» Poradna » Programy

Jak zobrazit kurzor myši ve Wordu

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak zobrazit pozici kurzoru ve Wordu. Když mi kurzor někde na řádku bliká, lze ho posouvat šipkami. Ale když bych klikla myší (třeba o řádek níž), kurzor tam je, ale není vidět. Takže když chci psát (třeba doplnit čárku o řádek níž, vždy je překvápko, jestli píšu tam, kam chci. Dřív to myší šlo, asi jsem nějakým nedopatřením toto nastavení zrušila (možná nějakou náhodnou klávesovou zkratkou?). Prosím poraďte - jestli jste pochopili, co mám za problém Děkuji.

Odpovědi na otázku

V nastavení textového kurzoru jde zvětšit tloušťka a zapnout barevné zvýraznění - https://www.tenforums.com/tutorials/137349-turn-off... - a jestli to nezabere, zkus kurzorem před psaním pohnout doleva-doprava šipkama, pohybu si oko všimne rychle.

Ne, nepomohlo. Je to asi něco s Wordem. V outlooku mi ten kurzor funguje normálně - kam ho postavím, tam ho vidím, ta čárka stojí a bliká.

Vypnutí zapnutí Wordu případně celého PC nepomohlo? Pokud ne, zkusil bych Word přeinstalovat.

Děkuji, komp se mi asi 3x zrestartoval sám přes modrou smrt, pak to začalo fungovat.

Tak možná by stálo za to zapátrat i po příčinách těch pádů. To není normální a v lepším případě je to jen chyba nějakého ovladače, v horším (a častějším) nějaký HW problém a je třeba zjistit, co to dělá a vyměnit to.

Tak to bude neco vaznejsiho.. Stalo by za to po tom zapatrat, protoze brzo se to muze projevit i necim vaznejsim nez jenom zmizelym kurzorem ve Wordu. :o(

Dobrý deň, prosím, vyriešili ste tento problém? Mám ho aj ja, už som všeličo nastavovala a nič... Ďakujem

1) vyzkoušej vypnout možnost inteligentního kurzoru: "Soubor" - "Možnosti" - "Upřesnit" - "Používat inteligentní kurzor"2) vyzkoušej vypnout možnost "Skrýt ukazatel při psaní" "Ovládací panely" - "Myš" - "Možnosti ukazatele" - "Skrýt ukazatel při psaní"Někdy pomůže i pouze "restart" toho nastavení ... odstranit a poté znovu povolit

DObrý deň, tiež mám tento problém a nepomohlo ani jedno - ide o word 2016. Stále mi mizne kurzor pri práci vo worde.

Když jsem řešila ten svůj původní dotaz, kromě nějakých dalších problémů šlo o hodně!!! rozsáhlý dokument, několik set stran, několik set poznámek pod čarou a několik set až tisíce revizí. Ten dokument už to nezvládal a byl hrozně pomalý. Pomohlo vyprdnout se na některé druhy revizí (některé hromadné formátování nebo úpravy vygenerovaného Obsahu) a dokument už se polepšil a dal se ovládat. Zkuste nějak přeuložit a zkusit to Přijetí revizí tam, kde to půjde a nebude to mít vliv na to, aby byla revize nutně dohledatelná.

Mne to blbne v každom dokumente word. Skúšam všetko možné a nepomáha to. Kurzor myši stále zmizne :(

Mám podobný problém, zakúpil som si office 2016 a taktiež v programe word mám akokeby biely kurzor, takže nikdy neviem, kde sa v texte nachádzam