» Poradna » Notebooky

Jak získat linkový vstup Line In u Notebooku

Dobrý den,Používám notebook jako vedlejší přístroj. Notebook MSI GE70 2PE-685XCZ.Nyní bych potřeboval v terénu nahrávat pomocí linkového vstupu nějaký záznam. Jak získat Linkový vstup pokud je přítomen jen Mikrofoní vstup? Bude třeba dokoupit přídavnou zvukovou kartu?Díky starší Notebook měl běžne LIne IN vstup.

Odpovědi na otázku

Ano, mikrofonní vstup je pro tento účel nepoužitelný. Kup si externí usb zvukovku, stačí levná za cca 500 Kč např. SWEEX

Jestli na laptopu nemáš stereofonní line-in, ale jenom monofonní mikrofonní vstup a v nastaveních karty to nejde přepnout, tak ano, bude nutné dokoupit přídavnou zvukovou kartu (nejspíš USB).

A jakou by jste dopuručili zvukovou kartu pro co nejlepší vstup LIne In?

Záleží kolik máš peněz... Jako rozumný kompromis vidím třeba http://www.music-store.cz/recenze/e-mu-0202-usb (cca 3500 Kč)