» Poradna » Počítačové sítě

Jak zjistím IP adresu počítače, který je připojený v síti ve, které je můj počítač

Jak zjistím IP adresu cizího počítače, který je ve stejné sítí jako můj počítač?

Odpovědi na otázku

K cemu to potrebujes? Bavime se o domaci nebo firemni siti? Jak ten pocitac poznas, kdyz ho na siti uvidis?

Bavíme se o firemní síti

Pokud znas jeho jmeno, tak pravdepodobne zafunguje nslookup. Pokud ne, obrat se na spravce site, aby se podival do logu na routeru, CAM tabulky na switchi nebo aktualne pridelenych IP adres na DHCP serveru.

Potřebuju to k tomu, abych zjistil jméno toho druhého počítače

Takze nevis ani IP adresu ani jmeno? Tak to mas potom pred sebou dost tezky ukol. Uz jsem se ptal jednou - podle ceho chces ten spravny pocitac poznat?

Nevím, ale chtěl bych vidět všechny PC, které má firma v sítí tzn. jména a IP adresy mám to za úkol...

V tom pripade se obrat na spravce site. Vsechny pocitace pouzivajici DHCP adresy (to by mely byt vsechny stanice a notebooky) budou v DHCP serveru. Ostatni budou v routeru nebo switchi, jak jsem psal vyse.Muzes samozrejme zkusit nejake aktivni scannovani, ale je to zbytecne a jeste k tomu nespolehlive.

Máš to za úkol? Od koho, od nadřízeného? Pak jsi buď správce sítě a měl bys to znát nebo vědět kde to najít, kromě této poradny pro laiky. Nebo nejsi správce sítě, v tom případě bys za ním měl zajít.

Ne nejsem správce sítě a pokud mi nechceš pomoct, což asi ne tak se prosím neozývej, děkuju :)

Pokud nejsi správce sítě, tak za ním zajdi, on ti poradí. PrasatkoPee

Myslím že to byla rada. Do firemních sítí není radno jen tak svévolně hrabat. Pokud nejsi správce a máš to za úkol, tak tam jistě máte někoho kompetentního kdo to má na starosti a má oprávnění.

Teoreticky (z diskuse, nemám teď kde skusit):net view | find "username" /I

Wifi radar ti ho neukáže ? Mě ano

treba pomoci NMAP.

Můžeš skusit aktivní sken sítě (skenovací aplikace najdeš na netu), ale nemusí ti odpovědět když má paranoidně nastavený firewall .V domácím routeru se můžeš podívat do tabukly DHCP pronájmů, do ARP tabulky integrovaného switche, nebo do tabulky překladů dynamického NATu. Pokud je v síti a komunikuje tak tam všude musí mít záznam.Pokud komunikoval s tvým počítačem tak bude mít záznam i v ARP u tebe (na win v cmd "arp -a").

Zajdi k tomu počítači a z příkazového řádku zadej "ipconfig" .

Ve firemní síti snadno. Koukneš na DHCP a uvidíš to tam.PrasatkoPee

Krome stroju, pouzivajicich staticke adresy, ovsem

Jistě, ale ty moc nepředpokládám, spíše rezervované ipadresy a ty na DHCP uvidí také. PrasatkoPee

Kazdy Windows OS ma nastavene domenove meno a je dostupne cez NetBIOS. Len velmi malo stanic ma kompletne vypnuty NetBIOS.

A kazdy pocitac v typicke firemni siti bezi na OS Windows, ze?

Kazdy nie, ale je ich vacsina. Napriklad Linux ma nieco okolo 4% minoritu. Servery tam nepocitam, tie tazatel zrejme nehlada.

Ja jsem z dotazu nepoznal, co presne hleda. Ono to neni uplne jasne ani ted a to uz jsme uplne jinde, nez byl puvodni dotaz...

Jasne, myslel som, ze budes mat nejake pripomienky na tie percenta, ale to si zanedbal.

Ok, zkusím to, dík

Obecně nijak. Zapomeň na to, že to jde tak lehce, jako se nasnídat.

aktivace OnLineTV internext aktivace mi sděluje,že z mojí adresy 185.9.117 není možné tuto službu využívat ani regisrovat Provozovatel mi nemůže pomoci