» Poradna » Programy

Jak zobrazit datum z EXIFu na fotografii

Panasonic LUMIX TZ1 neexponuje datum pořízení snímku do pravého dolního rohu fotografie. Ví někdo, jak hromadně upravit fotky tak, aby se datum z EXIF nebo po zadání zobrazoval?

Odpovědi na otázku

XnView - www.xnview.com - freeware - da sa hromadne pridat na kazdu fotku (ale to neodporucam - strata kvality a tiez je to znehodnotenie fotiek IMHO), alebo nastavit co sa bude zobrazovat pri prezerani (EXIF datum, nazov suboru, rozlisenie...).

FastStone Photo Resizer - Text - Insert a Variable umožňuje vložit údaj o velikosti snímku nebo EXIF informace.

Takze to vie asi viac programov, ale vkladat nieco natrvalo do fotiek vazne neschvalujem, v PC sa daju zobrazit volitelne a pri vytlaceni sa tieto informacie daju pridat na druhu stranu fotiek.

Díky všem, použil jsem všechny návrhy a funguje to!