavne zrus vzdalenou plocu a vzdaleny registr

děkuji za reakce

zkusil jsem s tím něco udělat.
Je to lepší?
Ten tuneupservice nejde dát pryč

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4
Scan saved at 17:22:54, on 21.2.2011
Platform: Windows XP SP3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Unable to get Internet Explorer version!
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Avast5\AvastSvc.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\Avast5\avastUI.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Tools\HijackThis\Trend Micro\HiJackThis\HiJackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer = http=127.0.0.1:60970
O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll
O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll
O4 - HKLM\..\Run: [avast5] "C:\Program Files\Avast5\avastUI.exe" /nogui
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{EE9A232B-9548-4C8B-8451-50663509B628}: NameServer = 10.0.1.2,10.0.1.6
O23 - Service: AST Service (astcc) - Nalpeiron Ltd. - C:\WINDOWS\system32\astsrv.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - AVAST Software - C:\Program Files\Avast5\AvastSvc.exe
O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Acresso Software Inc. - C:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe
O23 - Ukázat celý příspěvek

sluzby a procesy TuneUp a dalsiho balastu (tam je Tuneup statistic a defregm. services atd)

co se nanadaj do spolecneho zavadeni OS + procesu tak ty jde vypnout úres prilaz MSCONFIG

v nabidce Start, dejte tam MSCONFIG a ENTER a sluzby a procesy (na kartach vpravo . .) tam mate

tak je jen odskrtnete a reset

Kua, ti tabletky neberes?