» Poradna » Notebooky

Jak zrušit oddíly na HDD v Notebooku ?

Právě jsem si koupil levně NoteBook, má tam dva oddíly, na jednom XP a na druhém W-7. Dříve jsem to dělal na PC u XP klasicky novým formátováním a instalací. Když ho spustím ve W-7, tak to instalčku XP logicky nespustí. Když ho spustím ve Windows XP, tak není VŮBEC vidět ani mechanika CD-DVD. Kde teda najdu zrušení rozděleného disku ? Není to u Notebooků třeba v Biosu ? Případně jak se to tam ruší ? Na Webu to nemohu najít ! Prosím podrobně, anglicky vůbec neumím a do Biosu jsem lezl jen párkrát.

Odpovědi na otázku

Zkus tenhle program MiniTool Partition Wizardhttp://www.servispckupka.cz/minitool-partition-wizard...

Použil jsem a odstranil úspěšně druhý oddíl. Ale ..., teď tam mám sice jen oddíl C: (jen ve velikosti, jak byl po rozdělení), na kterém jsou ty XP. Ale nejde mi spustit instalace Wind.-7 Ultimate - co je pro klasická PC, (tyhle Wind byli v tom druhém oddílu a jenom ty tam chci). Je to NTB Asus. Co s tím ?

vrat to kde si to kupil a kup repas v serioznej firme, kde ti nedaju nacierno 7ku v roku 2020, ked uz 5 rokov "vladne" win10

Když to zkusím z XP, z Biosu rovnou Bootovat z DVD mechaniky, píše to chybu: 0xc0000225. Nechce to nějakou originál instalačku Windows, od Asusu ? Tu ale nemám.

Ještě zkusím stáhnout někde ty Windows 7, protože ta chyba 0xc0000225, prý znamená: Že příčinou mohla být změna hardawaru, nebo nějakého softwaru - zavaděče. Proto instalaci nejde načíst, chybí, nebo je poškozená. Ještě jsem našel zmínku i o Kernell32.dll, takže to může být cokoliv ? Ach jo. Help !

Jestli chceš nově instalovat Windows, tak instalačku nespouštěj z Windows, ale nabootuj z ní a instalátor ti pak dá možnost oddíly smazat.

Pokud by se ti stalo, že instalátor nebude umět oddíly smazat tak si nabootuj live linux a použij Gparted.

Tímhle bys to měl hravě zvládnout, pokud tedy nejsi úplně mimo. http://www.easeus.cz/partition-manager/partiti...

... jakou máš faktickou licenci k NTB???... jestli máš WIN 7 - vyrob si instalační flash disk s WIN10 - lze stáhnout z netu - je zde asi 1000 návodů jak na to... nabootuj NTB prostřednictvím instalačního flash disku, vše smaž z disku a vytvoř si nové oddíly. Pak pokračuj v instalaci WIN10. Vlož seriové číslo z WIN7 a tadá - máš aktivované WIN10... postupů jak na to je na netu víc jak dost

k nabootování a dokonce ani k instalaci W10 (pochopitelně v "testovacím" režimu, s různými omezeními) žádnou licenci nepotřebuje.