» Poradna » Počítačové sítě

JAK ZPROVOZNIT PC V NĚMECKU - ZÁSUVKA RJ45

Ahojky, mám velký problém.
Koupila jsem si počítač - sestavu a jedu studovat do Německa, prý budu potřebovat zásuvku nebo nějaký výstup na RJ 45.
Takže si ji zajdu koupit a co dál? Potřebuju ještě něco? Nebo
Prosííím, poraďte, odjezd se blíží a já nevím, co s tím....

Odpovědi na otázku

RJ45 je typ koncovky a tu kazdy novy pocitac ma, resp zvykne mat. Nemala by si sa coho bat.

1. Neječte na nás.
2. "Ahojky" si užívejte ve stáji svých vrstevníků, viz: www.ddworld.cz ...
3. RF 45 je konektor, který se užívá nejčastěji v počítačových sítích ve spojení s TP kabelem, a to na celém světě, opakuji, na celém světě.
4. V Německu nemají zásuvky ochranný kolík, ale ploché kontakty kolmo umístěné ke zdířkám s L + N - v běžně instalované pozici jsou zdířky vodorovně a PE kontakty vertikálně. Naše zástrčka jde zasunout do německé a nové jsou plně kompatibilní i co se týče ochranného vodiče.
Spotřebiče třídy II. s dvojitou izolací nepotřebují vůbec nic, jen zastrčit....

ms -ukážkovo

2) máte pocit, že by bylo lepší, kdyby nepozdravila vůbec - jako to dělá hodně lidí (např. já nebo Vy )?
3) RF 45 konektor? Nějaký nový druh "Radio Frequency" konektoru? Nebo že byste přecejen měl na mysli zmiňovaný konektor RJ 45? Překlep přes čtvrt klávesnice?
4) tady Boženka se myslím ptala pouze na RJ zásuvku, ne na anatomii zásuvky elektrické.

Nicméně na otázku odpovězeno bylo, takže se nebudu dál rozepisovat, opakuji, nebudu rozepisovat. Snad jen přiložím jeden z prvních obrázků nalezených Googlem k dotazu RJ45: www.comms-express.com ...

zásuvka k tomuto konektoru vypadá takto https://media.kb.iu.edu/image/a004f.jpg

a vzhledem k tomu, že na novém stroji bude integrována na základní desce, bude vypadat asi takto www.hardwarezone.com ... (samozřejmě rozmístění jednotlivých konektorů je individuální u každého výrobce a typu základní desky)...

sorry musel sem si rejpnout

2. Lépe nepozdravit vůbec, než tak infantilně...
3. Ano, jde o překlep, to má člověk z toho, že zkouší i ptákoviny. Víte čím jsou zajímavé klávesy "přes čtvrt klávesnice" "F" a "J"?
4. Jestli vůbec ví, nač se ptát, protože většinu lidí, jedoucích do zahraničí, zajímá právě ta naprosto nezajímavá zásuvka nn.
Možná je to divné, ale el. spotřebiče tak nějak bez dodávky el. energie nefungují.

Strejdu Google není třeba obtěžovat:
RJ 45 zástrčka na kulatý kabel před zalisováním na kabel: www.ges.cz ...
RJ 45 zásuvka do DPS:
www.ges.cz ...
rozdíl od ZD je chybějící kovový "obal", které mají většinou sdružené zásuvky - obyčejně 2×USB + RJ 45.
Většinou jsou označeny konektory tzv. "piktogramy", nehledě na to, že narvat konektor RJ 45 do zásuvky USB, nebo eSATA vyžaduje přeci jen určitou námahu. I když při dobré vůli...

3) Ne, bohužel mě momentálně nenapadá souvislost mezi klávesami F a J... snad kromě hmatatelného výstupku... může to být způsobeno zvýšenou konzumací alkoholu. To není omluva, nýbrž vysvětlení. Jsem zásadně proti používání vlivu omamných látek jako polehčující okolnosti ;)

Strejdu Googla (doufám, že ho smím takto familierně oslovit / skloňovat) ale i přes Vaše příklady doporučím, neboť
a) je na to stavěný
b) běžný uživatel (Vás a konec konců ani sebe mezi ně nebudu počítat) jen málokdy zažije nenakrimpovaný konektor RJ45, o samostatné zásuvce nemluvě.

Závěrem bych rád podotkl, že u tohoto tématu jsem se celkem dobře bavil, za což patří díky především Vám. Děkuji a těším se na další setkání u podobného problému!

