» Poradna » Programy

Jak zmenšit soubor,aby se vešel na disketu

Pc po mě chce nahrát instalační soubor na disketu,mám to na CD to prostě neskousne,dá se ten soubor nějak zkomprimovat na disketu?
Soubor má 1.5 MbA velikost diskety 1.4Mb co s tím.Díky

Odpovědi na otázku

Pouzij winrar na nejvyssi kompresi, jestli je to mpeg, tak to nepude.

nj, ale jestli je to instalační soubor, tak musí být "přístupnej" tak, jak je a ne zabalenej v raru...
jinak teda nevím, co s tím - to, že to neveme z CD je nějaký divný... jak starej je to program?

Též velmi dobrý (až výtečný) komprimační program je 7-Zip. Dokonce někdy má lepší výsledky, než WinRAR.
Jenom nerozím tomu, že to zlolajné PC trvá na té disketě. To snad dnes ani nebývá, a když, tak se to dá většinou změnit.
Uvažoval jsem o substituci, že by se písmenu A: přiřadil adresář s tím souborem, ale ve WinXP to nejde (ve Win98 to šlo). Možná by to šlo, kdyby byl odpojen FDD a tím pádem by A: bylo volné.

Týpek inštaluje z CD-čka program, ale ten po ňom pýta nejaký disk ale CD to nezobere a tak to chce hodiť na disketu ???

...stále rozmýšlam kde je v tomto logika.

Tak nerozmýšlaj je to driver pro lexmark 1100 a prostě to chce disketu!!!

Zkusil jsem stáhnout XP ovladač na lexmark 1100 - je to samorozbalovací archiv 1,6MB ... ten se spustí a jeho obsah se rozbalí na disk ...to už je několik souborů (jeden se jmenuje setupwin.exe), který se dají nakopírovat třeba na 2 diskety.
Je tady to to stejný jako máš ty, nebo jsem stáhl něco jinýho?

...jestli ses pokoušel winům vnutit jako instalačku ten staženej archiv, tak to fungovat nemohlo. Mělo by jít i tak, že ty rozbalený soubory hodíš na to CD. Když je na CD winy najdou, nebudou se dožadovat diskety.

Ja si pamatuji, ze kdyz jsem mel Windows 95 na disketach(!) tak ty mely format cca 2,5MB (nevim jak to dokazali). Jooo, to bylyl casy.

hmmm... 2,5 je moc, to je dalece za možnostmi HD diskety maximum je lehce pod 2MB (tuším že to bylo 1,96 a to ještě s úplně jiným řadičem, než má v sobě PC a s PFS filesystémem)...

jinak tazatel by si měl něco nastudovat o kouzelné příkazu SUBST, případně naformátovat disketu na vyšší kapacitu, jak už tu bylo popsáno... případně kouknout, zda se nedá cesta k subourům zadat ručně (ostatně určitě se dá, bo nemusí používat onen inst program a vzít to přímo přes okna se zadáním cesty, kde se mají ovladače hledat)

ty tiez nerozmyslaj, lebo to ocividne ani nevies, kedze to co chces je totalna volovina. kde zijes prebota, v 80. rokoch? vies co je USB kluc a CDcko? s disketami by som sa dneska nedrbkal...mi nevrav ze ten instalato je tak sprosty, ze natvrdo ide po doskete...hehe dobry vtip.

Skús opačný postup.

Niekde som vyhrabal tento článok.Skús si ten program vyhľadať na nete a vyskúšaj to.Možno to bude fungovať.

Väčšia kapacita 1,44 MB diskiet
Na to aby ste dosiahli väčšej kapacity bežných 1,44MB FDD diskiet potrebujete program FD formát, ktorý funguje aj v DOSovskom prostredí . V príkazovom riadku napíšte : FDFORMAT A:/T:80 /N:21 /C:4 /D:14 /M:240. Disketa sa naformátuje na kapacitu 1.7 MB. Takto naformátovaná disketa je naďalej čitateľná v každej 1,44MB FDD mechanike.

www.sac.sk ...

jednoducha rada: tento pocitac - kliknes na jednotku kde mas disketu pravym tlacitkem mysi - naformatovat, dole pritom zatrhnes aktivovat kompesi a ejhle diskata ma vyssi kapacitu, je to kus od kusu kolik ale tech 1,5MB bude mit urcite

Keď pýta disketu akože, tak písmeno jednotky CD mechaniky si neskúsil napísať čo ??? alebo naklikať cestu do priečinku kde sú ovládače. To ťa ani "vo sne" nenapadlo, že ??

