» Poradna » Web a internet

Jak ze stolního počítače rozšířím bezdrátově internetový signál pomocí usb

dobrý den mám stolní počítač s win 10,ale políčko mobilní hotspot je průsvitné,nejde aktivovat.počítač je připojen kabelem k internetu,sitová karta nevim jaka je ale nejspis nema wifi , já chci signal rozšířit z počítače bezdrátově,ale nechci router,chtěl bych do usb nejake zařízení menší velikosti,na které se připojím z telefonu,tabletu,nepotrebuju zesilovač signalu ale vysilac ze ano?takze ne extender ale transmitter?diky za info

Odpovědi na otázku

je to blbost, kup si router s wifi, ten připoj kabelem k netu, do routeru kabelem připoj stolní PC a cokoliv přenosného připoj k wifi vytvářené tím routerem. Krabička to nemusí být nijak velká a jedna z výhod je, že nemusí běžet stolní PC, pokud se chceš připojit na wifi z jiného zařízení.

jo nejdřív jsemmyslel že to takhle vyřeším,ale jelikož to je pracovní pc,tak bude vždy zapnuté,po odchodu z práce počítač vypínám a nikdo jinný ten signál nepotřebuje.

i tak je to blbost. Navíc, jestli je to pracovní PC, tak s tímhle musí zaměstnavatel souhlasit, protože tohle je potenciální bezpečnostní riziko. V některých firmách je dokonce i u notebooků zákaz používat funkci hotspot.

Aha, to jsi ale v původním dotazu nepsal. Jak píše kolega výše - s tím musí souhlasit zaměstnavatel a dovolím si pochybovat, že by se mu to líbilo. Pak samozřejmě není řešením ani ten router. Prostě připojení dalšího (pravděpodobně soukromého) zařízení do firemní sítě není žádoucí.

no zamestnavatele jsem se neptal ale jak rikam mam svěřeno pc s připojenim k internetu v oddělené mistnosti ,a v té místnosti používám i svůj osobní telefon a tablet a tudíž jsem chtěl na svém zařízení využít signál ze stolního pc .

Tak si porid datovy balicek k svemu tarifu co mas pro telefon a na jakekoliv rozsirovani wifi z firemniho pocitace zapomen. Stoji ti to za pripadny postih?

No to je právě to, co by mohlo být v rozporu s podmínkami zaměstnavatele.

"Síťová karta nevím jaká je ale nejspíš nemá wi-fi".Nejsem sice 100%-ní odborník přes PC, ale něco mi říká, že právě síťová karta je to co mi umožňuje přijímat wi-fi signál.

špatně jsem se vyjádřil ,jo příjímat jo ale vysílat ne

Jenže tazatel má PC připojené kabelem takže síťovou kartu má, ale ta nemusí nutně umět WLAN (WiFi).Na druhou stranu k původnímu dotazu - to uvažované řešení je špatné. Dělat z PC nějaký AP není efektivní. Doporučuji to ještě jednou zvážit, to odmítané řešení routerem je daleko lepší.

Síťová karta pro připojení ethernetového kabelu je úplně něco jiného, než síťová karta pro WiFi. A pokud je to stolní počítač, bude mít pravděpodobně WiFi kartu vypntou, protože ji nepotřebuje a je pro zaměstnavatele nežádoucí aby fungovala, nebo ji daleko pravděpodobněji vůbec nemá.

Na to co chceš stačí USB WiFi adaptér (do PC) a v nastavení sítě zapnout sdílení (přemostění) připojení.Na pracovním PC které patří zaměstnavateli vidím dva háčky, nemusíš mít oprávnění správce a není dobré to dělat bez svolení zaměstnavatele - určitě jsi podepsal nějaké seznámení s tím k čemu můžeš používat svěřené zařízení a tohle je s tím v rozporu, v případě že bude někdo chtít, můžou tě za tuhle partyzánštinu vylít na hodinu...

Já ti odpovím rovnou k věci, ne jak někteří...Kup si USB wifi kartu, zde je odkaz a můžeš si vybrat: https://www.google.com/searchJestli žádáš něco opravdu malého, tak bych bral tohle: https://www.googleadservices.com/pagead/aclkPak už je nastavení jednoduché, kartu připojíš do PC a pokud k ní bylo dodáno CD, tak nainstaluješ ovladače. Poté půjdeš do nastavení toho hotspotu a tam zvolíš jako vysílací zařízení danou wifi kartu, poté nastavíš název, heslo, vysílací kanál (nevím co vše se tam dá nastavit) a je to.Ale vážně bych ti doporučoval to se zaměstnavatelem, nebo vedení IT, alespoň prodiskutovat. Můžeš tím jen získat.1) Buď ti řeknou že v žádném případě2) Nebo ti řeknou, že to takto můžeš udělat, ale oni to dělat nebudou, proto.že mají spoustu jiné práce3) Po nějakém rozumném vysvětlení apod. by ti mohli nabídnout zřízení wifi přímo od nich.Kdybys něco potřeboval, tak mi napiš na email: itjakokonicek@outlook.cz

díky za info

Není zač, jak říkám, kdybyste něco potřeboval, stačí napsat na mail.

Mozno bude potrebovat novy job, tak snad mu to vybavis...

Možno áno, možno by som aj tebe mohol dohovoriť návštevu optika, pretože ako som tazateli písal, prvýkrát by som sa spýtal zamestnávateľa. Ostatne ak by tazatel bol zručný, tak nie je problém prácu poskytnúť.Všetko je len o ľuďoch.

Aha takže ty víš co dělá, kde dělá, co umí, jakou má kvalifikaci...kde bydlí...atd.? Nebo se kvůli tobě bude stěhovat třeba...třeba přes půl bývalé ČSR/ČSFR? Není dobré ho důrazně neupozornit před možnými problémy. Ty jsi to sice udělal, ale jen tak mezi řečí, až někde ke konci textu aby se neřeklo. Takže v podstatě vůbec. Nevíme jak to u nich ve firmě chodí, třeba už to má domluvené, ale to by nám měl říct on, jestli to má Ok.

Myslím že na stejnou otázku už tady diskuze byla a žíkám si, jestli jste ji nezakládal taky vy. Jako správce sítí, terý naštěstí nemusí řešit uživatelské problémy, jsem docela rád, že se to nepovedlo. Znamená to, že vaše podniková doménová politika možná není tak úplně mimo a nedovolí podobným vykukům dělat v ní takováhle zvěrstva. Vnitřní síť je něco, kam prostě soukromé zařízení bez souhlasu zaměstnavatele nepatří a hotovo! Tím méně pokud by to mělo být sdílením připojení pracovního počítače, čili veškerá komunikace by se tvářila jako že pochází z toho počítače. Je úplně jedno, jestli máte svoji kancelář, nebo celou budovu. Furt platí že to tam nepatří. V předchozím dotazu dokonce bylo uvedeno, že sice tazatel má v místě nějakou Wifi do internetu, ale že chce do té doménové sítě. Pokud by existoval dobrý důvod proč musí být soukromé zařízení ve firemní vnitřní síti. určitě by existovala i legální cesta jak ho tam dostat. Pokud takový důvod neexistuje, je hloupý nápad to tam jakkoli cpát.