Jak zprovoznit novou tiskárnu Samsung ML1860

Dobrý den,
Zakoupil jsem si novou tiskárnu Samsung ML1860. Jsem vozíčkář, a tak spoustu věcí sám nezvládám. Kamarád mi tiskárnu vybalil, odlepil pásky z vnější části tiskárny, a pak odlepil i jednu pásku, která zevnitř přelepovala toner.
Tiskárnu jsme zapojili do elektriky i do počítače. Software nainstalovali. Pak jsem zapnul tiskárnu, vložil papír do podavače, ale tiskárna si papír nenatáhla, i když vrčela.
Nevím, co je třeba učinit, aby podavač si bral papír. Jestli v tiskárně je ještě nějaké další zajištění pro transport proti poškození, nebo je třeba něco v tiskárně stisknout. No nevím. Jen mě ještě zaráží, že kromě instalačního obrázkového návodu, k tiskárně žádný podrobný český návod není.
Můžete mi někdo poradit, co je třeba udělat, aby tiskárna řádně fungovala?
Díky.
Jirka D.

Odpovědi na otázku

I v podavači bývají pásky. Případně si ještě jednou prohlédni ten obrázkový návod jestli nebude ještě někde jinde. V některých tiskárnách jich bývá požehnaně.

Jiří D. :,,Tiskárnu jsme zapojili do elektriky i do počítače. Software nainstalovali. Pak jsem zapnul tiskárnu, vložil papír do podavače, ale tiskárna si papír nenatáhla, i když vrčela.,,...Prosím pěkně a proč by si měla natáhnout ,,papír,,jen tak,když nehodlala nic tisknout?

Přesné a výstižné. Pro tazatele: Start/Nastavení/Tiskárny a Faxy - tam uvidíte ikonu tiskárny/ pravym tlačítkem myši z menu zvolit Vlastnosti. Měl by se objevit ovládací panel tiskárny a tam někde bude volba : Vytisknout zkušební stránku - nebo něco tomu podobného a asi v angličtině. Stiskněte OK a tiskárna bude nejen vrčet, ale i tisknout.

Zřejmě je třeba tiskárnu kalibrovat.Jistě v nastavení nějaká taková položka bude.Pak si i ten papír vezme sama.