» Poradna » Programy

Jak změnit číslo na záporné v excellu

Dobrý den,poradí prosím někdo, jak lze nastavit kladné číslo v excellu tak, aby se zobrazilo jako záporné? Když stáhnu částku zaplacené faktury, tak mám v tabulce kladné číslo, ale potřebovala bych ho přehodit na to stejné, ale s mínusem.Moc děkuji předem za radu.Martina

Odpovědi na otázku

Já bych celý výpočet vynásobil číslem -1

to jsme ve finále měli stejný nápad každopádně děkuji

Taky lze změnit formát čísla v buňce na "-0,00"

Předpokládám, že ne všechna čísla v tom sloupci tabulky mají změnit znaménko, ale pouze ty, které se týkají faktur, takže bych použil funkci KDYŽ. Pro konkrétní formulaci funkce je ale potřeba znát strukturu té tabulky, kterou požíváte.

toto bude asi cesta, protože některá čísla mám červené, to budou nějaké refundy, tak ty se pak samozřejmě musí změnit na černé, mohu tabulku někam poslat?

Nahraj jí třeba na uloz.to a sem na ní dej odkaz. Někdo to určitě udělá, já budu u PC zase až zítra.