Jak zjistit heslo do biosu?

Zdravím vás, neví tu nikdo jak zjistit heslo do staršího biosu?

Odpovědi na otázku

Teď mě napadá, že by to šlo i resetem biosu přes cmos baterii. Ne?

Zjistit nejde, ale resetovat ano. Najdi si ale na netu manuál k desce, ať to děláš správně. Jinak můžeš desku taky zničit.

Jj zkusim najít

Zjistit heslo jednoduše nejde,jednoduše jde vyresetovat bios.Propojit plošky někdy jsou pod pamětama.Notebook je každý jiný google + reset bios+ název notebooku by mělo stačit

nevím proč jsem si myslel že to potřebuješ na notebooku , na klasickém pc je to jednodušší tam stačí manual od desky.Odpojit napájení,vytáhnout baterku 2032 a propojit jumper .Kde je umístěn zjistíš právě z manualu

Baterku většinou vytahovat potřeba není, pokud je tam jumper. To se dělalo v době, kdy jumpery nebyly Každopádně je vhodné najít manuál a podívat se na správný postup pro konkrétní desku. A hlavně bude potřeba mít odpojené napájení, ne jen vypnutý počítač, ale i vytaženou šňůru ze zásuvky.

Na druhou stranu vyndat baterku bude pro laika jednodušší než hledat na desce jumper.

To asi ano, ale nemá jistotu, že to povede ke správnému výsledku. A možná i po mechanické stránce může být jednododušší přehodit jumper, než vypáčit z držáku baterku a nezkratovat ji při tom

Už vidím manuálně "zručného" puboše se šroubovákem. Zkratovací propojku/piny obvykle najde v blízkosti článku a ještě na desce popsané.Tady se ovšem předpokládá, že heslo je na SRAM a ne nějaké flash/EEPROM, jako je obvyklé na noteboocích.