» Poradna » Programy

Jak zmenit roletove menu

Program Nikon Exchange (nejde o foťáky) mi nabízí v jednom z roletových menu výber portu - COM1 až COM4. USB porty na ntb jsou ale označeny COM5 až COM8. Nevím jestli je to duvod, proč program nefunguje, když na starém ntb fungoval. Skusil jsem prepsat v .ini souboru [Coomunication Port]COM5COM6COM7COM8ale nabídka v menu se po restartu nezmenila. co delám špatne ? dík za radu.

Odpovědi na otázku

nie je mi celkom jasné, kde ti zobrazuje USB porty ako COM. pokiaľ viem, tak sa to zobrazuje len v prípade ak sa používa USB/RS232 prevodník. a v takomto prípade sa dá číslo COM portu zmeniť podľa požiadaviek v správcovi zariadení. takže namiesto zmeny nejakého ini súboru (keďže softvér asi nedokáže pracovať s vyššími portami) by som zmenil číslo COM portu v rozsahu 1-4. skôr by som teda vyskúšal port COM4 pretože 1 môže byť použitá už interne.

dík za nasmerovani. ano používám prevodový kabel z USB na seriový. nejak jsem se doklikal k premenovani portu. U COM1-4 je poznámka "používá se". Dá se nejak zistit co je používá a prípadne to dočasne odstavit ? dík za radu.

už to jedeeeee