» Poradna » Programy

Jak zjistit URL adresu ?

Potřebuji zjistit URL adresu ze která někdo přišel na www stránku. Např. někdo zadá v prohlížeči: www.kolo.cz - tak tohle: www.kolo.cz potřebuji dostat do proměnné v PHP (abych to mohl dále zpracovávat).Jde mi o případ kdy na jeden webhosting jsou nasměrovány 2 a více domém (způsobem že si to nahoře stále drží ten název domény který se zadal). Poradí mi někdo ?

Odpovědi na otázku

použij proměnnou $_SERVER['HTTP_REFERER'] , která odkazující stránku obsahuje. Pokud toto server podporuje, jakože většinou ano.

Zkoušel jsem to na 3 webhostingách: Superhosting, Savana, CzecHosting, a na žádném z nich to nejde. echo $_SERVER['HTTP_REFERER']; nic nevypíše (prázdný obsah). Asi to nemají povolené. Dá se to nějak obejít ? Děkuji

nemas to zakazane NA KLIENTU (antivir/aplikacni firewall...)?MP

Ten PHP kód jsem vždy přesunul na server (ven), a u sebe jsem si to spustil normálně v prohlížeči (IE6 pod Wind.XP). To by asi s klientem (IE) nemělo mít nic společného, protože ten výpis provádí Server.

Adresa URL

Ich brauche URL Von rádia wattwurm festzustellen

Potřebuju URL rádia Wattwurm