» Poradna » Mobily

Jak zjistit jestli je telefon fake?

Koupil jsem si nový mobil a poté jsem zjistil, že se v dnešní době hodně snadno falšují.Máte nějaký tip jak zaručeně zjistit, zda to není fake?Lze to podle IMEI čísla? Zadal jsem své imei na stránku imei info, ale moc tomu nerozumím.Můžete mi prosím někdo poradit? :(Zde je odkaz na ono zadané imei. Píše to tam např. network status: fraud identified (podvod identifikován)ale jinak se všemi parametry a zadáním tváří jako originál (samsung galaxy s7)Budu moc vděčný za jakoukoliv radu!PS. mohu ho ještě vrátit, proto se snažím to zjistit co nejdříve.

Odpovědi na otázku

Je z Digifitu a byl to předváděcí model.

Byl jsi rychlejší...ale ne o moc.

Vzhledem k tomu, že u tvého telefonu není napsáno o jakou distribuci se jedná a místo toho mají tyto stránky, tipoval bych, že je to (snad-asi-možná?) EU distribuce.https://www.digifit.cz/blog/eu-distribuce-mobiln...

Psal jsem tam dotaz a přišla mi odpověď, že se jedná o CZ distribuci. Ale nevím, jestli tomu věřit, napsat to může každý. Tak bych chtěl zjistit, jestli se na to nedá přijít ještě nějakým jiným způsobem. Koukal jsem na návody na YT a teď jsem ho zkusil projet Antutu, vše se jeví ok. Takže kdyby to byl fake, byla by tam napsána např. jiná značka mobilu? Nejde to nějak předělat, aby se jim tam zobrazovali údaje, které oni chtějí?

Ještě jsem někde zahlédl, že zkoušeli volat na SAMSUNG. Vyzkoušej, za to nic nedáš. https://www.samsung.com/cz/shop-faq/contact-us/

Si to zkontroluj přes tuhle apk. https://play.google.com/store/apps/details

Díky, podle popisu sedí na originál. Ta appka je přímo od Samsungu, nedá se to nijak zfalšovat?

Se jenom tak blbě zeptám, proč si myslíš, že by to měl být fake? Bylo extrémně levné? Nebo je ten prodejce známý tím, že prodává fejky? Nebo jak jsi na to přišel? Ne, fejkové telefony se fakt běžně neprodávají. Můžeš na ně narazit leda na bazarech, ale že bys to koupil někde v obchodě, to je krajně nepravděpodobné. Jsi jen paranoidní

Nevím, snad jsem jen paranoidní

toto je ale poradna a nie cvokhaus ak trpíš paranojou tak skus ine stránky

Zfalšovalt se dá snad vše,ale tahle apk.ukáže opravdu vše,tak jak to je.

Není pravda, ta appka čte jen informace, které jsou uloženy jako identifikace. A výrobce tam může uložit co chce.

Pořiď si novou alobalovou čepici.

Nejlépe se dostat do recovery. Fake telefon tam bude mít rozsypaný čaj, originál angličtinu.

Jak se lze dostat do recovery? Jsem dost amatér, netuším, jak by to mělo vypadat, napíšete mi prosím jak na to? Pokud to není nějak moc složité.

Není to složité, akorát neznám konkrétní kombinaci kláves. Zkus telefon vypnout a stiskni současně on/off+vol. down

těmito tlačítky se mi to nedaří, ale už to googlim.

Akorát zdůrazňuji, že se to provádí pro VYPNUTÉM stavu telefonu! Ale osobně bych doporučil, abys to neřešil, protože sis vzal do hlavy úplnou pitomost. V obchodě to nikdo fake neprodá. Pokud to nebylo výrazně levnější, než stejný telefon jinde, tak vůbec není důvod si to myslet.

Neříkej, žes v dnešní době pořídil galaxy s7 za 9.000 Kč?!

Měl jsem ho už dříve a byl jsem na něj zvyklý, na velikost a parametry. Nepotrpím si moc na nové mobily velikosti pádla :( co je na tom špatného?

No špatná je na tom cena. Zastaralá vykopávka za takovou cenu je úlet. Koupíš dnes levněji lepší telefony. Navíc se už dlouho nevyrábí, tak bych se spíš zajímal o to, kde ho vyhrabali a v jakém stavu bude baterka. Spíš než fake, to bude nějaký repas, poskládaný z dílů bůhví odkud.

Tak pokud jsi koupil tento starý mobil za takové prachy, tak se fakt bát nemusíš, že by to byl fake. Fakt nikdo nebude falšovat starý mobil, nabízet ho za šílenou cenu a čekat, až se najde vocas, co to koupí.Jo kdyby to byl S10 za 5000,-, tak by byly obavy na místě. Ale v tvém případě je to fakt směšné.

A co tak uvést, kde jsi ho koupil? Např.: v lékárně, na veřejných záchodcích, v železářství, v podchodu, u prodejce mobilních telefonů (např. MP), u prodejce elektroniky (např. Alza, TSB, CZC) apod.

