» Poradna » Počítačové sítě

Jak zprovoznit na notebboku bezdrátovou síť

Dobrý den,
mám notebook Acer Aspire 5020 a chtěl bych zprovoznit bezdrátovou síť. Všechny testy se na počítači chovají standardně ohledně této sítě, ale přesto nefunguje. Hlásí mi to Rádio na adaptéru sítě 802.11 je stál evypnuto . Zapněte jej pomocí hardwarového ovládacího prvku rádia. Na ovladači je to zapnuto a vše hlásí, že to funguje správně. Prosím poraďte co mám ještě uděla, OS mám WIN XP.
Děkuji Radek

Odpovědi na otázku

ak mas zapnuty aj wifi vypinac tak skus iny ovladac

A hardwareové zapínání a vypínání (příslušným tlačítkem na NB) se na ovladači projevuje?

vše mám zapnutý a povolený te mi to ještě zahlásilo:
CHYBA - Microsoft Windows XP - ACER-1F5ADAF30F (Tento počítač, V závislosti na softwaru pro bezdrátové připojení spuštěnému v tomto počítači nemusí Průvodce instalací bezdrátové sítě pracovat. Další informace naleznete v článku číslo 871122 v databázi Microsoft Knowledge Base na webu Microsoft.com.) na www.microsoft.com to nemohu najít.
Děkuji za další informace
RAdek

Zkuste následující postup:
1) Hardwarově vypněte WIFI
2) Odeberte ovladač
3) Stáhněte si od výrobce poslední verzi ovladače a nainstalujte ji
4 Zapněte WIFI.

Nemáš náhodou nainstalovaný jiný klientský manažer pro wi-fi, než je ten integrovaný do windows? Vím, že standartní hláška kdy tomu tak je, je jiná, ale setkal jsem si i s touto. Jinak ještě zkontroluj jeho zapnutí v Biosu NB, nemělo by to mít vliv, ale kdo ví že?

tak to jsme vše udělal a stále mi ot hlásí, že na ovladači je vypnuté rádio zapnout a to mi nejde!!!!!!

V tom případě pokud to vůbec nikdy nešlo, nejde s vysokou pravděpodobností o problém SW, ale HW, buď nefunguje ten přepínač, nebo karta.
Reklamace...

Mám úplně stejný problém na stejném notebooku, zkoušel jsem vše možné včetně odinstalování ovladačů a zatím bez úspěchu. Os mám též WIN XP, problém se objevil po instalaci XP SP3, což bude možná příčina.

mam stejnej problém...vypadá to na hardwarovou chybu protože jdyž fyzicky zapínám wifi tak nic - driver nejnovější

ACER TO JE KRÁM!!!!! NOVEJ SEM KUPOVAL 5220 A NEŠEL TAM VŮBEC WIFI ADAPTÉR-PROSTĚ VADNEJ HARDWARE.

Ja mam doma acer extenza 5220 slape uplne bez problemu i wifina mam ji tam puvodni je to atheros puvodni ovaladac u aseru delal problemy nakonec jsem ovladac stahl primo od vyrobce te wifi karty abyl problem fuč ted mi notas krasne slape na vistach x32 na xpečka kaslu jeto diravej system vecne jsem to mel zavirovany a visty slapou rok bez nejake opravy jen jsem daval vetsi hardisk vice pameti jiny procik a blutas .

ahojte, mam trosku zahadny problem a jeste se me ho nepovedlo nikde vygooglit. mam acer extensa 5620. a problem je nasledujici. wifi me na nekterych mistech funguje bez problemu. ale nekde me nejede dokud nedam notas nabijet. pri testech jsem mel notes plne nabity. nevypada to ze by to bylo typem routeru nebo poskytovatelem wifiny.
dik

V ten moment, jak se tady "na dálku", začne zprovozňovat WIFI, tak veškeré aktivity místních břídilů a radílků půjdou do haj.zlu. Co jste opravdu všichni magoři a na hlavu a nevíte, že řádná pomoc a rada je nemyslitelná bez důkladné analýzy problému. To opravdu jste tak zabednění? Nastavení WIFI a zprovoznění v dané lokalitě a situaci a v daném prostředí OS není procházka. Vzpamatujte se paka. Radit se dá odsud posud, blbánci.