» Poradna » Web a internet

Jak zastavit update Opery?

Zdravím, neznáte někdo trik, jak zastavit ty otravné aktualizace? Už se to děje víc než jednou za týden a pokaždé je nutné se znovu přihlašovat. Dříve to šlo, nyní se nedá na vypnutí update normálně dostat.

Odpovědi na otázku

Co tak napisat OS a verziu Opery?

Myslím sice, že na systému nesejde a mám Operu samozřejmě po vynucených updatech poslední, tedy číslo verze 68.0.3618.173. Systém windows7 32.

Sice nevím, jak to zastavit, ale jen pro info, už nějakou dobu je tu verze 69. Přesněji verze 69.0.3686.36To jen pro info, že vás čeká další upgrade.Jinak nechápu, proč je to pro vás problém. Když na to nebudete hrabat, tak se opera sama aktualizuje jednou za xxx (já nevím měsíc???). Nahraje se to samo mezi spuštěním, a pokud PC není plečka, tak si toho člověk ani nevšimne. Tedy pokud na něj nevybafne přes celou obrazovku co je v nové verzi nového.

To je sice pravda,ale občas se jim ta aktualizace nevyvede a pak jsou třeba aktualizace dva dny po sobě. Nehledě na to,že tam přidávají furt nějaké nesmyslné věci jako teď naposledy s tím počasím k čemu to jako je snad jen k tomu aby měli větší přehled o poloze uživatele.

Jo, to počasí je zase jedna z blbostí, kterou dříve nebo později zase odstraní. Ale když nevyhledávám aktualizace aktivně, tak fakt nevím o tom, že by je to tak cpalo. Máš pak třeba klidně ještě 14dní od vydání nové verze verzi starou.Nicméně tohle je mimo téma. Tazatel to chce zakázat a s tím mu neporadím, jen jsem chtěl upozornit na to, že nejnovější verzi rozhodně nemá, takže ho to bude ještě zase otravovat.

Ještě bych doporučil smazat obsah složky user,temp páč tam opera zanechává dost zbytečných složek po těch aktualizacích.

Jednoduše v autoruns to odepni u Win.7 se to po další aktualizaci teď už ruční musí opakovat u Win.10 je zvláštní,ale už to tak zůstane.https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downlo...

To jsem udělal a Opera se mi sekla

Tak to seknutí nebude tím já to tak mám na všech třech PC a nic se neseká. Ale můžeš to taky udělat v ccleaneru po spuštění to tam taky jde,jde to i v Revo Uninstaller. Ale to seknutí bude tím,že jsi to měl odpojit a možná restartovat PC,ale hlavně vyprázdnit tu složku temp v user.

1. Použít portable Operu2. A nebo použít tyhle postupy: https://t.ly/eOdj

Tak to zkusím s tou portable, ty postupy tam nejsou pro nové verze!

Portable verze je tutovka. Ale soubor autoupdate.exe, by jsi měl mít, tak ho stačí jen přejmenovat a mělo by to fungovat. Kdysi jsem to takhle dělal u Google Chrome.

Ale existuje v ní vlastně taky přihlášení a s tím spojená uložená hesla?

Jestli myslíš synchronizaci hesel, tak to Vivaldi má, stejně jako doplňků historie a další. Vivaldi má dokonce i email, i když ještě není dostupný v prohlížeči: https://webmail.vivaldi.net/Můžeš zkusit, co vše a jak správně dokáže Vivaldi, při instalaci, importovat z Opery, já to nezkoušel, takže nevím.

Importoval docela dobře všechna nastavení, ale vůbec ne hesla...

Možná je to proto, že Opera má hesla zašifrované a Vivaldi je pak nemůže přečíst. To samé by se určitě stalo, kdyby Firefox měl importovat hesla z Opery. Já osobně používám keepass, pak nejsem závislý na prohlížeči.Zkus se zeptat na fóru Vivaldi, tam určitě budou vědět, co s tím. První odkaz je pro forum v češtině, další pro diskusi v angličtině.1. https://forum.vivaldi.net/category/70/česky-czech2. https://forum.vivaldi.net/category/2/vivaldi-browser

Tak nepoužívéj Operu,ale Firefox ten to má přímo v nastaveni v možnostech a i když ho aktualizuješ tak tě neodhlásí vše zůstane tak jak před aktualizací.