Pokud bys nepoznal, že je to fake, tak ti vlastně může být úplně jedno, ne?

A stála ti za sleva 1000 korun za to ? Za fake telefon s roční zárukou jen u prodejce ?

Zrovna Digifitu bych věřil. Již jsem u nich nakupoval několik notebooků a vždy se jednalo o originální kusy a nikoliv o fake. Oni pouze odkupují stroje od společností a firem, kteří se jich potřebujou zbavit (upgrade za nové) .Poté provedou diagnostiku, případně vymění HDD za SSD a navýší RAM paměť.Ve tvém případě zjistíš pravost telefonu snad jenom zasláním do autorizovaného servisu nebo podle IMEI (zasláním na podporu Samsungu - ale obávám se, že ti Samsung v tomto nevyhoví) .Servis dokáže odhalit např. napájené neoriginální čipy na základní desce, oxidaci přístroje a pod. .

Nějak přemýšlím, jak to s tím fake myslíš.OEM číny vzhledově a někdy i logem a zobrazenými informacemi sice můžou vypadat na první pohled jako origo, ale uživatel dost rychle zjistí, že je to levný krám co nemá ani výkon ani velké úložiště.Repas (v horším případě slepenina origo desky a neorigo zbytku dílů) by se sice dal možná naflashovat tak, aby vypadal jako nový, ale opět tam bude haprovat třeba kvalita plastů nebo displeje, výdrž baterky apod.A jak bylo řečeno, u starých modelů se tohle nejspíš nikomu nevyplatí dělat.

Nejsem vůbec fanouškem zneužívání 14denní zákonné lhůty, ale tohle bych šel normálně vrátit. Dost jsi přeplatil. Pokud už chceš utrácet tuto sumu za výběhový model, tak sis měl radši koupit S8. Měl bys lepší mobil, nový, nerozbalený, s dvouletou zárukou, o rok novějším systémem a ještě bys ušetřil 100kč. Velikost je skoro stejná, na šířku je dokonce o nějakou desetinku užší. Na výšku je o půl centimetru vyšší, ale to nehraje takovou roli, sám jsem z S7 na S8 kdysi přecházel a zvykneš si během prvního dne. Pořád je to maličký mobil, žádné pádlo.A kdyby šlo o padělek, tak bys to nejspíš poznal sám, píšeš že máš už druhý stejný model v řadě. Nemám s padělky žádnou zkušenost, ale asi by byla viditelná horší kvalita zpracování, menší rozlišení displaye atd. Koupit padělek v českém eshopu asi nebude moc reálné, toho bych se spíš obával při nákupu z nějakého čínského obchodu.

Souhlas, tohle totiž není s kupujícím úplně čistá hra. S vysokou pravděpodobností se nemůže jednat o nový telefon, protože už se příliš dlouho nevyrábí. A i kdyby náhodou nový byl, tak bude mít minimálně v háji baterku, protože musel ležet několik let bez dobíjení někde ve skladu. Ale spíš je pravděpodobnější, že to bude nějaký pochybný repas. Opravdu nechápu, co má za smysl kupovat takové šroty, které se už dlouho nevyrábí a logicky nemůžou být nové. Nemluvě o to šílené ceně. Taky bych to vrátil.

Jako nový ho ani nekoupil, je označený jako předváděcí. Já mám s nákupem "předváděcího" zboží zkušenost jenom jednu, ale dobrou. Kupoval jsem u jiného (asi největšího u nás, nevím, jestli tu můžu psát jméno, aby to nebylo bráno jako reklama) prodejce repasované techniky chromebook HP a asi šlo skutečně o nějaký kus z výstavy/showroomu, byl bez jakékoliv známky použití a baterka držela jako nová (cca 10 hodin) a dál jsem za to pár korun (3500). A ten model už se v té době taky nevyráběl. Byly na tom nějaké nálepky přímo od HP, že to prošlo jejich oficiálním repas programem, takže to asi nějakou dobu trvá a člověk může takhle koupit i model, co se už dlouho nevyrábí, přesto je to košer. Jenže u mobilu jde o úplně jinou situaci, na můj chromebook normálně chodí aktualizace odteď, kdežto ten mobil má už v době nákupu rok mrtvý OS. Navíc má AMOLED, takže pokud opravdu jde o nějaký kus z showroomu, kde to běželo se statickým obrazem nastavené na maximální jas kdovíjak dlouho, tak asi nebude v moc dobrém stavu.

Díky za názor. Jaký jsi měl prosím pocit u S8 z těch zakulacených hran? Četl jsem na ně nějaké stížnosti, že se na to blbě lepí ochranná fólie atd.

Co je podle Vás fake telefon?Osobně jsem viděl jen fake iPhony kdy , protože i něčeho než je vždy to nedraží a nelepší to nemá cenu. Stará vykopávka jako S7 bude spíš použitá\repasovaná a to není fake.