» Poradna » Web a internet

Jak získat strom kategorií zboží?

Dobrý den,Mám eshop a potřebuji vytvořit databázi pro vyhledávání náhradních dílů na motocykly. Na dodavatele jsem napojený pomocí XML kódu, který automaticky doplňuje / vyřazuje zboží. Dodavatel má vytvořený vyhledávač dílů pro konkrétní motocykly, tyto data ale neposkytuje (XML kód nemá uvedené kategorie, do kterých zboží patří). Lépe řečeno, XML kód obsahuje zařazení do kategorií pouze u univerzálních produktů.http://aci.cz/m012-036-ojnicni-sada-hus... Dodavatel naštěstí u konkrétních produktů uvádí záložku ZAŘAZENO (#sti cattree), ve které vypisuje jednotlivé kategorie (modely motocyklů), pro které je konkrétní díl určený. Potřebuji vygenerovat kategorie (modely motocyklů) a spárovat (přiřadit) je s těmi v XML kódu. Napárování dílů do kategorií nemusí být automatické, ale musí být možné ho kdykoliv manuálně použít (kvůli nově přidávanému zboží dodavatelem). Určitě je nějaká možnost vygenerování zařazených kategorií pomocí vývojářského nástroje (Google Chrome - klávesa F12), já se v tom ale moc nevyznám. Věděli by jste si s tímto rady? Alespoň mě nějak nasměrovat?

Odpovědi na otázku

Vůbec tomu nerozumím, ..uvádí, neuvádí, uvádí.Ty chceš vytvořit nové kategorie motocyklů v eshopu, které vytvořené nemáš a jsou v #sti cattree a následně do nich zařadit produkty?Jakým způsobem jsi na dodavatele napojený? To by měl řešit ten, kdo napojení dělal.

Dodavatel strom kategorií nedává do XML kódu, ale na jeho stránkách je viditelný. Já potřebuji vlastně vygenerovat strom kategorií (ideálně do CSV) z dodavatelovo webu, ale tak, aby se kategorie přiřadila vždy ke konkrétnímu produktu. Jednoduše potřebuji nějaký program, který proběhne dodavatelův web a dá mi výpis kódů + kategorie. Já si produkty v eshopu potom aktualizuji o kategorie, které se vytvoří automaticky (to je ta databáze). Teď mám všechny náhradní díly v 1 kategorii = 10.000 dílů. Napojení jsem vyřešil přes napojse.cz Snad jsem to nastínil lépe :)

Tak tohle je spis dotaz na administratora/programatora tveho eshopu.Tezko muzes cekat, ze ti na poradne bude nekdo zadarmo radit s komercnim produktem.

E-shop mám na shoptetu, takže admin jsem já, programátor není. Chci zkusit, jestli mě někdo dokáže nasměrovat, nebo alespoň na někoho odkázat. Sám tomu nerozumím :D A třeba si to může přečíst někdo, kdo ví přesně co a jak a řekne si, co za to :D