Takto složité operace je nutné raději přenechat odborníkům v autorizovaném servise PC, po běžném BFU můžete chcít maximálně kombinaci: Otevřít mechaniku - Vožit instalační CD - Next (další) - Next (další) - OK (hotovo).
Mnohý běžný BFU nemá ani páru, co je jednotka, adresář, disk, mechanika, soubor, cesta k adresáři, atd.

usb kluc ?

Existuje program, ktery 1,44 MB disketu rozsiri na 1,63 MB a chodi pod WIN jmenuje se dmf.exe a lze jej stahnout z sites.google.com ... Neinstaluje se a lze jej prenaset na cemkoliv pac ma jen 93 KB. Cist takovato disketa jde jak pod WIN vsech verzi tak pod DOS, pod Linuxem jsem nezkousel

Požadavkem na disketu systém myslí ukázat adresář na disku či CD, kde je soubor s ovladačem. Jak už tady někdo psal, ten získáte spuštěním (a následným automatickým rozbalením) staženého souboru. Z rozbalených adresářů také můžete zkusit spustit zmiňovaný exe (snad setupwin.exe), který to asi vše udělá za Vás.

Vážení přátelé
díky moc za příspěvky,ten PC není můj je to jen výpomoc kamarádce,zkoušel jsem tu tisk.zapojit doma zcela bez problému
Popíšu postup jak zkouším
1-otevřel jsem ovladač pomocí 7z
2-vypálil na CD
3-Start-ovl.panely-přidat tiskárnu/žádná tam nebyla instal./
4-místní tiskárna ne plug/in
5-lpt 1
6-výrobce Lexmark 1100 tam není takže podobná lex 1020 nebo dotaz instalovat z diskety nebo winupdate-další
7-pojmenovat tiskárnu-další
8-tisk stránky ano-další
9-vložte CD-ROM XP nebo kopírovat odjinud
10-Dá kopírovat z D:\WINSETUP.EXE
11- a jsem zpět na bodu číslo 9
12 tak už teda nevim co s tim
Jestli jsem sem tak blbej nebo co,ale doma jsem to připojil a XP si to našlo samo,tohle jsou ty samí XP ale nejde to.
to je vše

A co se stane, když se ten archiv s ovladači rozbalí někam na HDD a spustí se WINSETUP.EXE?

Rozbal ovladac do akehokolvek adresara (alebo CD) a spusti WINSETUP.EXE (bez "Start-ovl.panely-přidat tiskárnu").

Keby si chcel instalovat tvojim sposobom, musel by byt v adresary z ovladacmi subor z koncovkou "inf".

www.xp-drivers.com ...

Company Lexmark
Model 1100 & 1000 Jetprinters
Category printers
Operating System Windows XP (Note: might work with other versions of this os.)
Date Submitted Dec 19, 2001

Filename CJ201100SE.EXE
Release Date 08/09/2001
Version 5.00.2134.1
Size 1,581 KB

Lexmark 1000 / 1100 System Driver for Microsoft Windows 2000, and Windows XP. Once downloaded, double-click the file to extract the driver. Then, follow the on-screen instructions. This driver must be installed through the Add Printer Wizard.

No díky toje sice hezký tak to stáhnu a co dál Aj není moje silná parketa TOMZE

Proč volíš instalaci tiskárny z adresáře D:\WINSETUP.EXE ?! To je snad původní adresář pro instalaci Windows.
Proklikej si cestu k ovladači tiskárny, ten musíš předtím nainstalovat do systému nebo někam rozbalit a při výběru tiskárny, vybrat pak adresář s ovladačem a "inf" souborem.
Nediv se, že ti to nejde z "bodu 10" dál, když tam nemáš ovladač pro tiskárnu ale jen neexistující odkaz a ještě k tomu na instalaci Windows.

