Jak zjistit kompatibilitu jednotlivých dílů?

Kde se dá zjistit kompatibilnost součastí? Při stavbě PC je to dost důležité, určitě dobrá kompabilita zvyšuje životnost, výkon a i předevšim stabilitu, že?Co takhle ATI Radeon 9200 128 MB (určitě to je nic moc grafika, ale mě se zamlouvá) na boardu MSI KT4V (další kšunka ale zato dostupná a dost levná a poměrně výkonná s Athlonem 2500+,  512 MB 333MHz DDR...)?Za každý názor děkuji.

Odpovědi na otázku

Pri kompatibilite grafickej a zakladnej dosky si daj hlavne pozor na verziu AGP a podporu dosky. Ak je graficka karta v.3 AGP tak by bolo dobre ak by to podporovala aj doska...vela aj novych dosiek s nie najnovsimi chipsetmi ma stale podporu len agp v.2. Dalej by ti mozno niekto mohol tvrdit ze nejaky chipset sa neznasa s radeonkami alebo geforcami...ale to je podla mna blbost, to je skor individualne. Dalej si daj pozor na kompatibilitu/odporucanie vyrobcu zakladnej dosky na znacku a model ramky, co je dolezitejsia sucast ako graficka. A s tou kombinaciou barton 2500+ a 512DDR 333 nevidim problem.

Víš co ještě zajimavý, že co jsem zjistil o Redeonovi 9200 podporuje AGP 8x (ve verzích se navýznam) a BIOS má v nastavení 2x-4x a Auto a přitom v manuálu desky je psaná podpora 8x tak proč to není v nástavení BIOSu?