» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak získat zpět soubory.

Ahoj, mám takový dotaz, dnes se mi pustil Windows update a od té doby se mi smazalo přes 350GB dat, které nutně potřebuju, tudiž jsem zkoušel udělat backup, ale když v Backup dám add drive tak mi to vypíše no usable drive found, děkuji všem za jakékoliv rady, jednoduše bych to potřeboval vrátit zpět.

Odpovědi na otázku

No samo kvůli aktualizaci Windows to rozhodně nezmizelo. Windows 10 sice dělají ledasco, ale samovolně data opravdu nemažou. Pokud data nutně potřebuješ, tak si je vytáhni ze zálohy. Jestli jsou pro tebe důležitá, tak si je určitě pravidelně zálohuješ, protože tě určitě napadlo, že disk jako jakékoliv jiné elektronické zařízení se může kdykoliv pokazit, ne?

Možná by nebylo od věci, kdyby nám nešťastný tazatel napsal, jak došel k názoru, že se ta data smazala. Třeba kdyby hledal, tak by je našel, pokud tedy umí víc, než jen kliknout na ikonu...

Chudák Microsoft, teda ne, že by toho s updaty nezvorali dost, ale házet na ně, že Windows Update maže samovolně náhodné soubory, tak to už je silné kafe Jinak mne napadají hned takové možnosti: vadný disk, lidský záškodník nebo vir. Každopádně Jack to řekl přesně, jestli se jedná o důležité soubory, tak ty se přeci zálohují, ne? Jinak na obnovení dat se specializují firmy, ale nepočítejte s cenou pod 20000,- Kč. Tak jako tak, jestli jste nazálohoval, máte problém.

Pokud jsou ta data pro tebe tak důležitá, tak si je prostě vytáhni ze zálohy.