» Poradna » Ostatní

Jak zkopírovat jen vybranou část textu

Zdravím,mám text ve formátu:číso: text který chci zkopírovat další čísloPotřebuji poradit, jak zkopírovat jen tu část mezi mezerami.Děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Kde? Na spešl web. stránke, alebo v notepade?

Ve wordu

tak z toho udělej text, načti do Excelu a použij mezery jako oddělovač. Pak budeš kopírovat jen ty sloupce kde je tebou požadovaný text.

Ak tam nemá tabulku, tak stačí shift + šípka. A ak má tabulku, tak detto, len klikne do daného šuflíka

Co s tím dál? I ve Wordu můžeš k vyhledání textu mezi čísly použít regulární výrazy.

Kopíruje (vkládá do schránky) se ti jen to, co si označíš. Nebo "kopírováním" myslíš něco jiného? Pak by bylo dobré popsat, co se snažíš páchat.

Jednoduše řečeno potřebuji vypreparovat tu část, která je mezi mezerami. Jestli to zkopíruji, nebo odstraním to, co nechci je mi už jedno..

A nebylo by jednodušší říct, že potřebuješ vykopírovat všechno krom čísel?

Ten text jsou i čísla

a vždycky je to ve stylu:12259 text který chci zkopírovat 1586356634 nějaké pitomé kecy 2625261661 další žvásty 22662takže data jsou vždy na samostatném řádku? Pokud jo, tak jak říkám, vem to přes Excel a pak buď kopíruj z Excelu, nebo odstraň první a poslední sloupec s číslem, ulož jako *.txt nebo *.csv, přičemž můžeš zkusit, zda ti to dovolí nedat žádný oddělovače při exportu. Tím dostaneš původní text, jen bez těch čísel.

V tom případě hledat/Nahradit a použij zástupné znaky. Odstraníš vše mimo prostřední část mezi mezerami.

Ve Wordu uz nefunguji regularni vyrazy?

a ONO to snad nejde?