» Poradna » Programy

Jak získat data z poškozené sd karty co nejde naformátovat?

Zdravím, chci se zepzat, zda nevíte, jak získat data z poškozené sd karty co nejde naformátovat?Program Recuva se s kartou vůbec nebaví, nenajde ji, mám obavu že když se kartu pokusím naformátovat data se tak můžou poškodit..Díky za radu.

Odpovědi na otázku

nijak

Můžeš ten dotaz alespoň napsat srozumitelně? Na jedné straně tvrdíš, že karta NEJDE naformátovat, jinde a jindy máš jakési "obavy". Co tedy vlastně chceš?Vlastním naformátováním o data samozřejmě nepřijdeš (formátování se jich netýká, vytváří pouze rešeršní systém - systém souborů - FS), ovšem "vydolování" dat je bez původního FS obtížné (ne-li nemožné) - pro laika určitě.Pokud by totiž karta nešla naformátovat - jak tady uvádíš - tak ji zahoď. O možnosti, zda vůbec lze zformátovat se dá přesvědčit mnoha způsoby, a ne jen destrukcí (např. pouhým a běžným čtením pomocí speciálního SW).

Zkus nějakou specializovanou firmu která se zabýva ze zachranou dat (flash disky,sd karty,pevné disky,atd..) Sice nevím zdaly v tvé blizkosti bydliště něco takového je ale hodně dobrý jsou zde: http://www.data112.cz

Nebo se zkus podívat zde:https://www.google.cz/search

karta naformátovat lze-asi, nezkoušel jsem, obavy mám aby se formátováním nezničilo to co tam zůstalo.

A záchranu SW zkusíš nebo budeš čekat věčně? Příště takovou pitomost nechávat data jen na kartě už neuděláš nebo pokud jsi pomalejší uděláš, ale pak už to bude jen a jen tvůj problém.

Cože ty máš data pouze na kartě? Jsi normální? Když fotíš nebo kameruješ ihned po skončení session nebo dne musí do fotobanky nebo na disk (tabletu / NB / UB / ext. disk) nelze se spoléhat jen na kartu, nebo musíš mít zařízení které podporuje duální zápis (na dvě současně). Nyní lze max. doporučit O&ODiskRecovery pracuje jak s SD, SSD, USB flash se všemi paměťovými zařízeními.