» Poradna » Notebooky

Jak zruším heslo, kterým je chráněn můj notebook

Jak zruším heslo,které zadávám při otevření notobooku

Odpovědi na otázku

V nastavení uživatelských účtů.

Opravdu při otevření notebooku, nebo při přihlášení do Windows?

No pokud to není od oken, tak je v BIOSu/uefi, kde se to dá zrušit, pokud člověk zna dane heslo, s tím že to může mít uživatelské účet a admin účet, kdy admin může editovat BIOS a user se může max podívat a ještě může notes pustit.

Přesně proto se ptám, jaké heslo chce zrušit.

No a pak by zalezelo jaky notebook to je a u nekterych se takove heslo zrusit da i bez jeho znalosti a u nekterych ne Plus tam muze mit jeste nastaveno heslo na HDD a nebude asi moc resitelne vyjma vymeny HDD/SSD za jiny.

Tak to mas dobre na p. Niektore notebooky sa po otvoreni zapnu, ale ziadny hned po otvoreni nepyta heslo.

Ale jdi, brepto, pokud máš nastavené heslo po probuzení a uspání po zavření víka, tak po otevření to heslo po tobě chce.

Pyta heslo po prebudeni, alebo po otvoreni? Ty sam pises, ze po prebudeni.

Ale samosebou, ze takove notebooky jsou Urcite ale takovou funkci nema kazdy a urcite ne ty nejlevnejsi kusy.

Slovíčkaření. Jestliže je nastaveno po otevření víka probuzení a po probuzení zadávání hesla, tak z pohledu uživatele po otevření víka zadává heslo.

kolegův firemní notes bez zadání správného hesla na černé obrazovce (Bios) ani nezačne startovat Windows - tam pak chce další heslo - účtu Windows.

A tak to má být.

Ne, tak rozhodně ne a popravdě je to heslo v biosu pro spuštění úplně zbytečné.Leda by to heslo bylo pro rozšifrování disku (například pro BitLocker), ale Albert Winter píše (Bios) a bios heslo jde smazat, do některých desek jsou univerzální nebo servisní dle sériového čísla, to počítač a hlavně data na disku nechrání...S pozdravem

muze to byt klidne Bitlocker nebo jiny FDE, pripadne sifrovani na sytemove urovni...

To může, ale jak jsem psal, Albert psal Bios - a toto heslo je falešný pocit bezpečí.Také dále píši, že pokud je to BitLocker nebo něco podobného, tak je to OK

Tak to je nejvyssi cas seznamit se s HDD/SSD podporujicicmi heslo a pripadne i sifrovani (nezavisle na OS). Krom toho u vetsiny slusnejsich noteooku to heslo opravde jen tak nevypnes, ani vyndanim 3V baterky, ani clearnutim BIOSu. U nekterych je to specialnim chipu, u nekterych je zvlastni EEPROM, z cehoz nektere jsou dokumentovane a nesifrovane a u nekterych to fakt tak snadne neni.Oproti tomu heslo do Windows je docela brknacka

Viz moje odpověď výše, Albert psal Bios a heslo Bios pro následné spuštění je podle mě falešný pocit bezpečí.Také jsem dále psal, že to může být BitLocker, případně cokoli jiného a to je OK.Osobně používám TPM čip (jak píšete o čipech), abych toto heslo při zapínání nemusel vůbec zadávat

Musíš dát ALT + SHIFT + DELETE, potom klikni na změna hesla, tam napiš svoje staré a dvakrát to, které chceš mít jako nové, pokud tam nechceš mít žádné heslo, tak do těch políček s novými hesly nepiš nic a prostě to odsouhlas....

Když už, tak Ctrl+Alt+Del...

Neraď, když o tom víš prd. ALT SHIFT DELETE fakt ne...

To je velice nerozumná rada, protože pak (trochu nelogicky) nejde vypnout požadavek na heslo po probuzení a člověk ho musí po každém probuzení zadat (odklepnout prázdné heslo).Pokud má nastaveno při zavření víka uspání a po otevření víka probuzení, požadavku na heslo po probuzení se zbaví Nastavení / účty / možnosti přihlášení a tam pod nápis "Vyžadovat přihlášení" vybrat "Nikdy" (defaultně tam je po probuzení).Tato volba tam je pouze tehdy, když heslo do Windows existuje.

Velice nerozumna volba...

neviem prečo no mam pocit, že pytajuca osoba len chce deaktivovať nutnosť prihlasovania sa pri otvoreni "notobooku". klasicky otravny neduh win10 (tušim to bolo už od win8).nastavenia/konta/možnosti prihlasenia/vyžadovať prihlasenie - nikdy; spustiť netplwiz - zrušiť zaškrtnutie uživateľ musi po zadať heslo, potvrdiť heslom.

jak zruším heslo, kterým je chráněn můj notebook