» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak zjistím, který ovladač je špatný? (náhodné blue screeny)

Dobrý den,Počítač mi náhodně hází blue screeny nejspíše kvůli špatnému ovladači. Jak zjistím, který ovladač je špatný? Výpis blue screenu mám jen k poslednímu, který se stal právě před chvilkou co tento dotaz píši. Důvody bluescreenů:PFN_LIST_CORRUPTSYSTEM_SERVICE_EXCEPTION3x system thread exception not handled (možný důvod selhání: ntkrnlmp.exe)pouze černá obrazovka a v prohlížeči události bylo: nvlddmkm (přestal odpovídat a byl obnoven)A nakonec dneska: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA co selhalo: win32kfull.syshttp://leteckaposta.cz/882597141 (posílám screenshot z DMP souboru, jelikož mi tam samotný soubor nešel vložit)Základní deska: Asus STRIX Z270F GAMINGRAM: 16GB Kingston HyperX Fury Black 2400 MHzWindows 10Počítač není taktovaný a BIOS je nejnovější.-Všechny bluescreeny se mi staly, když jsem byl na ploše (používal Google Chrome) a pouze černá obrazovka při hraní.-Počítač je schopný být i 1 hodinu v plné zátěží a hrál jsem na něm přes 6 hodin bez problému.-Windows Memory Diagnostics Tool nic nenašel.

Odpovědi na otázku

Soubor zazipuj, nahraj na uložto a dej sem odkaz. Jinak se dál nepohneš...

Windows 8 Kernel Version 16299 MP (8 procs) Free x64Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS PersonalBuilt by: 16299.15.amd64fre.rs3_release.170928-1534Machine Name:Kernel base = 0xfffff800`0fc9d000 PsLoadedModuleList = 0xfffff800`10004110Debug session time: Wed Apr 4 09:34:17.621 2018 (UTC - 4:00)System Uptime: 2 days 2:56:39.297******************************************************************************** ** Bugcheck Analysis ** ********************************************************************************PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (50)Invalid system memory was referenced. This cannot be protected by try-except,it must be protected by a Probe. Typically the address is just plain bad or itis pointing at freed memory.Arguments:Arg1: ffffeb598b48926c, memory referenced.Arg2: 0000000000000000, value 0 = read operation, 1 = write operation.Arg3: ffffeb308b7380b0, If non-zero, the instruction address which referenced the bad memory address.Arg4: 0000000000000002, (reserved)Debugging Details:------------------FAULTING_IP: win32kfull!EditionStopSonar+0ffffeb30`8b7380b0 4883ec28 sub rsp,28hMM_INTERNAL_CODE: 2DEFAULT_BUCKET_ID: WIN8_DRIVER_FAULTBUGCHECK_STR: AVPROCESS_NAME: csrss.exeCURRENT_IRQL: 0TRAP_FRAME: ffffee06e0777340 -- (.trap 0xffffee06e0777340)NOTE: The trap frame does not contain all registers.Some register values may be zeroed or incorrect.rax=0000000000000000 rbx=0000000000000000 Ukázat celý příspěvek

Takže pokud chápu správně tak mám něco s registrama? Tento problém vyřeším jak?

Obnov systém ze zdravé zálohy (vytvořené v době než se problém objevil).Nebo udělej čistou instalaci.Pokud to bude pokračovat, máš HW problém. Pokud ne, měl jsi štěstí.

Dobře, udělám čistou instalaci, děkuji za pomoc