» Poradna » Mobily

Jak zesílit mobilní internetové připojení v místech se slabým signálem?

Existuje nějaký přenosný přístroj, který by pro můj telefon dokázal zlepšit kvalitu mobilního internetového připojení v odlehlých místech? Například lesy, kde není kvalitní signál mobilního internetu nebo jiná místa, kde mobilní internetové připojení klesá a zpomaluje se.Potřebuji to pro jednu GPSkovou aplikaci, jejíž podstatou je právě chození po odlehlých místech, ale ke svému chodu vyžaduje 4G připojení. Bez toho pořádně nefunguje.Existuje tedy nějaký přenosný bezdrátový zesilovač, který by mi pro telefon na odlehlých místech dovedl zlepšit signál?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Přenosná BTS ... ale na nošení na zádech to není.

Právě že bych potřeboval něco, co mohu nosit bez problémů s sebou

GMS repeater (opakovač), hledej vícepásmové a 4G:

pardon, zapomněl jsem na odkaz:https://www.gsmrepeater.cz/gsmrepeatery_zesilovace

Funguje něco z toho bezdrátově?

Vzhledem k tomu, že principem opakovače je, že se dá do místa kde ještě je dobrý signál a on ho zesílí a pošle do místa kde signál není, tak to taky na nějaké nošení po lese není moc použitelné.

To je pravda. Jeho problém asi řešení nemá.

Má to řešení. Ten repater nechá v autě na okraji lesa kde ještě je signál a vydá se na houby. Má to dokonce další funkci. Když zmizí signál, ví že mu odtáhli/ukadli autoV praxi ale žádné přenosné zařízení které by fungovalo jako zesilovač neexistuje.Jediné rozumné řešení je mít karty od všech tří operátorů. Je velice pravděpodobné, že tam alespoň jeden bude mít signál.

Vsak bude so sebou nosit i “prenosny” stoziar s antenou a zosilovacom a dokladom od telekomunikacneho uradu.

Napadá mne využití přenosného modemu. Případně modem doplnit externí anténou. Kombinace více sim(operátorů v modemu).

Ne, nic takového neexistuje. Princip všemožných zesilovačů a opakovačů spočívá v tom, že jsou umístěny v místě, kde je signál dobrý a přeposílají ho do místa, kde je špatný. Takže logicky nemůžeš tu věc nosit sebou, protože v místě, kde nemáš signál ty, nebude ho mít ani ten zesilovač. Takže ne, nejde to.

Můžeš začít budováním anténního systému: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ae/DU... a..., nebo si obstarej jinou aplikaci.

Takže je to neřešitelné?

Myslím, že to bylo řečeno dost jasně. Zesilovat můžeš signál, který je ještě dostatečně silný. Tam kde je hodně špatný nebo žádný, logicky nezesílíš nic.

Já si vzpomínám, že se kdysi prodávala nějaká krabička (myslím že to dělal t-mobile), kterou si připojil kabelem na internet a ona v okolí generovala signál pro mobil. Takhle jsi mohl mít signál klidně někde ve sklepě.

Kam to v lese tím kabelem připojí ???

To je dobrý dotaz Leda si sebou vzít nějaké úložiště, na které si předem stáhne celý internet

To není problém. Bez reklam a bez to je sotva pár giga. To dá na flasku.

Prej bez reklam.... Otázka: jak velký je internet?Odpověď: bez porna 4 diskety

Tak bohužel, reklamy to dávno předehnaly, viz třeba zde.

Navíc je komunikace obousměrná!

Mě napadá leda mobilní modem (strčíš do něj SIM a on udělá wifi hotspot) a mít ho přidělaný nahoře na batohu. Ještě třeba s nějakou externí anténou. Přecejenom by to mohlo mít o něco lepší signál než mobil co šmatláš v rukách

O malý kousek by to zlepšit mohlo, ale z povahy té aplikace se dostává do míst, kde nebude nic nebo stěží 2G, takže to stejně funkčnost nezachrání.

Právě že potřebuju 4G, jinak mi to šlapat nebude :/

V tom případě smůla. Tohle opravdu nemá řešení žádné. Kdo tak hloupou aplikaci vydává? Stabilní 4G i v odlehlých lokalitách snad nemají nikde na světě. ČR na tom je s pokrytím náhodou docela dobře, řekl bych i nadprůměrně. Ale někde v hlubokých lesích, údolích atd. tam nikdo řešit LTE nebude, aby tím pokryl 2 lidi, co tam náhodou zabloudí.

cize mas aplikaciu ktorej podstatou je chodenie po odlahlych(!) nedostupnych miestach a zaroven vyzaduje 4G ... predpokladam ze 4G kvoli internetu -> ak to naozaj potrebujes, tak satelitny internet - nieco ako 'iridium go'

Nebo dnes spíš Starlink

ten sa blbo nosi na chrbte :D to iridium je mala krabicka co som narychlo pozeral

Aha, to jsem netušil. Myslel jsem, že i ke Starlinku bude existovat nějaký malý přenosný přijímač. Ale možná ne

O jakou aplikaci se jedna?Poohlednul bych se po jine aplikaci, pokud je to mozne. Odhelhla mista+4g signal nedavaji dohromady smysl. Pokud takova aplikace neni naprogramovana, aby mohla stahnout data pro offline pouziti a pripadne zaznamy potom uploadovala az po pripojeni, prijde mi to jako spatny design aplikace.Pokud "jen" potrebuje pripojeni k internetu, tak jeste nejaky satelitni prijimac. Ale to jsou potom rakety. Jestli to potrebujes na praci, tak se ti to snad zaplati.

ta neznama appka je skvela. autor okrem ineho vytvoril gulatu kocku a zelezne drievko ... :D

co je to za obskurní appku pro GPS, že vyžaduje být online na 4G internetu? To je solidní pakárna. Pokud jde o mapový podklad, řeší se to offline mapami, pokud jde o sběr nějakého typu dat, nehoní se to online, ale posílá se to později najednou až když je internet.V odlehlých oblastech není někdy ani GSM signál na volání (mluvím o ČR), natož pak internet.