Pokud je spokojený s prohlížečem, založený na jádru Chromium/Blink, tak místo Firefoxu, může použít Vivaldi. Bude tam mít stejně doplňky a aktualizace nejsou povinné.

Tak třeba jó myslím,že už jsi to tu někde psal o prohlížeči Vivaldi,tak jsem ho zkusi na mobilu úplná katastrofa zlatý Dolphin,tak doufám,ze PC verze není stejná.

To jsem kdysi psal o PC verzi. A té pro Android ne. Sice to už není beta verze jak kdysi, ale pořád to ještě není tak vyladěné, jak by mohlo. Na Androidu používám Kiwi prohlížeč, do kterého můžu instalovat doplňky, takže třeba takové blokování reklam, žádný problém.

Já jej kdysi zkoušel, ale do lišty záložek se mi překopírovaly všechny uložené odkazy, takže tam vznikl nepoužitelný guláš, který se mi nepodařilo odstranit, tak jsem to zase odinstaloval...

Lištu záložek nepoužívám, takže nevím, jak to teď funguje.

Proč sis před zapnutím synchronizace všechny záložky nezazálohoval a nesmazal? Pak bys jen zapnul synchronizaci a vše by bylo identické na všech strojích? ☺

On Vivaldi už udělal nějaký pokrok, když jsem to teď zkusil, nakopíroval přesně Operu i s lištou záložek, ale nenakopíroval hesla a to je pro mne dost problém.

Synchronizace hesel je ve výchozím nastavení vypnutá, vše ostatní je zapnuté. Synchro hesel stačí zapnout a budou tam taky. Už mně to nejednou zachránilo, když jsem "omylem" a pak ještě dvakrát "omylem", nebo možná samoseto, potvrdil odinstalaci prohlížeče. ☺

Ale kde ta synchronizace hesel je? Dal jsem synchronizovat vše, což bylo stejně jako default, a v rozpise ale hesla nevidím. Nemohu to v nastavení nějak najít...

Ve Vivaldi se synchronizace hesel dělá takhle: ctrl +F12 https://i.imgur.com/YvUzJhH.png

Já má opačný problém. Automatická aktualizace skončí vždy s chybou. Ruční stažení a instalace proběhne bez problémů. Děje se mi to u Opery, Chrome i Edge. Nemá někdo nějaký nápad co ještě zkusit? Zkusil jsem vypnout firewall, nakopírovat celou složku Update z jiného, funkčního stroje, vymazat veškerou historii a informace o navštívených stránkách. Edge vyhodí nějakou chybovou hlášku, ale řešení jsem se zatím nedopátral "Při zjišťování aktualizací došlo k chybě: Tuto součást se nám nepovedlo vytvořit (kód chyby 3: 0x80004002 -- system level)." ♠

To máš nějakou chybu v registrech asi si něčím to čistil ne? Zkus opravu systému cmd jako správce sfc /scannow a nebo spustit jrt.exe zda to není nějaké malware a možná RogueKiller stačí portable verze.

Zkusím. Jsem nakloněn libovolným experimentům, protože mám klon celého disku. Ano, mám taky podezření na nějakou chybu v registrech či v nastavení práv k adresářům či souborům, ale zatím se mi nedaří.

Zase ten Ccleaner, to bude mínusů Já jsem pomocí této aplikace v položce spuštěné aplikce po startu (nevím přesně jak se to jmenuje, protože jsem CCleaner potom odinstaloval) Update Opery zrušil.Opera se mě za 1,5 roku ještě neaktualizovala a jede v pohodě.

Ano, s funkčností i starších verzí Opera není sebemenší problém. Selhává mi jen ta automatická aktualizace.

Vždyť jsem to tu psal u Win.10 to stačí jednou v čemkoliv i v tom Ccleaneru zrušit a už to tak zůstane u Win.7 se to musí po každé aktualizaci teď už ruční to zakázání opakovat.

ccleaner a opera uninstall

No a jako obvykle: Opera se aktualizovala, když se pokusím přihlásit, jen to pracuje a pak celá Opera neodpovídá. Zkouším to už 10 minut stále dokola. Kdyby to aspoň fungovalo, každá aktualizace je horor!