» Poradna » Ostatní

Jak zkopírovat do jiné složky soubory se stejným názvem jako už tam jsou

Mám takový zvláštní požadavek, v jedné složce je několik tisíc fotek v plném rozlišení, ve druhé jsou stovky vybraných v malém rozlišení, názvy souborů jsou stejné, tj. v druhé složce jsou obsaženy soubory části souborů z první složky (názvy souborů v druhé složce tvoří podmnožinu názvů souborů v první složce).Potřebuju z první složky zkopírovat jen ty soubory, které mají shodný název s těmi ve druhé složce a tam je přepsat (soubory v druhé složce jsou vybrané náhledy fotek, které jsem měl k dispozici dříve a v první složce jsou všechny originály, které jsem získal nyní). Nechce se mi to dělat ručně kus po kuse.Zkoušel jsem různé synchronizátory, ale nedaří se ...

Odpovědi na otázku

Ježíš to je složitý popis, a ty množiny... Takže...v obou složkách máš soubory se stejným názvem a ty chceš prostě ty soubory přepsat? Filemanagery se tě snad ptají, jestli ty soubory chceš přepsat nebo přeskočit a zda to udělat pro všechny soubory...

Aha, ty nechceš kopírovat soubory s jiným názvem. To jsem v tom dlouhém textu přehlédl.

pokud tomu dobre rozumim a mas ve slozce 2 jine soubory ale se stejnym jmenem a chces je prepsat stejne pojmenovanym souborem ze slozky 1, tak by melo stacit spustit ze slozky 1 prikazfor %a in (*.*) do if exist ..\slozka2\%a copy /y %a ..\slozka2\%a

tedy s predpokladem, ze obe slozky jsou na stejne urovni

Napiš si skript. Stačí cmd. Pomocí FOR /R projdi obsah adresáře s náhledy, pro každý název který najde zkopíruj soubor v plném rozlišení do další složky.

Stačí Total Commander.V levém panelu si zobraz originální velké fotky, v pravém ty náhledy.Pak v Menu Příkazy použít funkci "Synchronizace složek"Zaškrtni asymetricky, podsložky, podle obsahu, ignorovat datumV sekci zobrazit označ jen to přeškrtlé rovná se a duplikáty.Pak vlevo tlačítko porovnat. A počkat až to proskenuje obě složky. Případně asi můžeš zrušit zaškrtnutí "podle obsahu" to pak bude rychlejší a nejspíš to taky najde vše, ale když se to porovnává podle obsahu tak je to jistější, tak holt počkej.Pak označ všechny nalezené soubory (ctrl+a), na jeden z nich klikni pravým myšítkem a z nabídky vyber "Vybrat ke kopírování (zleva doprava)" a pak vpravo nahoře tlačítko synchronizovat. A pak ještě jednou zkontrolovat, že to kopíruje správným směrem, tj z originálu na náhled a potvrdit. Hotovo.

Jedna z možností je v konzolovém okně (cmd.exe) využít příkaz for. Např. spustit cmd.exe v cílovém adresáři do příkazového řádku napsat:for %x in ("*") do if exist "cesta_ke_zdrojovym_souborum\%x" copy /y "cesta_ke_zdrojovym_souborum\%x"

Přehlédl jsem, že tady příkaz vyšel opticky na dva řádky, ale samozřejmě, patří na jeden