Snazim se vzdy prispivat k veci a slusne, ale ted se mi moc chtelo napsat "to je ale vul". Ale nenapisu, jsem slusne vychovany clovek. ;) Jen si myslim, ze ona tazatelka ma z tech debat hlavu jako patraci balon. Stacilo odepsat: niceho se nebojte, RJ45 Vas PC pravdepodobne ma.
Ahojky

Ahoj, díky,
já jsem to pochopila, jen nerozumím, že jsou ti technicky zdatní jedinci tak rýpaví - nemyslím všechny.

1) Vy jste někoho viděl, že by na Vás ječel?Méně vztahovačnosti by to chtělo.
2) Já si mohu používat co chci. A když já se chovám slušně, Vy se taky chovejte!
3) Díky
4)Smysl pro humor mám, ale obešlo by se to i bez jízlivosti
5)Můžeme začít polemizovat v mém oboru, uvidíme, jak se zapojíte
6) Krásný den
7)PS: Níže máte rozsáhlejší reakci

Bylo tu řečené vše, i s trochou humoru
jen bych dpolnil mimo otázku...zásuvky síťové (230V) jsou u německu skutečně "mírně" rozdílné, jak píše MS, nemají kolík, místo něho mají "postranní kontakty" a zástrčka má pružné kontakty. České záastrčky se dnes vyrábí obojetné, mají kolík a ten pružný kontakt po stranách, takže lze zastrčit do české i německé zásuvky, jen je drobný problém s možným prohozením fáze a nuláku v případě německé zásuvky. Ale to myslím německá norma umožňuje, česká ne a myslím že česká norma dokonce zakazuje používání něm. zásuvek u nás (až na výjimky, lze je použít např. v rozvaděčích, do kterých mají přístup jen znalé osoby a s uvedením, že to pro spotřebiče třídy 2, dva vodiče).

L vlevo, (PE)N vpravo a v případě PEN nejdříve kolík a pak dutinka je normované.
Ale napadá mne jedna výjimka - tzv. "rozdvojky" v původním provedení, kdy v jedné je to otočeno. Myslím opravdu ty staré.
Německé jsou u nás opravdu jen uvnitř rozvaděčů, tím problémem je ten náš ochranný kolík. Prostě nejsou tak feminizované...

Myslím, že dívence nejde ani tak o zásuvku, jako o spojovací kabel. (jedna zásuvka v počítači, druhá v pokoji na zdi.) Bez kabelu jsou jí obě zásuvky na dvě věci. Takže: zkus se podívat na www.alza.cz (pošlou kurýrem až domů), www.gme.cz, nebo www.ges.cz. a délka aspoň 2m.

A neptáte se nakonec náhodou na propojení mezi něčím jako:
zásuvka počítačové sítě na pokoji:
www.ges.cz ...
a něčím na základní desce jako:
www.ges.cz ...
Pak by se možná hodilo:
www.ges.cz ...

Propojovací (patch) kabel zapojený jako přímý:
cs.wikipedia.org ...
Ten se dá buď koupit hotový, nebo si ho můžete zhotovit sam, nebo vám jej udělají v každé slušné prodejně s počítačovými komponenty.

Moc díky všem, kteří normálně odpověděli.
A děkuju i všem rejpalům, kteří se tu objevili.
Nevím, co je infantilní na pozdravu ahojky. Mám říct zdar?
Jako to někteří burani dělají?! Nebo nepozdravit vůbec?
Myslím, že se každý orientuje v jiném oboru. Já se naprosto orientuji v hudebních vědách, analýze, formách, harmonii, zpěvu atd. a dalších věcech ze svých oborů-takže bych Vás taky mohla považovat za naprosté pačmáky v mých oborech.- a mohli bychom polemizovat o slovech či speciálních názvech, které zase nebudete znát vy!A jestli něco nesnáším, tak takovéhle nedospělé a dětinské narážky!
Ale já to chápu, to většinou "počítačoví vědci" mají
Myslela jsem, že je to server, který pomáhá těm, kteří se v tom až tak neorientují, ale asi je lepší se zeptat v obchodě,ne?
Takže žijte blaze a doporučuju míň rejpavosti, chytrolíni

ms

hned v privni/druhe odpovedi se zminuje o TP kabelu, ze je na celem SVETE !!!

kdyz se holka pta co je RJ45 - urcite bude vedet co je TP kabel na celem svete.