Velmi díky za radu zpráva proTrotl &synové
Normálně tohle zvládnu za půl hodiny,jenže tohle PC je snad prokletý.Teď mám na ploše rozbalenej driver toho lexmarku a co mám dělat dál netuším,nejdou najít ovladače tiskáren,kam to mam instalovat atd.
Můžete mi to prosím popsat krok za krokem.Díky moc TOMZE

Jestli je mezi soubory toho ovladače nějakej spustitelnej soubor, tak na něj poklepej a on se ti nainstaluje do systému. Pak zvolíš v menu Start - Nastavení - Tiskárny a faxy a vybereš tiskárnu v levém okně podle výrobce a v pravém typ. Měl by tam být neb jsi ho předtím nainstaloval.

Pokud máš jen soubor "inf", postupuješ obdobně, jen vybereš tento soubor a to tak, že z "jiného umístění" a proklikáš se k tomuto souboru. (Příklad: C:\Documents and Settings\tomze\Plocha - lexmark.inf)

Jinak odhledněme od možnosti driver poresit jak zde bylo vicekrat napsano ,problemy s disketami,absenci floppy mechaniky atd reší vdfwin.Mala utilitka ktera nam vytvori virtualni floppy mechaniku ktera umi poresne to co fyzicka.Plus par vyhod acceptace image ruznych formatů ,moznost bud pouzivat gui nebo pracovat v pr. radce.
Shortcut- mount image drag a drop,mount image from send menu - celkem luxusni vecicka pokud potrebuju disketu a nemam floppy mechaniku

tak táto utilitka je vážne výbuch. a ja som dumal ako kúpiť externú disketovku...díky za radu a tip.

A jakpakže vyřeší virtuální disketová mechanika situaci, kdy mám data na fyzické disketě ?

Tedy - aby bylo jasno - potřebuji je dostat z fyzické diskety a nemám fyzickou, ale virtuální disketovou mechaniku.

Doufam že s s tou fyzickou flopy seozval nějaký humorista...Zbývají dvě varianty - nákup ,jinak si ji lze pouze strčit víš kam a zatočit tam s ní nebo návštěva někoho kdo ji má - přeneseníobsahu na řekněme flashku a obsah nacpat virtualní doma pokud je nutno aby to jelo z floppy.
Zásada číslo jedna - pokud mam medium a nemam ho na čem přehrát musím sehnat na čem ho přehraju to je snad tak zoufale jasné .....Nebo budeš ty jedníčky a nuly přenášet jazykem slízáváním z diskety?
No každý má někdy zatmění mysli kdy nevidí co je jasný ale je to celkem maso.

To oooooooooo:
---cituji:---
Jinak odhledněme od možnosti driver poresit jak zde bylo vicekrat napsano ,problemy s disketami,absenci floppy mechaniky atd reší vdfwin.Mala utilitka ktera nam vytvori virtualni floppy mechaniku ktera umi poresne to co fyzicka.
---
Už to vidíš ? Píšeš že virtuální floppy mechanika umí "přesně to co fyzická".

No já vím o co jde - ale musíš se vyjadřovat přesněji.

Koukněte na www.slunečnice.cz je tam dnes článek o virtuálních mechanikách.TOMZE

Ne já vím přesně co jsem psal ale nebylo to určeno pro lidi co mají inteligenční deficit a co nechápou co je virtualní emulátor - těm netřeba vysvětlovat že fyziocké medium tam nepatří - zbytek to stejně nerozběhá poněvydž by mněl mít svého správce PC.
Jinak pro člověka co chce odkaz pctuning.tyden.cz ...

nemohol by niekto niekam uploadnut spominanu utilitku 'vdfwin' ? google mi vyhodil same sracky na tuto temu :( a prehryzat sa vietnamskym forom - tak to ozaj nezvladam :(
ak by sa niekto ochotny nasiel, plz, nie na ceske alebo slovenske servery - som v anglicku a zo spominanych serverov si nestiahnem nic, pretoze blokuju konektivitu do zahranicia (idealne rapid,/megac/ff ...)
diky :)

Jinak samozrejme na pc tunning je navod jde to tama stahnout ty jak vidim nemuzes tak pozij kterykoliv z dalsich odkazů - neříkej že ti blokují konektivitu do států???Je čas udělat providerovi pa pa nemáš internet ale kriplnet.

rapidshare.com ...
Frkl sem ti to na rapid