» Poradna » Programy

Jak zkopírovat text do schránky v JS pure?

Ahoj, nedaří se mi zkopírovat string z proměné myString do schránky. Pomůžete prosím někdo? Děkuji....var myString = 'nějaký text' ;myString.select();document.execCommand('copy');

Odpovědi na otázku

Na stringu není funkce select. Potřebuješ si vytvořit element na stránce, do něj vložit text, ten zkopírovat do stránky a element zase odebrat.https://www.30secondsofcode.org/blog/s/copy-text-to-clipb...

Nastuduj si zaklady!Potom snad napises mensi nezmysel

Ukaž svůj příspěvek přítelkyni, ať vidí, jaký jsi frajer - jak jsi mi to nandal.

Krásně jsi ho utřel. Zaslouženě.

Kopírovaní v js není technicky úplně triviální.Co jsem se mrkl na internet, tak v zásadě umí kopírovat jen to, co je označeno ve stránce. Používá se "hack", kdy se skriptem označí nějaký prvek (element) a nasledně se zavolá, jak uvádíš: document.execCommand('copy');Například na viditelnou textarea s id -> textAreaID stačí zavolat tyto dvě funkce:function SelectAll(id){ document.getElementById(id).focus(); document.getElementById(id).select();}function copy(){ SelectAll('textAreaID'); document.execCommand("Copy", false, null);}Pokud tedy požaduješ kopírovat text z proměnné, musíš ho nejdříve umístit někde do stránky. Posléze je nutné jej označit a až nakonec je možné ho kopírovat zavoláním -> document.execCommand("Copy", false, null);Zdraví SL

Vyřešeno - děkuji.